2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se s letošním ročníkem Líšeň CUPU rozloučili porážkou. S divizním týmem 1. SK Prostějov, který již byl jistým vítězem turnaje, prohráli svěřenci trenéra Kuglera nejtěsnějším rozdílem 0:1.

7. kolo, ZT Líšeň , 3. března 2012, FK Blansko - 1. SK Prostějov

0:1

1. SK Prostějov

Branka: 60. Machálek

Fotbalisté FK Blansko se v závěrečném kole letošního ročníku Líšeň CUPU střetli s již jistým vítězem, divizním týmem 1. SK Prostějov, který všechna předchozí utkání vyhrál (Rousínov 3:0, Vyškov 1:0, Zbrojovka U19 5:3, Líšeň 4:2, Bystrc 3:0). V jeho dresu navíc nastupují zkušení ligový harcovníci Lukáš Zelenka, Tomáš Hunal, Ivo Zbožínek, Michal Pospíšil, Roman Janoušek a Tomáš Bureš, kteří dohromady nasbírali téměř 1200 startů v Gambrinus lize.

Trenér Blanska Michal Kugler měl pro toto utkání k dispozici záložníka Martina Dupala (1984, hráč Vysočiny Jihlava, předchozí působiště: 1. FC Brno, FK Drnovice, FK Mutěnice, MKZ Rájec-Jestřebí, SK Líšeň), který na podzim působil v třetiligových Rosicích.

Blanenští začali aktivně a již po čtyřech minutách zamířil po standardce nového muže v sestavě Dupala Crhák těsně vedle Burešovy branku. O dvě minuty se před brankou Prostějova zjevil volný Šenk, ani tomu se nepodařilo přesně zamířit. V 8. min. opět Crhák střílel do míst, kde byl připravený Bureš a stejně tak tomu bylo i v případě Zouhara za další minutu.

Blansko v prvním poločase hrálo s favoritem zcela vyrovnanou partii, kdy zkušeného Zelenky dokázal záložník Zouhar ve spolupráci s Dupalem značně eliminovat a otupit tak útočnou sílu soupeře. Prostějov tak hrozil zejména po akcích rychlonohého Hirsche a útočníka Machálka, kteří oba v minulosti oblékali dres Vyškova.

Na konci prvního poločasu se dostalo Blansko do čtyř nadějných situací, Šenk, Doležel, Dupal a znovu Šenk však neuspěli a skóre se tak neměnilo.

Po změně stran nachystal ve 41. min. kapitán Bubeníček střeleckou pozici pro Šenka, ten však z prostoru u pravé tyče nedokázal míč poslat do branky. Ve 45. min. zatáhl míč po křídle Šenk, předložil ho Dupalovi, ten našel centrem Crháka, jenž zakončil těsně vedle.

Fotbalové zákony bývají neúprosné a tak zkušený soupeř dokázal neproměňování šancí potrestat v 60. minutě. Po centru Hirsche se prosadil Machálek - 1:0.