26.10.2014  |  Boris Hasa

Blansko statečně bojovalo s lídrem, na body však nedosáhlo

V e l k é   M e z i ř í č í / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko ve 12. kole divize D zavítali na hřiště lídra tabulky z Velkého Meziříčí. Po bojovném a obětavém výkonu podlehli svěřenci trenéra Ludevíta Grmely svému soupeři poměrem 3:1.

12.kolo, neděle 26.10.2014, 10:15 | stadion FC Velké Meziříčí, U Tržiště 841
3FC Velké Meziříčí
Sestava: Simandl - Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí (C) - P. Pokorný (64. Vyskočil), Durajka (71. Souček), Berka (84. Havlíček), E. Smejkal, Demeter - Simr
Náhradníci: Souček, Bouček, Havlíček, Vyskočil, Doucha, Invald
Trenér: Libor Smejkal st.
Sestava: Juran - Buchta, Šplíchal, Šíp, Čoupek - M. Zouhar (75. Jarůšek), Nečas (C), T. Zouhar, Levai - Ullmann, Jukl
Náhradníci: Trtílek, Jarůšek, Gromský, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela
Branky: 50. a 67. Simr, 37. Demeter - 72. Ullmann
ŽK: nikdo - 53. Jukl, 56. Šíp
Rozhodčí: Fridrichovský - Kůrka, Reich
Delegát: Prokeš

Blanenští sehráli na hřišti lídra solidní partii, na body však nedosáhli. Domácí zahrozili v úvodu ranou Demetera, Juran míč vyrazil a následně ho před Simrem odvrátil do bezpečí Šíp. Na druhé straně pálil po autu Ullmann, jeho prudká střela cíl nenašla. Ve 14. min. orazítkoval břevno blanenské svatyně Pokorný. Ve 23. min. po rohu Jukla a prodloužení Šplíchala hlavičkoval Ullmann v dobré pozici nad. Ve 34. min. Blanenským nejprve nevyšla brejková akce, míč se však na jejich kopačky vrátil, po pobídce Levaie neuspěl ve slibné příležitosti kapitán Nečas, kterého vychytal Simandl. Udeřilo tak na druhé straně. Do té doby ofenzivně sterilní domácí vysvobodil přesnou střelou z trestného kopu z hranice vápna ROBIN DEMETER - 1:0.

Po změně stran v 50. min. nedokázala dvojice blanenských hráčů zabránit v centru E. Smejkalovi a PAVEL SIMR ve vápně prokázal instikt gólového zabijáka - 2:0. V 67. min. navíc opět PAVEL SIMR po akci Vyskočila přidal druhou branku - 3:0. Blansko i nadále bojovalo a dočkalo se snížení. V 72. min. Buchta po vzoru moderních krajních obránců zavezl míč před pokutového území, předal ho ONDŘEJI ULLMANNOVI, který se trefil ukázkově k pravé tyči - 3:1. O dvě minuty později se po faulu na Jukla v šestnáctce pokračovalo ve hře. A protože blanenská obrana dokázala ve druhém poločase snad dvanáctkrát vystavit domácí hráče do ofsajdu, další branky již k vidění nebyly.

Další výsledky 12. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Rosice 0:3 (0:2), Napajedla - Pelhřimov 6:0 (4:0), Bystřice nad Pernštejnem - Mutěnice 0:2 (0:1), Havlíčkův Brod - Uherský Brod 2:1 (1:1), Vrchovina - Žďár nad Sázavou 1:0 (0:0), Polná - Stará Říše 0:1 (0:0), Tasovice - Hodonín 3:0 (1:0)

Ludevít Grmela, FK Blansko: „I když to po konečném výsledku zní divně, tak musím konstatovat, že naše výkonnost jde nahoru. Hráli jsme dobře kombinačně, byli jsme dostatečně důrazní, bohužel finální fáze a zakončení není z naší strany stále optimální. Domácí se dostali do vedení po darovaném trestném kopu. Za stavu 3:1, když jsme byli v tlaku, nám byla upřena jednoznačná penalta. Tyto situace určitě ovlivnily výsledek zápasu.“