2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

M o h e l n i c e / B l a n s k o - Hned úvodní venkovní utkání v Moravskoslezské lize se fotbalistům A týmu FK Blansko vydařilo. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila dokázali zvítězit na hřišti Mohelnice 3:0. Dvě branky vstřelil Daniel Pospíšil a jednu přidal odchovanec místního klubu Petr Kutal.

Hrací doba: 45+1 ; 45+1

Hora - Olejník, Pinkava (81. Knýř), Markovič (62. Fiala), J. Heidenreich - Kuba (C) - Kopa, Bača, Svoboda (32. Vokoun), Bzirský - Dokoupil
Náhradníci: J. Marák, Fiala, Vokoun, Knýř, Večeř
Trenér: Roman Sedláček

Floder - Šplíchal, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl (78. Motyčka), Duda - Minx, Trtílek, D. Pospíšil (80. Buchta) - Kutal (71. Kolařík)
Náhradníci: Kolařík, Chloupek, D. Pospíšil, Buchta, Gromský, Motyčka, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Domácí trenér Roman Sedláček se musel obejít bez záložníka Jana Fišary, který byl v úvodním kole vyloučen a také bez útočníka Lukáše Hapala, jenž utrpěl zlomeninu nosu. Trenér Blanska Zbyněk Zbořil provedl v sestavě dvě změny. Místo Petra Gromského a Jaromíra Motyčky nastoupili od úvodních minut David Müller a Daniel Pospíšil.

Mohelnice zahájila zápas aktivně a v úvodních deseti minutách měla k dispozici několik rohových kopů. Ty však Blansko přečkalo bez úhony. Ve 12. min. se dostal do vápna Kratochvíl. Ten se po kličce a kontaktu s Markovičem ocitl na zemi, rozhodčí Klíma nechal pokračovat ve hře.

Ve 23. min. obránce Olejník namazal do brejku Trtílkovi. Blanenský forvard navedl míč až před vápno, kde jej předložil DANIELU POSPÍŠILOVI, který nadvakrát překonal brankáře Horu - 0:1. Domácí kontrovali ve 32. min. střelou kapitána Kuby vedle levé tyče. Za pět minut se dostal do sólového úniku Dokoupil, brankář Floder však své mužstvo podržel. A jak byl tento zákrok důležitý, ukázala 42. minuta. Trtílek se šikovně zbavil Kuby a jeho přihrávku zužitkoval PETR KUTAL, jenž pohotovou střelou zvýšil vedení Blanska - 0:2.

Po změně stran pokračovali svěřenci Zbyňka Zbořila v dobrém výkonu. V 51. min. se do Kutalova centru opřel levačkou Trtílek, brankář Hora jeho střelu reflexivně vyrazil. Po následném rohovém kopu se blanenští stopeři Píšek a Müller nedohodli a ve slibné pozici tak hlavička prvně jmenovaného branku neohrozila. V 70. min. měl po dlouhém autu loženku Kuba, ale Floder znovu předvedl povedený zákrok a míč za svá záda nepustil. Pojistku prvního tříbodového zisku Blanska v této sezóně tak přidal v 76. min. díky své druhé brance v zápase DANIEL POSPÍŠIL, jenž chladnokrevně zužitkoval brejk, který výborně rozjel Minx - 0:3.

Další utkání čeká fotbalisty A týmu FK Blansko tuto sobotu 20. srpna, kdy budou v rámci 3. kola od 16:30 budou na stadionu v Rájci-Jestřebí hostit SK Uničov.

ONLINE textový přenos

FK Mohelnice - FK Blansko 0:3 (0:2)

Záznam z utkání

Další výsledky 2. kola Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Otrokovice 3:4 (3:1), 1. HFK Olomouc - Hulín 0:3 (0:1), Třebíč - Sigma Olomouc B 2:0 (1:0), Kroměříž - Líšeň 1:1 (0:0), Slovácko B - Vyškov 1:1 (0:0), Uničov - Velké Meziříčí 4:2 (1:1), Zlín B - Hlučín 3:1 (0:1)