18.09.2011  |  Boris Hasa

Blansko ztratilo v Krumlově vyhraný zápas

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko ztratili v 7. kole krajského přeboru na hřišti Moravského Krumlova výborně rozehrané utkání. Již v 10. minutě vedli 2:0, domácí však snovým finišem skóre otočili na konečných 4:2.

7.kolo, neděle 18.9.2011, 16:00
4FC Moravský Krumlov
Sestava: Bogner - Klodner, Matějka (38. Staněk), Hlučil (C), Vošmera - Anders, Machotka, Březina, Zelníček, Procházka (85. Laml) - Čepera (63. Pelikán)
Náhradníci: Laml, Staněk, Pelikán
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Kolář, Beneš - Hájek, Janíček (67. Sedláček), Zouhar (73. Šplíchal), Šenk - Sehnal, Doležel
Náhradníci: Šplíchal, Pernica, Sedláček, Juran
Trenér: Michal Kugler
Branky: 82. a 86. Procházka, 70. Staněk, 78. Pelikán - 2. Hájek, 10. Sehnal
Střely na branku: 6:10
Střely mimo: 5:7
Rohy: 3:5
Fauly: 17:18
Ofsajdy: 3:2
ŽK: 35. Klodner, 55. Anders, 58. Zelníček - 27. Martinec, 82. Bednář
Rozhodčí: Líkař - Trávníček, Jelínek
Delegát: Kundelius

Blansku vyšel vstup do utkání výborně. Ve 2.min. zahrával Bubeníček standardní situaci téměř z půlící čáry, na jeho centr si naběhl Hájek, který hlavičkou k levé tyči poslal svůj tým do vedení - 0:1.

V 10. min. se navíc po pasu Hájka dostal do samostatného úniku Sehnal, jenž mazácky obešel ve vápně i brankáře Bognera a do prázdné branky zvýšil vedení Blanska - 0:2.

Svěřenci Michala Kuglera i nadále pokračovali v aktivním napadání, které dělalo domácím obrovské problémy. Krumlov se z těchto nesnází dokázal vymanit až ve 23. min, když po zpětné přihrávce Anderse přestřelil z malého vápna branku Čepera.

Ve 31. min. vysunul Zouhar do úniku Šenka, jehož střelu stačil ve vápně dobře postavený Bogner vyrazit. O tři minuty později pak po pasu Janíčka postupovali Blanenští do přečíslení tři na jednoho. Doležel předal míč před vápnem Sehnalovi, který místo střely zvolil zpětnou přihrávku na Doležela, s jehož nepovedenou střelou si domácí brankář poradil.

Na konci prvního poločasu pak po rohovém kopu Bubeníčka Bogner s námahou vyrazil pokus Sehnala.

Po změně stran do dobrých dvacet minut vypadalo, že se utkání dohraje v poklidu. V 69. min. však domácím vlil čerstvou krev do žil svoji brankou Staněk, který využil volného prostoru ve středu blanenské defenzívy a prostřelil Bednáře - 1:2.

V 72. min. se šikovně před vápnem uvolnil Doležel, jeho bomba skončila těsně nad. V 75. min. se domácím podařilo vyrovnat, když se po pravé straně blanenské obrany prohnal Procházka, který našel přihrávkou pod sebe Pelikána a ten se trefil přesně k levé tyči blanenské branky - 2:2.

Obrat pak domácí dokonaly o tři minuty později, když centrovaný míč prodloužil ve vápně Staněk na Procházku, který chytrou hlavičkou přeloboval Bednáře - 3:2. V 82. min. navíc blanenský brankář zastavil ve vápně nedovoleně Procházku a sám postižený zahrával pokutový kop. Jeho první pokus sice Bednář zlikvidoval, na dorážku stejného hráče však už byl krátký - 4:2.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Byl to zápas dvou zcela odlišných poločasů. V tom prvním jsme hráli přesně to co jsme si řekli. Ve druhém jsme to vydrželi bohužel pouze pět minut na začátku. Kluci si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Domácí díky bojovnosti utkání otočili. Bezprostředně po zápase bych nechtěl dělat ukvapené závěry. Mrzí mě, jak utkání dopadlo. Musíme v týdnu opět poctivě pracovat a připravit se na zápas s Vracovem.“