2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko jsou remízovým králem divize D. Šestý nerozhodný výsledek si svěřenci trenéra Ludevíta Grmely připsali na své konto v 11. kole, když doma hostili FC Slovan Rosice. Na branku Rosic z první půle odpověděl v 70. minutě David Jukl.

Delegát: Bajer

Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Čoupek (69. Buchta) - M. Zouhar, T. Zouhar, Nečas (C), Levai - Ullmann (46. Trtílek), Jukl
Náhradníci: Trtílek, Buchta, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Balčirák - Chlup, Polák, Huška, Vítámvás - Michna (83. Oprchal), Lang, Selinger (78. Těžký), Havlásek (90. Táborský), Pšikal (C) - Živný
Náhradníci: Oprchal, Táborský, Těžký, Hoda
Trenér: Pavel Fukan

Souboj týmů, které v tabulce před utkáním dělil jeden a bod a jedno místo, se v prvním poločase až na malé výjimky odehrával v režii hostujícího Slovanu. V 18. min. se ve slibné pozici ocitl ex-ligový obránce prvoligové Zbrojovky Živný, který se pokoušel přehodit Jurana, jeho lob však byl příliš nízký a domácí brankář si tak míč pohodlně sebral.

Do vedení šli Rosičtí ve 21. min. po rohovém kopu domácích, když využili rozhozené obrany, do které pronikl LUKÁŠ MICHNA a i přes předchozí dobrý obranný zákrok Šplíchala napodruhé překonal brankáře Jurana - 0:1. Do přestávky měli hosté několik slibných náznaků, ale měli buď vychýlenou mušku, nebo jejich akce končily ofsajdovým postavením.

Po přestávce se výkon Blanska zlepšil. Ve 49. min. se po rohu Jukla a prodloužení Šípa ocitl v šanci zkušený Čoupek, ale na Balčiráka nevyzrál. Na druhé straně hlavičkoval v 51. min. také po rohu, který rozehrál Michna, do břevna domácí branky Havlásek. V 61. min. tentýž hráč vyslal do vápna Chlupa, proti němuž však dobře zakročil vyběhnuvší Juran.

V 70. min. hostující Selinger chtěl uklidnit hru svého mužstva malou domů, zpětnou přihrávkou však 10 metrů za hostujícími beky našel osamoceného bývalého spoluhráče DAVIDA JUKLA, který chladnokrevně překonal Balčiráka - 1:1.

Vyrovnávací branka vlila domácím čerstvou krev do žil a a ti soupeře se čtyřmi ex-ligisty ze Zbrojovky Živným, Huškou, Michnou a Polákem v sestavě přehrávali. V 73. min. vyrazil Balčirák nad břevno ránu Jukla z trestného kopu ze vzdálenosti 30 metrů. Za necelou minutu pak po centru Levaie zblokoval v poslední chvíli střelu Trtílka pozorný Havlásek. Klíčový moment utkání přišel v 84. minutě. Levaie se dobře uvolnil před pokutovým územím, jeho střelu Balčirák pouze ztlumil, do odkryté branky se chystal dorážet dobíhající Trtílek, ale hostující brankář mrštným zákrokem stihl míč u levé tyče odpravit do bezpečí a dobíhající Huška pak ještě domácí útočníka narazil při obranném zákroku na tyč. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějšího zranění.

V 88. min. se po dlouhém pasu Levaie nepodařilo míč ve vápně trefit M. Zouharovi, poté hostující brankář míč před dobíhajícím Trtílkem však pokryl. Blansko si tak zapsalo na své konto již šestou remízu v sezóně, což je nejvíce z celé divize.

Další výsledky 11. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Bystřice nad Pernštejnem 3:0 (2:0), Uherský Brod - Velké Meziříčí 0:0, Tasovice - Otrokovice 2:4 (0:3), Mutěnice - Napajedla 0:0, Pelhřimov - Polná 2:2 (1:2), Stará Říše - Vrchovina 0:1 (0:1), Žďár nad Sázavou - Havlíčkův Brod 1:0 (0:0)