13.08.2016  |  Boris Hasa

Blansko v Mohelnici vybojovalo první vítězství

M o h e l n i c e / B l a n s k o - Hned úvodní venkovní utkání v Moravskoslezské lize se fotbalistům A týmu FK Blansko vydařilo. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila dokázali zvítězit na hřišti Mohelnice 3:0. Dvě branky vstřelil Daniel Pospíšil a jednu přidal odchovanec místního klubu Petr Kutal.

2.kolo, sobota 13.8.2016, 17:00 | stadion FK Mohelnice, 1. máje 787/14
0FK Mohelnice
Sestava: Hora - Olejník, Pinkava (81. Knýř), Markovič (62. Fiala), J. Heidenreich - Kuba (C) - Kopa, Bača, Svoboda (32. Vokoun), Bzirský - Dokoupil
Náhradníci: J. Marák, Fiala, Vokoun, Knýř, Večeř
Trenér: Roman Sedláček
Sestava: Floder - Šplíchal, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl (78. Motyčka), Duda - Minx, Trtílek, D. Pospíšil (80. Buchta) - Kutal (71. Kolařík)
Náhradníci: Kolařík, Chloupek, D. Pospíšil, Buchta, Gromský, Motyčka, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 23. a 76. D. Pospíšil, 42. Kutal
ŽK: 89. Bzirský - 58. Šplíchal, 74. D. Pospíšil
Rozhodčí: Tomáš Klíma - Jan Polanský, Petr Hanák
Delegát: Karel Vontroba
Hrací doba: 45+1 ; 45+1

Domácí trenér Roman Sedláček se musel obejít bez záložníka Jana Fišary, který byl v úvodním kole vyloučen a také bez útočníka Lukáše Hapala, jenž utrpěl zlomeninu nosu. Trenér Blanska Zbyněk Zbořil provedl v sestavě dvě změny. Místo Petra Gromského a Jaromíra Motyčky nastoupili od úvodních minut David Müller a Daniel Pospíšil.

Mohelnice zahájila zápas aktivně a v úvodních deseti minutách měla k dispozici několik rohových kopů. Ty však Blansko přečkalo bez úhony. Ve 12. min. se dostal do vápna Kratochvíl. Ten se po kličce a kontaktu s Markovičem ocitl na zemi, rozhodčí Klíma nechal pokračovat ve hře.

Ve 23. min. obránce Olejník namazal do brejku Trtílkovi. Blanenský forvard navedl míč až před vápno, kde jej předložil DANIELU POSPÍŠILOVI, který nadvakrát překonal brankáře Horu - 0:1. Domácí kontrovali ve 32. min. střelou kapitána Kuby vedle levé tyče. Za pět minut se dostal do sólového úniku Dokoupil, brankář Floder však své mužstvo podržel. A jak byl tento zákrok důležitý, ukázala 42. minuta. Trtílek se šikovně zbavil Kuby a jeho přihrávku zužitkoval PETR KUTAL, jenž pohotovou střelou zvýšil vedení Blanska - 0:2.

Po změně stran pokračovali svěřenci Zbyňka Zbořila v dobrém výkonu. V 51. min. se do Kutalova centru opřel levačkou Trtílek, brankář Hora jeho střelu reflexivně vyrazil. Po následném rohovém kopu se blanenští stopeři Píšek a Müller nedohodli a ve slibné pozici tak hlavička prvně jmenovaného branku neohrozila. V 70. min. měl po dlouhém autu loženku Kuba, ale Floder znovu předvedl povedený zákrok a míč za svá záda nepustil. Pojistku prvního tříbodového zisku Blanska v této sezóně tak přidal v 76. min. díky své druhé brance v zápase DANIEL POSPÍŠIL, jenž chladnokrevně zužitkoval brejk, který výborně rozjel Minx - 0:3.

Další utkání čeká fotbalisty A týmu FK Blansko tuto sobotu 20. srpna, kdy budou v rámci 3. kola od 16:30 budou na stadionu v Rájci-Jestřebí hostit SK Uničov.

ONLINE textový přenos

FK Mohelnice - FK Blansko 0:3 (0:2)

Záznam z utkání

Další výsledky 2. kola Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Otrokovice 3:4 (3:1), 1. HFK Olomouc - Hulín 0:3 (0:1), Třebíč - Sigma Olomouc B 2:0 (1:0), Kroměříž - Líšeň 1:1 (0:0), Slovácko B - Vyškov 1:1 (0:0), Uničov - Velké Meziříčí 4:2 (1:1), Zlín B - Hlučín 3:1 (0:1)

Roman Sedláček, FK Mohelnice: „Kluky jsem před soutěží upozorňoval, že po povedené přípravě nemohou zůstat s hlavou v oblacích, ale musíme i nadále poctivě pracovat, bohužel někteří si to asi nevzali k srdci. Jestliže jsme v přípravě své třetiligové soupeře přehráli rychlostí a důrazem v osobních soubojích, tak dnes bylo všechno jinak. Byl to z naší strany odchozený zápas, ve kterém jsme prohráli 95 % osobních soubojů. Některé kluky teď na hřišti ani nepoznávám, nechápu, jak se naše výkony mohou najednou takto změnit k horšímu. Od zápasu se Šumperkem trvá náš herní útlum. Někteří naši hráči jsou totálně z formy, dalším se možná ani nechce a svým lajdáckým přístupem tak hazardují s pověstí mohelnického fotbalu. Je sice začátek soutěže, ale s takovým přístupem bychom opravdu daleko nedošli. Budeme to muset nějak řešit.“

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „V prvé řadě jsem hrozně rád za kluky, že po smolném zápase proti Hlučínu to tentokráte zvládli a získali první ligové body. Byli jsme připraveni na to, že musíme zvládnout obrannou šestnáctku a obstát v soubojích a v agresivitě. Po úvodním tlaku domácích, kdy jsme do 6.minuty čelili čtyřem rohovým kopům, jsme se dostali do hry i my a dnes nám vycházel rychlý přechod do útoku. Dvě situace jsme dohráli do konce a poločas vyhráli 2:0, ale já jsem spokojený nebyl. Hlučín jsme minulé kolo celý poločas nepustili do šance, ale dnes jsme tam měli hodně taktických chyb a při jedné takové nás skvělým zákrokem podržel Floder. Druhý poločas jsme odehráli zkušeně a nedopustili stejný scénář, jako před týdnem. Naopak jsme si vytvářeli hodně šancí na pojištění náskoku, ale Trtílka vychytal gólman domácích a Pospíšil svůj další nájezd neproměnil. Mohlo se nám to zkomplikovat, protože i domácí měli velkou šanci korigovat, ale fantastický reflex předvedl Jirka Floder. Hned na to se nám už podařilo další brejk dohrát do konce a odskočili jsme na 3:0. Hned vzápětí měl Dan Pospíšil šanci na hattrick, ale při dalším sólovém nájezdu nastřelil jen brankáře. V další sólové akci se ocitl i Motyčka, ale svou šanci prováhal. Závěr už jsme si pohlídali a podle mě zaslouženě vezeme tři body do Blanska. Pro hráče je to povzbuzení do další práce a třeba se nám podaří překvapit i v dalším kole Uničov.“

Sestřih důležitých momentů

Vítězný pokřik