2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

H l u č í n / B l a n s k o - O nadějný výsledek se v posledním mistrovském zápase v tomto roce prali fotbalisté A týmu FK Blansko. V Hlučíně vedli svěřenci trenéra Zbořila po brance Luboše Chloupka do 76. minuty 1:0. Domácí však díky dvěma slepeným brankám skóre otočili a zvítězili 2:1.

Ofsajdy: 4:1

Hlaváč - Heiník, Mac, Žižka (C) - Hudezcek - Dostál, Sasín (89. Massaniec), Foltýn, Galvas - Szotkowski (65. Badalyan), Jančík (65. Krejčí)
Náhradníci: Hampel - Massaniec, Badalyan, Fišer, Krejčí
Trenér: Milan Valachovič

Juran - Gromský (81. Feik), Šplíchal, Koláček (C), D. Pospíšil - Chloupek (80. Motyčka), Duda, Kučera, Trtílek - Píšek, Koudelka (80. Kolařík)
Náhradníci: Floder - Kolařík, Kratochvíl, Motyčka, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil

V posledním mistrovském zápase v tomto roce se fotbalisté A týmu FK Blansko představili na půdě Hlučína. V dosavadních třech předchozích vzájemných duelech zvítězil Hlučín vždy rozdílem jediné branky (sezóna 2008/09, doma 1:2, venku 0:1, 1. kolo 2016/17, doma 1:2). Trenér Zbořil neměl k dispozici zraněného Kutala, nemocného Minxe a pracovně vytíženého Müllera.

Blansko proti soupeři, který bojuje o špici tabulky, zvládlo první poločas takticky velmi dobře. Domácím se na těžkém terénu nedařilo produkovat gólové příležitosti. Až v 18. min. se po přistrčení Szotkowski zakončoval z úhlu Heiník, Juran byl připraven. O dvě minuty později po standardce Koudelky reklamovali hosté neúspěšně faul Heiníka na Píška v pokutovém území. Blansko bylo za svoji snahu odměněno ve 35. minutě. Po spolupráci Kučery a D. Pospíšila se na levé straně dostal k míči Koudelka, jehož ideální centr na zadní tyči poslal v pádu jesličkami za Hlaváčova záda LUBOŠ CHLOUPEK - 0:1.

Nabuzení hosté zahrozili také ve 40. min., to když po pobídce aktivního Koudelky hlavičkoval Píšek a domácí museli míč odkopávat z nebezpečného prostoru u levé tyče.

Po změně stran Blanenští pokračovali v soustředěném výkonu. V 56. min. se šikovně proháčkoval do vápna Koudelka, proti přesile domácích se ocitl na zemi, ale pokračovalo se ve hře. V ní o pár vteřin později obral Chloupek o míč Žižku, Píšek na jeho prudký centr těsně nedosáhl.

Ofenzivu domácích oživilo až dvojité střídání, když místo Jančíka a Szotkowskiho naskočili do hry Krejčí a Badalyan. A právě Krejčí v 76. min. poslal do vápna přízemní centr, který prošel až na z druhé vlny naběhnuvšího PAVLA GALVASE a ten se trefil k levé tyči - 1:1. Následně musel Juran vyrazit na roh nepříjemnou střelu Hudeczeka. Za minutu pak prošel od vlastní poloviny až do pokutového území Žižka, kde jeho centr dopravil do sítě důrazný GEVORG BADALYAN - 2:1. Domácí tak během dvou minut otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Střelec druhé branky navíc v 80. min. po centru Krejčího orazítkoval břevno.

Blanenští v závěru třikrát v krátkém sledu vystřídali, ale příležitost ke srovnání už si vypracovat nedokázali. Tři body do tabulky si tak připsali Hlučínští, kteří přezimují na 4. místě. Blansko zůstává na 14. místě a na nesestupové 13. místo ztrácí 3 body.

ONLINE textový přenos

FC Hlučín - FK Blansko 2:1 (0:1)

ONLINE videopřenos

Další výsledky 16. kola Moravskoslezské ligy:

Mohelnice - Velké Meziříčí 1:2 (1:1), Kroměříž - Sigma Olomouc B 3:1 (2:0), Třebíč - Hulín 1:1 (0:0), 1. HFK Olomouc - Otrokovice 0:0, Petřkovice - Vyškov 2:0 (1:0), Uničov - Líšeň 4:0 (1:0), Zlín B - Slovácko B 3:3 (2:0)