2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Premiérovou třetiligovou domácí výhru si na své konto připsali fotbalisté FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila díky skvělému začátku přehráli jednoznačně Zlín B v poměru 4:0. Mezi střelce se zapsali Stanislav Píšek, Štěpán Kolařík, Jan Koudelka a Petr Kutal.

Hrací doba: 45+0 ; 45+0

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Kratochvíl, Kolařík - Duda (73. Chloupek), Koudelka (62. Motyčka), Minx (62. D. Pospíšil) - Kutal
Náhradníci: Müller, Trtílek, Chloupek, D. Pospíšil, Motyčka, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Dostál - Michálek, Bačo, Tkadlec, Vašulka - Oulehla (59. Stuchlík), Malenovský (C) (82. Petřík), Masař, Blanař - Chwaszcz, V. Mlýnek (72. Žůrek)
Náhradníci: Stuchlík, Žůrek, Petřík, Šiška
Trenér: Jan Jelínek

V rámci předehrávaného 15. kola přijela do Blanska rezerva prvoligového Zlína. Ta v minulém kole zvládla derby s Otrokovicemi na výbornou, když zvítězila na jejich hřišti 4:0. Hattrickem se na jednoznačném výsledku podílel záložník Martin Blanař, který nechyběl v základní sestavě ani tentokrát. Oba trenéři měli k dispozici kompletní kádry a tak mohli vyslat na hřiště to nejlepší.

Vstup do zápasu byl raketový a režírovali ho Blanenští. Již v první minutě se ujal exekuce rohového kopu Koudelka, který našel ve vápně STANISLAVA PÍŠKA. Ten i s pomocí protihráče dostal míč hlavou za Dostálova záda - 1:0.

Po deseti minutách hry rozvrátili hostující obranu Kutal s Dudou a jejich útočnou aktivitu dokončil přesnou střelou ŠTĚPÁN KOLAŘÍK - 2:0.

Vydařený úvod utkání z pohledu Blanska pak v 17. min. završil JAN KOUDELKA. Tomu pomohla teč jednoho ze Zlínských a Dostál už na míč nedosáhl - 3:0.

Zlín hrozil v první půli jen sporadicky a tak se mohli ve 42. min. domácí dočkat navýšení náskoku. Po rohu Koudelky však kapitán Koláček jen vyprášil Dostálovy rukavice.

Začátek druhé půle Blansko zaspalo a mohlo za to pykat. Ve 47. min. ho však od inkasované branky zachránil Floder, který zlikvidoval nebezpečné zakončení Blanaře. O dvě minuty později minul z dobré pozice branku Oulehla.

V dalším průběhu však znovu převzali otěže hry domácí. Střeleckých pokusů i rohů si svěřenci trenéra Zbořila vypracovali nespočet. Poslední čtvrté branky se 416 diváků dočkalo v 70. minutě. Ve vápně se míč odrazil k PETR KUTALOVI a ten jej poslal za záda hostujícího brankáře - 4:0. Blansko si tak na čtvrtý pokus připsalo první domácí výhru. Pokud do ní započítáme i ty ze sezóny 2008/09, tak byla nejvyšší ve třetí lize.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Fastav Zlín B 4:0 (3:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 15. kola Moravskoslezské ligy:

Mohelnice - Líšeň 2:1 (0:0), Hlučín - Velké Meziříčí 1:0 (0:0), Olomouc B - Uničov 1:1 (0:0), Kroměříž - Hulín 1:1 (0:0), Třebíč - Otrokovice 2:3 (1:3), 1. HFK Olomouc - Vyškov 2:0 (0:0), Petřkovice - Slovácko B 3:1 (2:0)