2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B o s k o v i c e / B l a n s k o - Také ve čtvrtém utkání v rámci probíhající zimní přípravy dokázali fotbalisté A týmu FK Blansko zvítězit. Na umělé trávě v Boskovicích porazili svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila domácího účastníka krajského přeboru vysoko 7:2.

přátelské utkání , 3. února 2016, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

2:7

Poločas: 1:4
Branky: 35. A. Preč, 67. Stara - 4. Švancara (as. Chloupek), 15. Bednář (as. Švancara), 17. Kratochvíl (as. Švancara), 42. Švancara (as. Bednář), 57. Trtílek (as. Koláček), 69. Švancara (as. Trtílek), 72. Vorlický (as. Bednář)
Rozhodčí: Hlubinka

Konečný - M. Preč, Jan Horák, Václavek, R. Müller - Kamenický, A. Preč, Živný, Přikryl - Fadrný, Stara
střídali: Černý, Feruga, Slaný, Havlík
Trenéři: Jan Havlíček, Lukáš Martínek

Juran - Gromský, Koláček, Šplíchal, F. Blažek - Kratochvíl, Schneider - Chloupek, Bednář, Trtílek - P. Švancara
hokejově střídali: J. Vorlický ml., Flachs
Trenér: Zbyněk Zbořil

Trenér Zbořil poprvé vyzkoušel v akci záložníka Jiřího Vorlického mladšího (r. 1999), který již s A mužstvem absolvoval několik tréninkových jednotek.

Zápas zahájilo Blansko raketově. Již ve 4. min. Koláček našel rozběhnutého Chloupka, po jehož pobídce se na zadní tyči prosadil PETR ŠVANCARA - 0:1. Boskovičtí kontrovali o tři minuty později nebezpečnou střelou Kamenického, se kterou si Juran poradil. V 11. min. Schneider vysunul Švancaru, ten našel v pokutovém území Trtílka, jehož střela na vzdálenější tyč mířila těsně vedle. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala vzápětí po rohovém kopu, Trtílkova hlavička se však mezi tři tyče nevměstnala.

V 15. min. unikl po levé straně Švancara a jeho ofenzivní práci dokončil přesnou střelou k pravé tyčce DAVID BEDNÁŘ - 0:2. Bývalou oporu A mužstva čeká i na jaře působení v rakouském celku SV Oberndorf, přesto jej trenér Zbořil k utkání nominoval s výhledem jeho možného návratu do Blanska třeba již v letním přestupním termínu. A kreativní záložník také při další akci dokázal, jakým by byl přínosem. Spolu s Petrem Švancarou rozvrátil domácí obranu potřetí a akci završil sebevědomým průnikem do šestnáctky a nekompromisní střelou JIŘÍ KRATOCHVÍL - 0:3.

Po dvaceti minutách se v ofenzivě začali prosazovat i Boskovičtí. Nejdříve Juran pokryl střelu Fadrného. Pak na opačné straně hřiště stihl po Bednářově oslovení hlavičkovat Chloupek pouze nad. Ve 35. min. se však za vápnem opřel do míče Antonín Preč, jehož výstavní rána zaplula do levé šibenice - 1:3. Blanenští tak pykali za hluchou pasáž hry, v níž byl aktivnější domácí tým. Tu však svěřenci Zbyňka Zbořila záhy utnuli, když ve 42. min. Bednář prostrčil míč na PETRA ŠVANCARU a ten mazácky upravil poločasový stav na 1:4.

Po přestávce Blanenští v ofenzivě chrlili nápady a prosazovali se střelecky. V 56. min. prodloužil Koláček standardku k JANU TRTÍLKOVI a ten propálil brankáře - 1:5. V 63. min. Schneider našel rozběhnutého Vorlického, proti kterému stihl vyběhnout brankář a míč mu uzmout. O dvě minuty po spolupráci s Chloupkem se do vápna prokličkoval Švancara, jehož střele sice nechyběla přesnost, potřebná razance však ano.

Na druhé straně se v 67. min. prosadil šikovně ukrytou střelou na přední tyč Jan Stara - 2:5. Už za dvě minuty viděla hrstka diváků další pěkný fotbalový moment. Trtílek vybojoval míč pro PETRA ŠVANCARU, který proti vyběhnuvšímu brankáři zvolil oblíbený způsob zakončení. Jeho lob skončil v síti a pro zkušeného forvarda to znamenalo dovršení prvního hattricku v dresu FK Blansko - 2:6.

V 72. min. se Švancara jako lasička prosmýkl do vápna, po jeho přihrávce vychytal JIŘÍHO VORLICKÉHO domácí brankář. Mladičký záložník se nakonec dočkal gólového úspěchu již o minutu později, když jeho umístěná střela skončila u pravé tyče - 2:7.