15.05.2016  |  Boris Hasa, Foto: www.fotocoufal.cz

Blansko proti silnému Hodonínu uhájilo remízu, na Poláchovu trefu stačil odpovědět Švancara

B l a n s k o - Prestižní zápas, ve kterém fotbalisté FK Blansko hájili před 623 diváky první místo v tabulce, vítěze neměl. Hodonín sice dostal v 85. minutě do vedení kapitán Tomáš Polách, za domácí však stačil za pouhé dvě minuty kontrovat Petr Švancara.

26.kolo, sobota 14.5.2016, 16:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Prosecký - Gromský (65. Buchta), Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Chloupek, Kuldan (85. Jarůšek), P. Mezlík, Trtílek (70. Kratochvíl) - P. Švancara (C)
Náhradníci: T. Feik, Jarůšek, Kratochvíl, Buchta, Flachs, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil
1FK Hodonín
Sestava: Petráš - Privrel, Kyselka, Konečný, Fojtík - Červinek - Holešinský (83. Reška), Paděra, Polách (C), Šturma - Hanus (88. Dovhanyuk)
Náhradníci: Šimánek, Víšek, Dovhanyuk, Petrucha, Blahůšek, Reška, Kokeš
Trenér: František Komňacký
Branky: 87. P. Švancara - 85. Polách
ŽK: 42. Šplíchal, 75. Chloupek, 84. Schneider, 86. Kratochvíl, 88. P. Švancara - 50. Červinek, 72. Kyselka
Rozhodčí: Mrázek - Lakomý, Pfeifer
Delegát: Slabý
Hrací doba: 45+0 ; 45+0

Hit 26. divizního kola, na který si našlo cestu 623 diváků, zahájili mnohem lépe hosté z Hodonína. Ti prokazovali velmi dobré kombinační schopnosti a hýřili pohybem. Už v 5. minutě se navíc mohli ujmout vedení, když se odchovanec nedalekých Boskovic a reprezentant v malé kopané Ondřej Paděra parádně opřel do centru Šturmy, domácí podržel dobrým zákrokem brankář Prosecký. Domácí kontrovali ve 13. min. po pasu Schneidera, po němž rozvlnil síť kapitán Petr Švancara. Ten si však v souboji s Privrelem pomáhal nedovoleně a tak rozhodčí branku neuznali.

Nejzkušenější domácí hráč se pak v 17. min. prodral do pokutového území, kde jej zastavil Kyselka, domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí Mrázek však zůstal ledově klidný. O deset minut později ve vápně centroval Švancara, který vzápětí reklamoval hraní rukou Kyselky, ani tentokrát se mu hlavního rozhodčího obměkčit nepodařilo. Ve 31. min. dopravil míč do branky Chloupek, ale znovu se domácí radovat nemohli, protože byl do ofsajdové pasti polapen agilní Švancara.

V závěru prvního poločasu měl na kopačce úvodní branku Koláček, který si ve 37. min. narazil s Trtílkem, brankář Petráš své mužstvo podržel. Na druhé straně pálil po standardce Polácha těsně nad Fojtík.

Po změně stran pokračovali hosté ve velmi dobrém výkonu. Největší překážkou však pro ně byl domácí brankář Prosecký. Ten ve 48. min. po centru Privrela lapil loženku Hanuse. Vzápětí po rohu Polácha pokryl hlavičku Červinka. V 50. min. se znovu připomněl Paděra, který však z výhodné pozice domácí branku přestřelil. V 56. min. měl znovu práci Prosecký, jenž po pasu Paděry znemožnil zakončit Šturmovi.

Kvalitní divizní představení nabídlo branky až v samotném závěru. V 84. min. zastavil Schneider pronikajícího Šturmy. K exekuci standardní situace se postavil kapitán TOMÁŠ POLÁCH, který střelou k levé tyči rozesmutněl domácí příznivce - 0:1.

Domácí se však nechtěli smířit se ztrátou prvního místa v tabulce a stačili skóre vyrovnat. V 87. min. si na dlouhý výkop brankáře Proseckého naběhl PETR ŠVANCARA, jenž pohotovou střelou překonal Petráše stanovil konečný výsledek utkání - 1:1.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FK Hodonín 1:1 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 26. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Tatran Ždírec nad Doubravou 3:2 (1:0), Rosice - Šumperk 2:0 (1:0), Tasovice - Uherský Brod 1:4 (0:2), Havlíčkův Brod - Pelhřimov 1:1 (1:1), Kozlovice - Stará Říše 2:0 (1:0), Vrchovina - Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0), Polná - Přerov 0:5 (0:1)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Na úvod musím uznat, že nás Hodonín svou kvalitou přehrál a proto ten bod beru všema deseti. Utkání nás stálo hodně sil, protože po většinu zápasu jsme běhali jen bez míče a hosté byli v kombinaci a na míči o level jinde, než my. Začátek zápasu jsme vůbec nezachytili a těch úvodních 15 minut mi to silně připomínalo druhou půli proti Kozlovicím. Pak jsme se přece jenom začali dostávat do brejkových situací a škoda, že jsme to nedohrávali ve větší kvalitě. Podle mě tam byla jasná penalta na Švanciho a pak i tutovka Koláčka. Další brejky už jsme nedokázali dohrát do zakončení. Druhá půle začala stejně jako první poločas a hlavně z naší pravé strany jsme měli velké problémy. Hodonín nás přehrával a jen díky Paťovi Proseckému v bráně jsme drželi naději na slušný výsledek. Už před zápasem jsem upozorňoval hráče na riziko faulů kolem vápna, protože tak kvalitní hráč jako Tomáš Polách ze třech trestňáků ten gól prostě dá. My mu jich nabídli několik a nakonec jsme inkasovali 5 minut před koncem právě po jeho trestném kopu. Zkusili jsme na závěr riziko, přeskládali to a nakonec se nám podařilo vyrovnat po dlouhém výkopu brankáře a výborném zakončení Švanciho. Bod je pro nás z takového zápasu zlatý, ale herně jsme s favoritem divize neobstáli. Hodonín ukázal svoji sílu a kvalitu. My jsme ukázali vůli a chuť se s nimi rvát o dobrý výsledek.“

Sestřih důležitých momentů

Reportáž z utkání