25.03.2012  |  Boris Hasa

Blansko zahájilo jaro remízou

B z e n e c / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko vstoupili do jarní části krajského přeboru remízou. Na hřišti třetího týmu tabulky uhráli svěřenci trenéra Kuglera po brankách Petra Crháka a Tomáše Zouhara výsledek 2:2.

16.kolo, sobota 24.3.2012, 15:00
2Slovan Bzenec
Sestava: Pelíšek - T. Dulovecz, M. Dulovezc, Hrotek (C), Hoša - Březina (88. Valenta), Škodík, Dobeš, Vítek - Kasala (90. Říha), Ingr (71. Kratina)
Náhradníci: Valenta, Kratina, Říha, Zeman
Trenér: Libor Škodík st.
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp (81. Beneš) - Doležel (77. Jarůšek), Dupal, Zouhar, Šenk - Janda, Crhák
Náhradníci: Martinec, Pernica, Jarůšek, J. Cupal, Beneš, Bednář
Trenér: Michal Kugler
Branky: 9. a 36. Březina - 11. Crhák, 41. Zouhar
Střely na branku: 4:8
Střely mimo: 3:9
Rohy: 5:6
Fauly: 20:14
Ofsajdy: 3:4
ŽK: 58. Hoša, 63. Březina, 67. Ingr, 70. Dobeš, 74. M. Dulovecz - 44. Šíp, 53. Šenk, 66. Maška
Rozhodčí: Miklík - Král, Kulíšek
Delegát: Bušek

Fotbalisté FK Blansko v rámci 16. kola krajského přeboru zavítali na půdu třetího týmu tabulky TJ Slovanu Bzenec. Trenér Michal Kugler nasadil hned od úvodu do sestavy čtyři nové zimní akvizice - Josefa Mašku, Martina Dupala, Jana Jandu a Petra Crháka.

Utkání začali Blanenští aktivně. Hned ve 2. min. vysunul Dupal ve vápně Crháka, jehož střelu vyběhnuvší brankář Pelíšek zblokoval a od blanenského útočníka putoval míč do zámezí. Bzenci se podařilo ze své první útočné akce skórovat. Na rychle rozehraný trestný kop si za obranu naběhl rychlonohý Březina a sám před Juranem nezaváhal - 1:0.

Z vedení se však domácí dlouho neradovali. V 11. min. sice Dupal z 20 metrů pálil nad. O pár vteřin později však Dupal vysunul ve vápně Doležela, který využil špatné komunikace mezi obráncem a brankářem, naservíroval míč před branku Crhákovi, pro kterého už nebyl problém míč uklidit do sítě - 1:1.

V 15. min. si Dupal po rohovém kopu nakrátko narazil míč s Doleželem, poslal centr do vápna, kde v tísni hlavičkoval Šíp nad. Ve 21. min. poslal aktivní Dupal míč na Crháka, který uvolnil do šance Jandu, proti němuž však skvěle z pohledu domácích zasáhl brankář Pelíšek.

Ve 36. min. Bzenec zahrozil po rychlém brejku, když se Ingr dobře uvolnil ve vápně, ale na Jurana recept nenalezl. Ještě v téže minutě však Blanenští chybovali v rozehrávce a po dalším brejku se podruhé v zápase prosadil Březina - 2:1.

Podobně jako v prvním případě, také tentokrát Blansko rychle reagovalo. Dupal poslal do vápna přetažený centr, Crhák ho sklepl před vápno a Zouhar nekompromisní střelou z voleje stanovil poločasové skóre na 2:2.

Po změně stran byli aktivnější svěřenci Michala Kuglera. Ve 48. min. po centru Doležela hlavičkoval Šenk nad. V polovině druhého poločasu se pak ve vápně šikovně uvolnil Janda, který po souboji s obráncem upadl, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 70. min. se pak Dupal pokusil překvapit Pelíška přímou střelou z trestného kopu, ale míč skončil těsně nad. V závěru neuspěl střelou z hranice vápna ani Crhák a tak Blanenští ve svém prvním mistrovském utkání v roce 2012 uhráli nerozhodný výsledek.

Michal Kugler, FK Blansko: „I když jsme měli většinu utkání míč na našich kopačkách, tak výsledek hodnotím nakonec pozitivně, protože jsme museli v utkání dvakrát dotahovat. Hlavně v prvním poločase jsme se snažili hrát až příliš profesorsky a to nám nesvědčí. Chtěli jsme mít daleko rychlejší přechod do útoku, což se zlepšilo ve druhém poločase. Bohužel už nám tam nic nepadlo.“