10.09.2011  |  Boris Hasa

Blansko roli favorita nezvládlo a darovalo Podivínu bod

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko ani ve druhém domácím utkání v řadě nedokázali naplno bodovat. S nováčkem krajského přeboru Podivínem se rozešli smírně po výsledku 1:1.

6.kolo, sobota 10.9.2011, 16:00
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Kolář, Hájek - Sedláček, Janíček, Zouhar (84. Vašák), Beneš (74. Šenk) - Sehnal (71. Pernica), Doležel
Náhradníci: Šenk, Šplíchal, Pernica, Vašák, Juran
Trenér: Michal Kugler
1Slavoj Podivín
Sestava: T. Létal - Řezáč, L. Létal, K. Čapka (C), Kadrnka (40. Sádlo, 82. Halm) - Martečík, A. Čapka, Šuderla, Očenášek, Dohnal - K. Švestka
Náhradníci: Plundrák, Halm, Sádlo, Dudáš, Stojkovič, Kolařík
Trenér: Karel Švestka
Branky: 51. vl. K. Čapka - 86. Halm
Střely na branku: 5:1
Střely mimo: 15:4
Rohy: 13:1
Fauly: 16:23
Ofsajdy: 0:3
ŽK: 34. Sehnal, 56. Janíček, 90. Vašák - 70. A. Čapka
Rozhodčí: Hulcký - Horehleď, Štipčák
Delegát: Spišák

Blansko se chtělo ve druhém domácím utkání v řadě opět vrátit na vítěznou vlnu a získat proti Podivínu povinné tři body. Těsně před výkopem utkání uctili všichni přítomní památku tragických zesnulých hokejistů Jaroslavle, kteří ve středu zahynuli při leteckém neštěstí.

I když se jako první ke střele dostali hned v 1. min. Karlem Švestkou hosté, hrálo se podle blanenských not. Svěřenci Michala Kuglera si vytvořili územní převahu, z níž pramenilo několik rohových kopů a standardních situací. Ta nejnebezpečnější přišla ve 23. min., když po faulu na Sedláčka posadil kapitán Bubeníček míč na hlavu Hájkovi, jehož koníček skončil těsně nad.

Nepříjemný moment přišel pro hosty ve 34. min, kdy fauloval Sehnal Kadrnku, který musel být vystřídán Sádlem.

Blansko se na konci prvního poločasu dostalo ke dvěma slibným příležitostem. Ve 44. min. pálil po odvrácené standardce Bubeníčka přes hlavu Janíček, T. Létal v brance hostů jeho lob s námahou pokryl. Brankář Podivína s i poradil i s pokusem Doležela o pár vteřin později, následně po Sedláčkově pobídce střílel z bezprostřední blízkosti těsně vedle Sehnal.

Začátek druhého poločasu se odvíjel v podobném duchu jako ten první. Blansko bylo za svoji snahu odměněno v 51. minutě. Doležel se pronikl až do vápna a jeho přihrávku si do vlastní sítě srazil Karel Čapka - 1:0.

V 58. min. poprvé vážněji zahrozili hosté, když Martečík chytře přeloboval vybíhajícího Bednáře, míč však skončil těsně nad břevnem domácí svatyně. O deset minut později hosté ohrožovali domácí branku po přihrávce Martečíka, nakonec vše vyřešil Bubeníček.

Blansko bylo i nadále aktivnější, ale pojišťovací druhé branky se nedočkalo. A tak udeřilo v závěru na druhé straně. V 86. min. využil rychlonohý Martečík volného prostoru na levé straně blanenské obrany, pod vybíhajícím Bednářem procedil míč za jeho záda a dobíhající Halm, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty, už měl úlohu jednoduchou - 1:1.

Na záznam celého utkání se můžete obrazem podívat zde: http://www.jmkfs.cz/fk-apos-blansko---slavoj-podivin/1143

V anketě Hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Remíza je pro nás dnes velkým zklamáním. Ztrátu bodů jsme si zavinili sami opět díky neproměňování šancí. Soupeř byl od začátku odevzdaný, hráli jsme téměř pořád na jeho půlce. Nemá cenu se na nic vymlouvat, takové zápasy prostě musíme vyhrávat.“