01.02.2017  |  Boris Hasa

Blansko si přesvědčivě poradilo s divizní Vrchovinou

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko v dnešním přípravném utkání s divizní Vrchovinou po dvou brankách Štěpána Kolaříka a jedné Jiřího Kratochvíla a Jana Trtílka zvítězilo 4:0.

přát., středa 1.2.2017, 18:00 | stadion na Mlýnské, Blansko, UT
Sestava: Juran - Gromský, Píšek, Koláček, Feik (41. Chloupek) - Hanuš, Kolařík (60. Feik) - Chloupek (20. Kratochvíl), Trtílek, Minx - Stehlík
Trenér: Zbyněk Zbořil
0SFK Vrchovina
Sestava: Michálek - P. Blažíček (46. Bača), Burian, Vícha, Chalupa (46. R. Blažíček) - Žák, Michal, K. Skalník, Mazel - M. Skalník, Kovář
Trenér: Richard Zeman
Branky: 22. Kolařík (as. Stehlík), 24. Kratochvíl (as. Trtílek), 53. Kolařík z pen., 60. Trtílek (as. Chloupek)
Rozhodčí: Miroslav Nejezchleb

Blansko sehrálo i v náročných klimatických podmínkách proti účastníkovi divize D kvalitní utkání, v němž bylo opět gólově produktivní. Dvakrát se prosadil záložník Štěpán Kolařík, který v přípravě podává velmi dobré výkony. Po jedné brance přidali Jiří Kratochvíl a Jan Trtílek.

Další přípravné utkání sehraje A tým FK Blansko v sobotu 4. února od 11:00. Na umělé trávě na Mlýnské budou svěřenci Zbyňka Zbořila hostit celek AFK Tišnov.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Mimořádně jsme do programu zařadili místo herního tréninku přípravný zápas s divizní Vrchovinou, protože jsem chtěl vyjít vstříc svému dlouholetému kamarádovi Richardovi Zemanovi. Když u nás napadne 30 cm sněhu, tak v Novém Městě metr, takže místo tréninku jsme sehráli na dané podmínky velmi kvalitní utkání. Musím říct, že jsme navázali na víkendový zápas a opět se nám dařilo v útočné fázi si vytvářet hodně šancí. Dařil se nám jednoduchý, kolmý přechod do útoku a ještě hodně šancí jsme neproměnili. Soupeř se snažil i na velmi těžkém terénu hodně kombinovat a nám se celkem dařilo dostat je pod tlak a následně nutit k chybám.“