27.07.2016  |  Boris Hasa

Blansko v Žebětíně zdolalo Bystrc

Blansko v Žebětíně zdolalo Bystrc

Ž e b ě t í n / B l a n s k o - V předposledním přípravném utkání před startem třetiligové sezóny 2016/17 porazili fotbalisté A týmu FK Blansko loňský třetí celek krajského přeboru Dostu Bystrc 3:0. O branky se postarali Tomáš Juříček, zapůjčený z Tišnova, Luboš Chloupek a Dominik Šmerda.

 
 
přát., Žebětín, středa 27.7.2016, 18:00
0FC Dosta Bystrc-Kníničky
3FK Blansko
Sestava: Prosecký (45. Z. Veselý) - Gromský (62. D. Šmerda), Píšek, Zich, Koláček (C) - J. Kratochvíl, Šplíchal - Trtílek (27. V. Kratochvíl), D. Šmerda (28. T. Juříček), Minx (35. Chloupek) - Kutal
Náhradníci: V. Kratochvíl, T. Juříček, Chloupek, Z. Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
Poločas: 0:1
Branky: 35. T. Juříček, 69. Chloupek, 88. D. Šmerda
ŽK: nikdo - 49. Píšek
Rozhodčí: Vejtasa - Pšeja, Zezula
Diváků: 65

Komentář k zápasu

Trenér Zbořil vyzkoušel na postu středního obránce Jana Zicha (r. 1982, FC Zbrojovka Brno), který již dres Blanska oblékal na podzim roku 2008, kdy A tým působil v MSFL a také v roce 2010. Po pohárovém utkání v Tišnově nebyli k dispozici lehce zranění Duda, Motyčka a D. Pospíšil a tak z Tišnova vypomohli Tomáš Juříček a Vít Kratochvíl.

První ohrožení branky obstaral ve 13. min. bystrcký Jan Urban, který z trestného kopu orazítkoval tyč. Poté se do zakončení dostal Makiš, jeho střelu tečovala blanenské obrana na roh. Na druhé straně se do vápna prosmýkl blanenský Šmerda, ale brankář Dosty byl pozorný. Ve 25. min. byl pro změnu v permanenci Prosecký, který si poradil se zakončením Lízala. Ve 35. min. se Blansko dostalo do vedení. Kutal se šikovně uvolnil a jeho přihrávku zužitkoval TOMÁŠ JUŘÍČEK - 0:1.

Po změně stran zahrozil znovu jako první soupeř. Tomáš Mica, který přípravu zahájil v Blansku, využil chyby v blanenské rozehrávce, svůj střelecký pokus však namířil vedle pravé tyče. V 60. min. zabránil Bystrci ve vyrovnání obětavým obranným zákrokem pozorný Gromský. O zvýšení náskoku se postaral o necelých deset minut později LUBOŠ CHLOUPEK. Po standardní situaci se zmocnil odraženého míče a po zasekávačce vymetl pavučinu v levé šibenici - 0:2.

Tyčka vzápětí pomohla brankáři Veselému při střele soupeře ze střední vzdálenosti, poté mířil Urban mimo. Stejný hráč si na blanenského brankáře nepřišel ani v 84. min., kdy jej ke střele vybídl Matyska. Jak nakládat s vyloženými šancemi ukázal na druhé straně nejmladší hráč na hřišti DOMINIK ŠMERDA. V 85. min. se k němu dostal míč po trase Koláček - V. Kratochvíl. Blanenský záložník kličkou obelstil vyběhnuvšího brankáře a uzavřel účet utkání - 0:3. Zároveň si předčasně nadělil dárek k pátečním 17. narozeninám. Závěr si pak osladil i jeho spoluhráč z dorostu Zdeněk Veselý, který Matyskovi chytil pokutový kop.

Poslední přípravné utkání před startem nového ročníku Moravskoslezské ligy odehrají fotbalisté FK Blansko v sobotu 30. července, kdy od 10:30 hostí na stadionu na Údolní celek SK Moravská Slavia Brno.

Ohlasy trenérů

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „V dalším přípravném utkání jsme se museli obejít bez několika zraněných, takže příležitost dostali další zkoušení hráči a vypomohli nám i dva kluci z Tišnova. Dnešní výkon byl asi nejblíže tomu, jak by to mohlo vypadat. Byli jsme agresivní v soubojích, hráli vysoko v presu a po zisku míče přímočaře do koncovky. Měli jsme i mnohem lepší produktivitu, než v neděli v Tišnově a dali pěkné branky.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu