27.02.2016  |  Boris Hasa

Blansko v přípravě poprvé prohrálo, Svitavy rozhodly v poslední minutě

S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko poprvé v rámci probíhající zimní přípravy okusili hořkost porážky. Na umělé trávě ve Svitavách - Lánek prohráli svěřenci trenéra Zbořila s domácím A mužstvem brankou z poslední minuty 2:1.

přát., UT Svitavy, sobota 27.2.2016, 14:30
2TJ Svitavy
Sestava: Jílek (Cabal) - Novák, Kala, Czehowský, Čonka - Bartoš, Chlup, Čížek, Válek - Frolo, Ptáček
střídali: Ovad, Juřík
Trenér: Martin Andrle
Sestava: Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Blažek, Schneider - Kamenický, Kratochvíl, Stara - Jarůšek
střídali: Beránek, Bílek
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 54. Frolo, 90. Válek - 85. Schneider

Mužstvo se potýká s řadou absencí způsobenými zraněními či nemocemi. Hned 8 hráčů nemohlo k utkání nastoupit. Sestavu tak doplnili dva hráči ze současného kádru Boskovic. Útočník Jan Stara (1991) a kmenový hráč Svitávky, jenž fotbalově vyrůstal s Lubošem Chloupkem, Patrik Kamenický (1993). Ze staršího dorostu pak vypomohl Jan Bílek. Zápas byl pikantní pro trenéra Zbořila a dvojici Šplíchal - Schneider, kteří ve Svitavách působili společně na podzim roku 2013.

V prvním poločase v ofenzivě častěji hrozili Svitavští. V 9. min. se po standardce míč k volnému Ptáčkovi, který však ztroskotal na Juranovi. Autor deseti podzimních branek se do šance probíjel také ve 24. min., svůj únik do vápna zakončil střelou do boční sítě. Na druhé straně po akci Kamenického střílel nepřesně Kratochvíl. Následně musel domácí brankář vyrážet tvrdou ránu Schneidera z přímého kopu.

Ve 40. min. si Juran poradil se střelou Frola. Poločas pak zakončil agilní Ptáček střelou nad branku.

Ihned po změně stran zahrozili Blanenští. Po akci Gromského a Jarůška míč vybojoval Beránek, přistrčil ho Schneiderovi, jenž z 20 metrů branku přestřelil. V 54. min. domácí brankář po ubráněné standardce poslal dlouhý výkop na útočnou polovinu Svitav, kde se míče zmocnil MICHAL FROLO , jenž z hranice vápna prostřelil Jurana - 1:0 .

V 53. min. musel blanenský brankář likvidovat střelu Válka ze standardky. Následně po centru Frola vychytal v další ložence Ptáčka. I když byli domácí v ofenzivě nebezpečnější, mohli hosté vyrovnat. V 78. min. po pobídce Koláčka kryl střelu Jarůška z nadějné pozice domácí brankář. Za tři minuty přinesla vzruch střela Ptáčka, která orazítkovala břevno. V 83. min. zahrozil tečovanou střelou z trestného kopu nejčastěji zakončující hráč Blanska Schneider.

Ten se gólové radosti dočkal v 85. minutě. Beránek byl při úniku faulován brankářem na hranici pokutového území a FRANTIŠEK SCHNEIDER využil následný trestný kop - 1:1 . Remízu se Blansku nepodařilo udržet. Domácí z poslední akce v 90. min. díky zakončení JAKUBA VÁLKA rozhodli o svém vítězství - 2:1 .

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Prožili jsme kritický týden a většina mužstev by asi zápas zrušila. Chtěli jsme se tomu postavit čelem, doplnili mužstvo z venku a zápas odehráli, ale samotný výkon kopíroval náš tréninkový týden. Vítěznou branku jsme sice dostali až v nastavení, ale to vůbec není důležité, protože Svitavy si za svůj výkon zasloužily vyhrát. Ale co mi vadí mnohem víc než výsledek je to, že hráči, kteří jsou na rozhraní základní sestavy mi hlavu svými výkony nemotají. Když si to začalo sedat a krystalizovat základní jedenáctka, tak přišlo tolik absencí, že se budeme modlit, ať se nám to dá do sezóny opět dohromady. Dnes jsme v naší hře měli tolik nepřesností a nekvality, že jsme v podstatě neohrozili bránu.“