24.09.2011  |  Boris Hasa

Blansko remizovalo s Vracovem

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko v 8. kole krajského přeboru remizovali na domácí půdě s druhým celkem tabulky Vracovem 2:2. Svěřenci Michala Kuglera tak vítězství čekají již čtyři kola.

8.kolo, sobota 24.9.2011, 16:00
Sestava: Juran - Hájek, Bubeníček (C), Kolář, Beneš - Sedláček (75. Šplíchal), Janíček, Zouhar (83. Pernica), M. Šenk - Sehnal, Doležel
Náhradníci: Šplíchal, Pernica, Kugler, Bednář
Trenér: Michal Kugler
2FC Vracov
Sestava: Zálešák - J. Šenk, Lejsal, Vybíral (C), Procházka - Kudlík (68. Beck), Žurovec, Kotásek, Eliáš - Loprais (89. Herzán), Zýbal (87. Vacula)
Náhradníci: Žandovský, Jurásek, Herzán, Klajba, Beck, Vacula, Buzay
Trenér: Jaroslav Řezáč
Branky: 17. Sehnal, 51. Zouhar - 24. a 71. Zýbal
Střely na branku: 7:5
Střely mimo: 14:7
Rohy: 11:6
Fauly: 12:18
Ofsajdy: 3:6
ŽK: 24. Hájek, 66. Janíček, 78. Beneš - 26. J. Šenk, 31. Zýbal, 81. Vybíral
Rozhodčí: Denev - Král, Urbánek
Delegát: Laca

Blansko chtělo v utkání s druhým týmem tabulky Vracovem po třech kolech opět naplno bodovat.

Po aktivním vstupu do utkání korunovali svěřenci trenéra Kuglera útočnou snahu v 17. min., když na konci rychlé akce přistrčil míč Doležel nabíhajícímu Sehnalovi, který umístěnou střelou do šibenice poslal Blansko do vedení - 1:0.

Hostům se podařilo na tuto branku odpovědět ve 24. minutě. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu nadzvedl následný centr patou Hájek, brankář Juran šel nedůrazně do souboje s útočníkem Zýbalem, který ho atakoval a výrazně tak přispěl k tomu, že míč skončil až za brankovou čarou - 1:1.

Blanenští si pak vypracovali dvě nadějné situace ve 43. minutě. Nejprve se po přihrávce Hájka dostal do slibné pozice Sehnal, který přihrávkou ve vápně hledal volného spoluhráče, obránce Vracova však odkopl míč do bezpečí. Krátce na to pak našel Sehnal centrem Michala Šenka, který pálil do boční sítě.

Domácí se dočkali krátce po změně stran. V 51. min. po Bubeníčkově standardce prodloužil míč Sehnal, Hájek ho následně hlavou posunul k Zouharovi, který zblízka prostřelil Zálešáka - 2:1.

Vracov reagoval zásluhou nebezpečné hlavičky Eliáše, kterou zastavilo břevno Juranovy branky. Klíčový moment utkání přišel v 62. min., kdy byl útočník Sehnal ve vápně faulován Vybíralem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Janíček, jehož nepříliš umístěnou střelu Zálešák vyrazil.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Nejprve v 70. min. minul po rohovém kopu z akrobatické pozice branku Zýbal. Ten si však vše vynahradil o minutu později, když ho centrem našel Jakub Šenk a hostující útočník nedal Juranovy šanci - 2:2.

Blansko se snažilo i v závěru strhnout vedení na svoji stranu, střela Beneše z hranice velkého vápna v 75. min. ani hlavička Koláře v 88. min. mezi tři tyče nemířily a tak Blansko po remíze 2:2 prodloužilo své čekání na tříbodový zisk na čtyři utkání.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Remízu jsme si zavinili úplně sami, takový zápas musíme dohrát bez problému do konce. Oproti předchozím utkáním jsme hráli více zezadu, protože jsme si byli vědomi kvalit soupeře. Zápas jsme měli 100% ve svých rukou. Neproměnili jsme penaltu a navíc dostáváme zbytečné branky, což je škoda.“