04.02.2013  |  Boris Hasa

Blansko remizovalo s brněnskou Spartou

Blansko remizovalo s brněnskou Spartou

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v sobotu na umělé trávě Sparty Brno třetí přípravné utkání proti domácímu účastníkovi krajského přeboru. Po poločasovém vedení Blanska 1:0 skončilo utkání 2:2, když se za naše barvy dvakrát střelecky prosadil Tomáš Jarůšek.

 
 
přát., UT Sp. Brno, sobota 2.2.2013, 14:00
2FC Sparta Brno
Sestava: Stehlík - Lerch, Hon, Růžička, Cenek - Zavadil, Makiš, Presl, Ionesteac - Ryšavý, Přichystal
střídali: Hlavinka, Wodecki
Trenér: Rostislav Horáček
2FK Blansko
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Maška, Beneš - Mokrý - Nečas, Zouhar, Pokorný, Sedláček - Jarůšek, Hansl
střídali: Antal, Vašák, Majer, Paděra, Švancara
Trenér: Jiří Hajský
Poločas: 0:1
Branky: 60. a 71. Přichystal - 35. a 81. Jarůšek
Rozhodčí: Dohnal

Komentář k zápasu

Výhra, prohra, remíza. Všechny tři možné kombinace výsledků, kterých lze ve fotbale dosáhnout, si již v rámci probíhající zimní přípravy vyzkoušeli fotbalisté FK Blansko. S aktuálně 5. týmem krajského přeboru Spartou Brno Blanenští sehráli vyrovnanou partii, která nakonec dospěla do nerozhodného stavu.

V útoku Blanska nastoupil vedle Tomáše Jarůška kotvrdovický útočník Ladislav Hansl (r. 1987), který je v Blansku podobně jako před rokem na testech.

Naopak pro jarní část se bude muset nový blanenský trenér Jiří Hajský obejít bez služeb pětice Šplíchal (pravděpodobně bude hostovat v TJ Svitavy), Marák (konec hostování z Kopřivnice, na testech v juniorce Vysočiny Jihlava), Doležel (konec hostování ze Zbrojovky Brno, nyní FC Dosta Bystrc), Šíp (bude hostovat v FC Dosta Bystrc) a Šenk (konec hostování z Rakovce Kotvrdovice, odchod do FC Slovan Rosice).

V prvním poločase příliš pohledných akcí k vidění nebylo. Nový muž v sestavě Hansl mohl trenéru Hajskému udělat radost po 20 minutách hry, kdy se dostal do slibné příležitosti, jeho lob však kromě brankáře Stehlíka přeletěl i domácí svatyni. Blansko i tak dokázalo první poločas vyhrát, když se ve 35. min. přesnou přízemní střelou prosadil Tomáš Jarůšek - 0:1.

Po změně stran se podařilo domácí Spartě skóre otočit, když nejprve v 60. min. vyrovnal Přichystal, aby se o deset minut později mohl stejný hráč radovat ze své druhé branky - 2:1.

Blanenští však dokázali stav srovnat. V 81. min. po centru Pokorného skóroval opět Tomáš Jarůšek - 2:2. Ten dokonce mohl za chvíli zkompletovat hattrick, ale jeho sólo dokázal domácí brankář zlikvidovat.

Další přípravné utkání čeká A tým FK Blansko následující sobotu 9. 2., kdy se od 13 hod. představí na umělé trávě v Bohunicích, proti místnímu diviznímu celku Tatranu. Za měsíc svěřenci trenéra Hajského odcestují na soustředění, které by mělo proběhnout 1. - 3. 3. v Morkovicích.

Ohlasy trenérů

Jiří Hajský, FK Blansko: „Utkání bylo vyrovnané, myslím si, že kluci ho zvládli se ctí i vzhledem k faktu, že nám odešlo pět hráčů ze základní sestavy, s čímž se budeme muset vypořádat, navíc je stále zraněný Trtílek. Opět jsme zkoušeli dvě varianty rozestavení. Mrzí mě branka na 1:1, které předcházel faul na Radima Bubeníčka. Důležité bylo, že jsme posléze na vedení Sparty dokázali odpovědět.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu