12.03.2016  |  Boris Hasa

Blansko v generálce podlehlo Moravské Slavii

B r n o / B l a n s k o - Poslední přípravný zápas před startem jarní části divizní sezóny se fotbalistům A týmu FK Blansko výsledkově ani herně nevydařil. Na umělé trávě tréninkového centra Zbrojovky Brno podlehli svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila Moravské Slavii 3:2. Obě branky Blanska vstřelil v závěru prvního poločasu František Schneider.

přát., UT TCM Brno, sobota 12.3.2016, 17:00
3Sportovní klub Moravská Slavia-fotbal
Sestava: Dvořák - Veselovský, Handl, P. Svoboda, Kvasnička - Cihlář, Buršík, Logara, Černý - Štourač, Veselý
Trenér: Michal Dufek
Sestava: Juran - Gromský, Koláček, F. Blažek, Buchta - Nečas, Schneider - Chloupek (20. Müller), P. Mezlík, Jarůšek (50. Kratochvíl) - Trtílek
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 33. Cihlář, 83. Buršík, 89. Svoboda - 40. a 43. Schneider
Rozhodčí: Novák - Chabiča, Lenfeld

Trenér Zbořil nemohl v generálce na jarní část sezóny využít služeb pětice Švancara, Šplíchal, Beránek, Flachs, Prosecký.

Jako první se do zakončení dostal 8. celek krajského přeboru. V 9. min. pronikl do vápna Cihlář, jehož pohotovou střelu musel Juran vytáhnout na roh. Ve 12. min. hlavičkoval po rohovém kopu Buršíka nad branku nejlepší střelec Moravské Slavie Veselý. Z protiútoku mohl skóre otevřít Chloupek, který však ve vápně místo střely nepřesně přihrával.

Po dvaceti minutách se do míče opřel za velkým vápnem Mezlík, jehož povedenou střelu vyškrábl brankář Dvořák na roh. Poté se po Mezlíkově pobídce nepodařilo ohrozit branku soupeře Buchtovy. V 25. min. vystihl chybnou rozehrávku soupeře Chloupek, jenž ve vyložené pozici mířil těsně vedle pravé tyčky.

Blansku se v ofenzivní činnosti nedařilo překvapit obranu Moravské Slavie, naopak to byl soupeř, který několikrát ohrožoval Jurana v jeho brance. Ve 29. min. po Cihlářově vysunutí pálil Svoboda do boční sítě. Ve 33. min. pak využil Cihlář nedůslednosti blanenských zadáků a střelou z hranice vápna poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Moravská Slavia i nadále hrozila. Ve 35. min. však chyběla střele Štourače větší razance. Vzápětí se proti pokusu Buršíka vyznamenal brankář Juran. Za další dvě minuty po přihrávce Buršíka spálil šanci zvýšit vedení svého mužstva Veselý.

Ve 40. min. fauloval pronikajícího Nečase Svoboda. K exekuci trestného kopu se postavil FRANTIŠEK SCHNEIDER, jenž tečovanou střelou k levé tyči vyrovnal - 1:1. Ve 43. min. pak Buchta vybojoval míč a poslal jej zkušenému středopolaři, který nekompromisní ranou pod břevno otočil průběžný stav utkání - 1:2.

Po přestávce se herní projev svěřenců Zbyňka Zbořila zlepšil. Rekrutovala z něj také hned v 50. min. šance Jarůška, jehož střelu vyrazil Dvořák na břevno. Po rohovém kopu Mezlíka pak zakončoval z voleje nad Blažek. Do stejných míst mířil na druhé straně v 56. min. autor 15 podzimních branek Veselý.

V 69. min. vyběhl proti Štouračovi pozorný Juran, útočník Moravské Slavie se k míči dostal i podruhé, ale ani další střelou strážce blanenské svatyně překonat nedokázal. V 74. min. přestřelil po centru Mezlíka branku agilní Schneider. O tři minuty později skončila těsně vedle pravé tyče střela Svobody.

V poslední desetiminutovce, kterou Blanenští dohrávali bez zraněného Trtílka o jednoho muže v poli oslabeni, soupeř skóre otočil. V 83. min. využil nedorozumění Jurana s Koláčkem TOMÁŠ BURŠÍK, jehož střele už nedokázal v cestě do sítě zamezit vracející se Koláček - 2:2.

V 89. min. se pak PETR SVOBODA prosadil střelou z otočky a uzavřel účet utkání - 3:2.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Byl to poslední zápas zimní přípravy a mělo se to tvářit jako generálka na sezónu, ale já to tak nevidím. Vzhledem k počasí se nám nepodařilo sehnat přírodní trávu, nebyli jsme kompletní a co byl z mého pohledu největší problém, tak to byl přístup a nasazení, s jakým do sezóny jít nemůžeme. Opět zdůrazňuji, že nejde o výsledek, o kterém se rozhodlo až v samotném závěru, kdy jsme vzhledem k dalším zraněním dohrávali o deseti, ale o celkový přístup k zápasu. Něco jsme si k tomu řekli už o poločase, ale více si k tomu řekneme v kabině v týdnu. Nezbývá nám nic jiného, než se dát do týdne zdravotně do kupy, vrátit se k poctivé práci v zápase a věřit, že vstup do jarních odvet zvládneme.“