12.05.2012  |  Boris Hasa

Blansko porazilo Rajhrad a nadále je v čele

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko porazili ve 24. kole na domácím hřišti tápající Rajhrad v nepříliš pohledném utkání 2:0, když o branky se postarali Jan Doležel a Petr Crhák a s náskokem tří bodů na druhý Vracov vedou tabulku krajského přeboru.

24.kolo, sobota 12.5.2012, 16:30
Sestava: Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček (C), Šíp - Doležel (89. Pernica), J. Cupal (67. Nečas), Zouhar, Beneš (67. Šenk) - Janda, Crhák
Náhradníci: Majer, Šenk, Nečas, Pernica, Juran
Trenér: Michal Kugler
0RAFK, o.s.
Sestava: Franzberger - Haňka, Máša (C), Horváth, L. Fiala - Podaný (66. Neuhybel), Homola, Kouřil, Kalvoda, Buc - A. Fiala (75. Polák)
Náhradníci: Polák, Neuhybel, Skoupý, Hledík
Trenér: Jaroslav Janošek
Branky: 8. Doležel, 87. Crhák
Střely na branku: 6:2
Střely mimo: 5:4
Rohy: 5:5
Fauly: 9:16
Ofsajdy: 2:3
ŽK: nikdo - 22. Máša, 36. L. Fiala, 74. Horváth
Rozhodčí: Kučera - Volf, J. Trávníček
Delegát: Skočovský

Blansko vůbec poprvé v tomto roce nastupovalo do mistrovského utkání jako vedoucí tým krajského přeboru. Po úterním utkání s Ivančicemi se tentokrát na stadionu na Údolní představil na jaře se trápící tým RAFK Rajhrad. Na oba týmy čekal vzhledem ke klimatickým podmínkám, které se během sobotního dopoledne zhoršily, obtížný podmáčený terén.

Pro domácí s v úvodu vyvíjelo utkání nadějně. Již v 8. min. je poslal svoji dvanáctou brankou v sezóně do vedení Jan Doležel, který lobem z hranice šestnáctky překvapil hostujícího brankáře Franzbergera - 1:0.

Poté se hra odvíjela převážně mezi vápny, když drtivá většina útočných akcí obou týmů končila nepřesnou přihrávkou a nebo je zhatil nekvalitní terén. Až ve 30. min. se dostal do šance Janda, ale hostující brankář zasáhl spolehlivě. To platilo také o domácím Bednářovi, který kryl ve 33. min. největší šanci hostů v prvním poločase, když ve vápně zakončoval Kouřil a brankář Blanska míč vytáhl na roh.

Ve 37. min. se po standardní situaci Bubeníčka a pobídce Beneše ocitl ve vyložené šanci opět Janda, který však zblízka poslal míč nad.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, a tak do hry domácích vneslo oživení až dvojí střídání, při kterém se na hřiště dostali v 67. min. záložníci Nečas a Šenk. Blansko však stále vedlo pouze o jednu branku a to se mu mohlo vymstít. V 86. min. se ve výhodné střelecké pozici ocitl zkušený Kalvoda, který jen o vlásek minul levou tyč.

Krátce na to se Blansko dočkalo pojištění vedení. Po vysunutí Bubeníčka utekl po levé straně Šenk, jeho centr doputoval od Jandy na hranici pokutového území, odkud ho neomylně k pravé tyči napálil Crhák - 2:0. Po osmém vítězství v řadě se tak Blansko udrželo na prvním místě tabulky.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.

Další výsledky 24. kola KP: Boskovice – Moravský Krumlov 0:3 (0:1), Podivín – Vracov 2:2 (1:1), Novosedly – Kuřim 0:0, Bzenec – Rousínov 1:0 (1:0), Ivančice – Kyjov 3:3 (1:1)

Michal Kugler, FK Blansko: „Jak už to bývá zvykem, v domácích utkáních je náš výkon hodně upracovaný. Protože je nekvalitní terén, musíme nakopávat míče. Jsem ale rád, že i když se třeba herně nedaří, tak to kluci urvou a vyhráváme.“