28.02.2012  |  Boris Hasa

Blansko vyhrálo i v neděli, s Velkou Bíteší

B r n o / B l a n s k o - Také ve druhém víkendovém přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko radovali z vítězství. Na umělé trávě Sparty Brno porazili svěřenci Michala Kuglera Velkou Bíteš 3:1.

přát. UT Sparta Brno, neděle 26.2.2012, 13:00
1FC Spartak Velká Bíteš
Sestava: Pelán - Nekuda, Kerber, Pohl, Horký - Rozum, Dvořák, Jelínek, Ivančík - Loup, Pokorný
Trenér: Jan Dvořák
3FK Blansko
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Jarůšek - Sedláček, Janda, Zouhar, Doležel - Crhák, Pernica
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 1:1
Branky: 29. Dvořák - 35. a 71. Janda, 59. Bubeníček z pen.
Střely na branku: 4:13
Střely mimo: 6:9
Rohy: 4:8
Fauly: 13:10
Ofsajdy: 1:2

Komentář k zápasu

Fotbalisté FK Blansko nastoupili na umělé trávě stadionu Sparty Brno proti 10. týmu krajského přeboru Vysočiny Spartaku Velké Bíteši.

V prvním poločase si obě mužstva vypracovala několik střeleckých příležitostí a oba brankáři museli několikrát předvést své kvality. V 6. min. Zouharův přetažený centr brankář Pelán s námahou vytěsnil na roh.

Ve 29. min. pro změnu blanenský Juran vyrazil trestný kop z hranice velkého vápna. Akce však pokračovala a po přetaženém centru se na zadní tyči v době, kdy byl u postranní čáry ošetřován Šplíchal, prosadil díky přesné střele z voleje Dvořák - 1:0.

Blanenští dokázali na inkasovanou branku rychle odpovědět. Ve 35. min. získal Bubeníček odražený míč, prostrčil ho na Jandu, který si položil vybíhajícího brankáře Pelána a mazácky poslal míč do sítě - 1:1.

Druhý poločas se odehrál v režii našeho mužstva. Ve 49. min. pálil po centru Doležela do rukavic brankáře Bubeníček. O chvíli později Zouhar vybídl ke střele Crháka, s jehož pokusem si Pelán poradil.

Už za necelou minutu byl Crhák opět v hlavní roli, když byl po průniku do šestnáctky faulován a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Bubeníček - 1:2.

V 71. min. dokázalo Blansko svoji převahu přetavit v třetí branku, když Pernica míč ve vápně přiťukl Jandovi a ten střelou z hranice vápna nezaváhal - 1:3.

Další přípravné utkání čeká blanenské fotbalisty již tento čtvrtek 1. 3., kdy se na umělé trávě v Líšni střetnou od 19:00 s FRAMOZEM Rousínov v rámci dohrávky 3. kola Líšeň CUPU.

Ohlasy trenérů

Michal Kugler, FK Blansko: „Odehráli jsme během víkendu druhé utkání. Dnes už to bylo opravdu na krev, protože jsme vinou zranění několika hráčů neměli kromě brankáře Bednáře nikoho na střídání. Proto bych chtěl hráčům poděkovat za jejich přístup, protože soupeře přehráli po fyzické stránce, což mě těší. Čeká nás ale ještě měsíc přípravy a hodně práce, protože se chceme stále zlepšovat.“