04.04.2016  |  Boris Hasa, Foto: www.fotocoufal.cz

Blansko po profesorském výkonu prohrálo v Bystřici

B y s t ř i c e / B l a n s k o - Na úvodní dvě jarní vítězství se ve 20. kole divize D nepodařilo navázat fotbalistům A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli na hřišti Bystřice nad Pernštejnem 1:0, když jedinou branku vstřelili domácí ve 45. minutě.

20.kolo, sobota 2.4.2016, 10:30 | stadion Lužánky, Bystřice nad Pernštejnem
0SK Bystřice nad Pernštejnem
Sestava: Trávníček (67. Veselý) - Blaha, Vícha (C), Šponar, Mitáš - Sklenář - Adamec (90. Čech), Padrtka, Prášil, Malý - Mezník (85. Chocholáč)
Náhradníci: Urbánek, Chocholáč, Čech, Veselý
Trenér: Martin Maša
Sestava: Juran - Gromský (80. Beránek), Koláček, Müller, Šplíchal (90. Jarůšek) - Chloupek, P. Mezlík, Schneider, Nečas (C) (84. Kratochvíl) - Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Beránek, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 45. Mezník
ŽK: 62. Vícha, 92. Chocholáč, 93. Šponar - 83. Koláček
Rozhodčí: Šula - Nejedlý, Křenek
Delegát: Rabušic
Hrací doba: 45+0 ; 45+4

Blansko nastoupilo v totožné sestavě, jako před týdnem v domácím utkání s Vrchovinou. Domácí kouč Maša postrádal pro nemoc záložníka Zbytovského.

Utkání nabídlo 220 divákům dietní podívanou. Blanenští se snažili kombinační hrou rozpohybovat kompaktní domácí blok, ta však postrádala více pohybu a nápaditosti. Bystřice hrozila nejčastěji průniky rychlonohého Adamce, finální fáze však podobně jako hostům vázla.

Až na konci prvního poločasu domácí díky sérii rohových kopů zahrozili. Ten poslední rozehrál ve 45. minutě Sklenář, centr prodloužil Šponar k volnému MICHALU MEZNÍKOVI, který levačkou propálil Jurana - 1:0.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí i nadále obětavě bránili a využívali každou možnost zaútočit z brejku. V 52. min. podběhl Trávníček rohový kop Švancary, hlavička Trtílka však mezi tři tyče nemířila. Vzápětí domácí brankář vyběhl proti pasu Chloupka na Švancaru, míč odvrátil jen k Mezlíkovi, jehož následný pokus však stačil pokrýt. Pro strážce domácí svatyně utkání nešťastně skončilo v 64. min., když se zranil při výkopu a na jeho post putoval obránce Oldřich Veselý.

V 71. min. vybojoval míč u rohového praporku Gromský, jeho centr zakončil pohotově Trtílek, ale jen do míst, kde stál připravený Veselý.

V závěru utkání domácí podnikali protiútoky do vysunuté obranné řady Blanska. Ten nejnebezpečnější se narodil v 84. min., když po Mezníkově přihrávce zakončoval na zadní tyči Adamec, ale výborným zákrokem své mužstvo podržel brankář Juran. Nebylo to však nic platné, protože Blansko nedokázalo vyrovnat ani po posledním rohovém kopu Švancary a hlavičce Schneidera.

Kontumace výsledku

Na zasedání dne 28. 4. 2016 zrušila sportovně-technická komise výsledky utkání 18. kola Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem 2:0 (0:0) a 20. kola Bystřice nad Pernštejnem - Blansko 1:0 (1:0) z důvodu nastoupení hráče Marcela Šponara (Sportovní klub Bystřice nad Pernštejnem) v uvedených utkáních bez platného členství FAČR. Komise navrhla obě utkání zkontumovat ve prospěch druhého klubu, účastnícímu se tohoto utkání a přidělit mu 3 body a aktivní brankový poměr 3:0. O konečném verdiktu se rozhodovalo ve středu 11. května 2016 na zasedání disciplinární komise v Olomouci. Ta výše uvedené návrhy potvrdila a Blansku tak byly přiděleny tři body a aktivní brankový poměr 3:0.

Záznam z utkání

Další výsledky 20. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Uherský Brod 3:0 (1:0), Přerov - Hodonín 1:2 (1:1), Tasovice - Kozlovice 1:1 (0:0), Vrchovina - Havlíčkův Brod 1:1 (1:1), Polná - Pelhřimov 2:0 (1:0), Šumperk - Stará Říše 5:0 (0:0), Žďár nad Sázavou - Ždírec nad Doubravou 1:1 (1:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Nebudeme si nic nalhávat, dnes to byl z naší strany pohodlný fotbal a kdybychom hráli ještě další hodinu, tak gól nedáme. Chybělo tomu všechno, nenavázali jsme na výkon z Rosic a ani se nepřiblížili výkonu v ofenzivě proti Vrchovině. Za celý zápas jsme se nedostali do vyložené šance, což je pro mě největší zklamání. Domácí na nás byli dobře připraveni, zhustili nám to, zdvojovali klíčové hráče a my vlastně po celý zápas hráli do plných. Chyběl tomu větší pohyb, víc náběhů ze stran a když už jsme se tam dostávali, tak jsme udělali nějakou zbytečnou chybu. Kombinovali jsme kolem půlky, do šířky kolem vápna, ale tam se fotbal nerozhoduje. Nakonec rozhodla naše tragická pětiminutovka v závěru první půle, kdy jsme se nedostali z vápna, udělali několik chyb po sobě a z posledního rohu před poločasem hloupě inkasovali. Druhá půle měla stejný obrázek jako první. Stereotypně jsme se snažili překonat obranný blok domácích a i když jsme šli v závěru na maximální riziko, tak jsme branku nedali. Naopak z brejků v závěru mohli domácí přidat pojistku, ale David Juran nás podržel v naději na bod. Měli jsme tam sice ještě dvě zakončení Trtílka a z posledního rohu hlavu Schneidera, ale dnes to pro mě bylo hrozně málo. Podle mě se dnes na ten fotbal moc dívat nedalo, byl to remízový zápas se šťastnějším koncem pro mužstvo, které to chtělo víc. Musíme se teď připravit na další domácí zápas proti Kozlovicím, abychom se hlavně odprezentovali mnohem lepším výkonem, než co jsme předvedli našim fanouškům dnes.“

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu