24.07.2011  |  Boris Hasa

Blansko uhrálo remízu s divizní Mohelnicí

Blansko uhrálo remízu s divizní Mohelnicí

M o h e l n i c e / B l a n s k o - V dalším přípravném utkání remizovali fotbalisté FK APOS Blansko na půdě divizní Mohelnice 1:1, když se jim díky brance Jana Matušky podařilo první poločas vyhrát. Diváci navíc viděli několik neproměněných šancí na obou stranách.

 
 
přát, sobota 23.7.2011, 17:30
1FK Mohelnice
1FK Blansko
Sestava: Suchý (46. Švancara) - Hanskut, Šplíchal, Jelínek, Kopecký (69. Antal) - Antal (46. Sedláček), Zouhar (46. Šenk), Pokorný, Juránek - Matuška, Bezděk (46. Majer)
Trenér: Radek Sedláček
Poločas: 0:1
Branka Blanska: 13. Matuška
Diváků: 120

Komentář k zápasu

Blansko nastoupilo proti diviznímu soupeři v kombinované sestavě pod taktovkou trenéra Radka Sedláčka do utkání koncentrovaně. Domácí se v úvodu snažili prosadit se přes kompaktní blok blanenských, což se jim nedařilo. Ve 13. min. navíc dlouhý nákop prodloužil Bezděk, za míčem šel důrazně Matuška, který špičkou kopačky těsně před vybíhajícím brankářem poslal míč do sítě – 0:1.

Domácí zahrozili bezprostředně po vedoucí brance Blanska po rohovém kopu, vytáhlý záložník hlavičkoval těsně nad. Za dvě již Suchý vytahoval míč z branky, naštěstí však byl signalizován ofsajd a branka tak nebyla uznána. Ve 22. min. vyrobila domácí obrana obrovskou minelu, míč získal Matuška, který ve velké šanci branku Mohelnice přestřelil.

Ve 32. min. se za blanenskou obranou zjevil útočník domácích, kterého ještě stačil dobíhající Šplíchal rozhodit, navíc brankář Suchý včas vyběhl a následnou přízemní střelu vyrazil do bezpečí. Ve 41. min. si přetažený centr z pravé strany zpracoval Juránek, jehož následnou prudkou střelu z 20 metrů brankář domácích pokryl.

Těsně před odchodem do kabin se Blansko mohlo opět radovat, když po standardní situaci zahrávané Juránkem vypadl brankáři míč z rukavic, zakončující Antal však měl zakončení na dlouhou nohu a jeho nedůraznou střelou z odkryté branky odklidil jeden z domácích obránců.

Po změně stran si Blansko ihned vypracovalo šanci, při níž Majer po prodloužení Matušky domácí branku přestřelil. V 53. min. se Sedláček uvolnil na pravé straně, centrem našel před vápnem Šenka, který po uvolnění pálil levačkou nad. Další povedenou akci předvedl v 55. min. Majer, který se uvolnil těsně před vápnem a jeho následnou technickou střelu brankář s námahou vyrazil na roh.

V 64. min. se domácí hnali do přečíslení výborný obranný zákrok však předvedl Tomáš Kopecký, který na poslední chvíli hrozící nebezpečí zažehnal. V 68. min. podobně dobře zasahoval obránce Jelínek, z následného rohového kopu se však domácí radovali, když zakončující hráč zůstal neobsazen v nebezpečném prostoru na malém vápně – 1:1.

Domácí pak litovali další šanci, při níž útočník obešel i vybíhajícího Švancaru, z ostrého úhlu však odkrytou branku naštěstí netrefil.

Ohlasy trenérů

Radek Sedláček, FK APOS Blansko: „Jsem spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou i když neříkám, že byla nějak až moc líbivá. Kluci utkání výborně odmakali, nenechali jsme domácí tolik hrát a sahali jsme po vítězství až do konce. Celkově utkání splnilo účel, protože jsme potřebovali vyzkoušet i hráče, kteří zatím nedostali tolik šancí.“

Celý rozhovor s trenérem Sedláčkem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...
Související články

Reportáž

Audio

  • Radek Sedláček po Mohelnici
    This div will be replaced

» více audia

Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu