2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Velké Meziříčí / Blansko - Tradiční průběh mělo utkání fotbalistů FK APOS Blansko na půdě Velkého Meziříčí. Blansko pravidelně venku inkasuje brzký gól, který totálně nabourá jeho plány. O výsledku bylo tentokrát rozhodnuto už po 22 minutách.

Delegát: Rabušic

Invald - Mucha Z., Mucha P., Večeřa, Krejčí - Hort - Dufek, Němec Lad. (39. Smejkal), Pokorný (C), Netrda (88. Bouček) - Beran (64. Souček)
Náhradníci: Smejkal, Jaroš, Souček, Mucha O., Bouček, Chalupa
Trenér: Milan Volf

Sehnal - Bubeníček, Zich, Pokoj, Němec Lib. - Bezděk, Hájek, Janíček K. (46. Gross), Farník - Bednář (C) - Karásek
Náhradníci: Gross, Švancara
Trenér: Roman Šindelka

Blansko do posledního mistrovského utkání v roce 2010 vstoupilo jako již tradičně na půdě soupeřů velmi špatně. Již v 7. min. přes odkrytou levou stranu prošel míč za obranu na Zdeňka Muchu, kterého brankář Sehnal zastavil nedovoleně a následnou penaltu s přehledem proměnil zkušený Hort - 1:0. Blanenští ještě na tuto branku dokázali odpovědět. Ve 12. min. byl zhruba 23 metrů od branky domácích faulován Bednář. K trestnému kopu se postavil Radek Bezděk, jehož dělovku brankář Invald pouze ztlumil a míč prošel k pravé tyčce - 1:1.

Tato branka ale paradoxně nakopla domácí družinu. Za minutu opět z odkryté levé strany blanenské obrany odcentroval Ladislav Němec, následně Beran přiklepl míč Pokornému, který propálil Sehnala - 2:1. Blanenský brankář se musel činit v 17. min., když zlikvidoval nájezd útočníka Berana. V pohodě hrající domácí využili laxnosti levé strany blanenské sestavy, když se po centru rychlonohého Dufka pověsil do vzduchu Pokorný a zvýšil vedení Velmezu - 3:1.

Blansko mohlo korigovat stav ve 35. min., když Bubeníček poslal míč doleva Farníkovi, jehož ideální centr zakončoval Karásek, brankář Invald situaci ještě se štěstím ustál, vyražený míč podruhé posílal do již odkryté branky, domácí obránci však míč odkopli na roh.

Na začátku druhého poločasu mohli domácí vést už o góly tři, po rohu Netrdy orazítkoval pravou tyč blanenské branky Patrik Mucha. V 50. min. zacentroval do vápna Hort, zde byla zcela osamocená dvojice Pokorný - Beran, prvně jmenovaný naštěstí pro Blansko zakončil mimo.

Za dvě minuty protáhl Sehnala ranou z 18 metrů Smejkal, blanenský brankář míč vyrazil na roh. Blanenští ve druhém poločase sice častěji drželi míč na svých kopačkách, kloudnou šanci si však vypracovat nedokázali a pošesté v řadě na půdě soupeře prohráli.

Za celý podzim tým získal 18 bodů, tedy stejně jako loni v divizi a předloni v MSFL a v tabulce jej od sestupové 15. příčky dělí pouze jeden bod.