M o h e l n i c e / B l a n s k o - V dalším přípravném utkání remizovali fotbalisté FK APOS Blansko na půdě divizní Mohelnice 1:1, když se jim díky brance Jana Matušky podařilo první poločas vyhrát. Diváci navíc viděli několik neproměněných šancí na obou stranách.

přátelské utkání , 23. července 2011, FK Mohelnice - FK Blansko

FK Mohelnice

Branka Blanska: 13. Matuška
Diváků: 120

Blansko nastoupilo proti diviznímu soupeři v kombinované sestavě pod taktovkou trenéra Radka Sedláčka do utkání koncentrovaně. Domácí se v úvodu snažili prosadit se přes kompaktní blok blanenských, což se jim nedařilo. Ve 13. min. navíc dlouhý nákop prodloužil Bezděk, za míčem šel důrazně Matuška, který špičkou kopačky těsně před vybíhajícím brankářem poslal míč do sítě – 0:1.

Domácí zahrozili bezprostředně po vedoucí brance Blanska po rohovém kopu, vytáhlý záložník hlavičkoval těsně nad. Za dvě již Suchý vytahoval míč z branky, naštěstí však byl signalizován ofsajd a branka tak nebyla uznána. Ve 22. min. vyrobila domácí obrana obrovskou minelu, míč získal Matuška, který ve velké šanci branku Mohelnice přestřelil.

Ve 32. min. se za blanenskou obranou zjevil útočník domácích, kterého ještě stačil dobíhající Šplíchal rozhodit, navíc brankář Suchý včas vyběhl a následnou přízemní střelu vyrazil do bezpečí. Ve 41. min. si přetažený centr z pravé strany zpracoval Juránek, jehož následnou prudkou střelu z 20 metrů brankář domácích pokryl.

Těsně před odchodem do kabin se Blansko mohlo opět radovat, když po standardní situaci zahrávané Juránkem vypadl brankáři míč z rukavic, zakončující Antal však měl zakončení na dlouhou nohu a jeho nedůraznou střelou z odkryté branky odklidil jeden z domácích obránců.

Po změně stran si Blansko ihned vypracovalo šanci, při níž Majer po prodloužení Matušky domácí branku přestřelil. V 53. min. se Sedláček uvolnil na pravé straně, centrem našel před vápnem Šenka, který po uvolnění pálil levačkou nad. Další povedenou akci předvedl v 55. min. Majer, který se uvolnil těsně před vápnem a jeho následnou technickou střelu brankář s námahou vyrazil na roh.

V 64. min. se domácí hnali do přečíslení výborný obranný zákrok však předvedl Tomáš Kopecký, který na poslední chvíli hrozící nebezpečí zažehnal. V 68. min. podobně dobře zasahoval obránce Jelínek, z následného rohového kopu se však domácí radovali, když zakončující hráč zůstal neobsazen v nebezpečném prostoru na malém vápně – 1:1.

Domácí pak litovali další šanci, při níž útočník obešel i vybíhajícího Švancaru, z ostrého úhlu však odkrytou branku naštěstí netrefil.