21.04.2012  |  Boris Hasa

Blansko využilo v Podivíně přesilovku a veze vítězství

P o d i v í n / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko ve druhém venkovním utkání po sobě potvrdili svoji aktuální dobrou formu a po dvou brankách Radima Bubeníčka, jedné Petra Crháka a Jana Doležela zvítězili na hřišti Podivína 4:0.

21.kolo, sobota 21.4.2012, 16:00
0Slavoj Podivín
Sestava: T. Létal - Dohnal, L. Létal, Dudáš (65. Halm), Kadrnka - Martečík, M. Švestka (C) (75. Šemora), Praks, Očenášek (65. Sádlo) - Čapka, K. Švestka
Náhradníci: Šemora, Halm, Sádlo, Stojkovič, Solařík
Trenér: Karel Švestka
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp (46. Beneš) - Jarůšek (46. Janda), Dupal, Zouhar (86. J. Cupal), Šenk - Doležel, Crhák
Náhradníci: Martinec, Janda, J. Cupal, Beneš, F. Němec
Trenér: Michal Kugler
Branky: 11. z pen. a 45. Bubeníček, 56. Crhák, 73. Doležel
Střely na branku: 3:14
Střely mimo: 5:11
Rohy: 10:8
Fauly: 23:18
Ofsajdy: 2:7
ŽK: 22. Kadrnka, 57. Dohnal, 87. Semora - 13. Šíp, 65. Beneš, 83. Bednář
ČK: 10. L. Létal - 72. Šenk
Rozhodčí: Vodák - Laštůvka, Hrubý
Delegát: Toman

Trenér Blanska Michal Kugler poslal do utkání s Podivínem stejnou sestavu jako v předchozích třech vítězných zápasech. Ta se začala činit hned od úvodního hvizdu. Již po dvaceti vteřinách hledal Doležel ve vápně Crháka, ten na míč jen těsně nedosáhl. Ve 3. min. si Doleželův centr málem jeden z domácích obránců srazil do vlastní branky, vše hasil až pohotovým zákrokem brankář Tomáš Létal.

Poté zahrozili dvěma průniky z pravé strany domácí. Střely Martečíka v 5. min. a Karla Švestky v 7. min. brankář Bednář vyrazil. Následné rohové kopy Blanenští bez větších problémů ubránili. Klíčový moment celého utkání se zrodil v 10. minutě. Šenk vysunul uličkou Crháka, kterého ve vápně těsně před brankářem fauloval zezadu Libor Létal a protože byl již posledním domácích hráčem uviděl od rozhodčího červenou kartu. Následný pokutový kop kapitán Bubeníček proměnil a poslal Blansko do vedení - 0:1.

Blanenští si v další fázi utkání díky výhodě jednoho muže v poli a výbornému pohybu vytvářeli řadu střeleckých příležitostí. Ve 21. min. po akci Doležela a přihrávce od Jarůška pálil Dupal nad. Za dvě minuty si na standardku Dupala naskočil Crhák, jehož hlavička skončila na pravé tyči.

Svůj tlak Blanenští vystupňovali v posledních pěti minutách prvního poločasu. Ve 40. min. se do vápna prosmýkl Dupal, předložil míč Doleželovi, který však branku z výhodné pozice přestřelil. O minutu později díky důrazu svých spoluhráčů získal odražený míč Dupal, poslal jej na Crháka, jehož střelu vyrazil T. Létal na roh. Ten se sice Blansku nepodařilo využít. To ale neplatilo z obdobné situace ve 45. minutě. Dupal rohový kop tentokrát nerozehrál do tradiční mlýnice před branku, naopak přetáhl centr až před vápno, kde se do míče opřel Bubeníček a na jeho ukrytou střelu neměl brankář T. Létal šanci reagovat - 0:2.

Do druhého poločasu poslal lodivod Blanska do hry dva čerstvé hráče. Tomáše Jarůška nahradil Jan Janda a Petra Šípa Michal Beneš. V 51. min. mohl vedení svého mužstva navýšit Crhák. Nejprve střílel nad po předchozí spolupráci Jandy a Dupala o pár vteřin pak zkušený blanenský útočník mířil obdobně.

V 56. min. se k velkému sólu nadechl Bubeníček, který před vápnem poslal míč doleva Benešovi, ten našel přesnou přihrávkou v palebné pozici Crháka, jehož umístěná střela rozvlnila síť - 0:3.

V 60. min. vyslal Dupal přesnou přihrávkou do úniku Šenka, jehož šanci skvěle zlikvidoval pozorný T. Létal. O deset minut později pak brankář Podivína zneškodnil i jedovatý trestný kop Dupala. V 72. min.se síly na hřišti vyrovnaly. Po souboji s Martečíkem neudržel nervy Šenk a rozhodčí poslal blanenského záložníka pod sprchy.

Blansku se i přesto podařilo vstřelit ještě jednu branku. V 73. min. dostal míč Doležel, potáhl si ho po pravé straně až do vápna a střelou k bližší tyči podtrhl účet utkání - 0:4.

V závěru utkání se mohli čestného úspěchu dočkat také domácí. V 83. min. fauloval vybíhající brankář Bednář Martečíka, následnou penaltu však strážce hostující branky Karlu Švestkovi reflexivním zákrokem zneškodnil. O minutu později pak po hlavičce stejného hráče skončil míč na břevně.

Michal Kugler, FK Blansko: „Chtěli jsme na domácí vlétnout od úvodního hvizdu. Málem se nám podařilo hned po minutě skórovat. Brzy přišlo vyloučení a nám se pak hrálo mnohem jednodušeji. Domácí sice po celý zápas hrozili ze standardních sitaucí, ale ty jsme zvládali dobře. Vítězství si cením, určitě ale mohlo být ještě vyšší, protože jsme řadu dalších šancí neproměnili.“