2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Třetí venkovní utkání jarní části sezóny vyšlo pro blanenské hráče bodově naprázdno. Svěřenci trenéra Maši nedali v Bzenci svou kůži lacino, srdnatě bojovali a vytvořili si několik slibných šancí, bohužel však bez gólového efektu.

22. kolo , 21. dubna 2018, TJ Slovan Bzenec - FK Blansko

TJ Slovan Bzenec

2:0

Branky: 40. Hubr, 60. Kasala
Osobní tresty: ŽK: 37.Pelikán, 45.Mlýnek, 75.Košut, 80.Kasala, 82.Šimánek - 67.Chloupek, 67.Bárta, 71. Kratochvíl
Doba hry: 45+1, 45+1
Počet diváků: 160
Rozhodčí: Koláček Josef - Koláček Jan, Zapletal
Delegát: Kordula

Maňák - Mokrý, Košut, Vaverka, Šmahaj - Hubr, Justel, Pelikán, Mlýnek - Kasala(90.Komínek), Paták (72. Šimánek)
Náhradníci: Šimánek, Koluch, Komínek, Kúřil
Trenér: Libor Škodík

Záleský - Gromský (71. Imramovský), Šplíchal, Bárta, Bokůvka - Petřík, Kuldan, Kratochvíl, Chloupek (71. Pšikal) - Dvořák, Trtílek (60. Motyčka)
Náhradníci: Závodný, Imramovský, Pšikal, Motyčka, Veselý
Trenér: Martin Maša

Za horkého letního počasí nastoupili naši hráči na bezvadně upraveném trávníku v Bzenci. Trenér Maša neměl k dispozici kvůli zdravotním problémům Sodomku.

Prvních 10 - 15 minut to nevypadalo na to, že bude v zápase k vidění tolik zajímavých brankových příležitostí. Našemu týmu vyhovoval výborný terén, svou kombinační hrou domácí zcela přehrával. První slibný moment přišel v 19. minutě, kdy se Trtílek z levé strany dostal k blízkosti brankáře a na poslední chvíli byl zablokován domácí obranou. Ve 22. minutě proběhla pěkná kombinace přes Chloupka a Dvořáka opět k Trtílkovi a ten v dobré příležitosti bohužel trefil bránícího hráče domácích. V této patnáctiminutovce se naši hráči usadili na polovině soupeře, měli k dispozici spoustu rohových kopů, přímých kopů ze stran (dobře je zahrával Kratochvíl) a nepouštěli domácí z vlastní poloviny. Ve 23. minutě se dostal středem obrany do velké šance Kuldan, ale domácí brankář Maňák podržel své mužstvo. Další slibná šance přišla ve 27. minutě, kdy ze strany pálil Dvořák. Maňák však jeho střelu pohotově kryl. Domácí se dostali až ve 28. minutě k první větší šanci. Nakopnutý dlouhý míč za blanenskou obranu zpracoval Justel a vystřelil těsně vedle Záleského brány. Z naší strany poté přišel opět rychlý přechod do útoku se zakončením Trtílka, nicméně i jeho pokus domácí brankář pokryl. Bzenec se dostal do gólové šance po kolmé přihrávce za hostující obranu, střelecký pokus Justela však Záleský bravurně zlikvidoval. V 39. minutě se probil do rychlého brejku Petřík, ale prováhal šanci skórovat. Domácí Vaverka mu totiž míč v poslední chvíli vypíchl. A po tolika blanenských šancích přišel trest. Ve 40. minutě, z ojedinělé situace z levé strany, prostřelil domácí Hubr Záleského - 1:0. Pro naše mužstvo to byla sprcha a štěstí, že o 3 minuty později pálil z voleje domácí Pelikán nad bránu Záleského.

Po změně stran mohl srovnat skóre Chloupek, nicméně uvnitř pokutového území se místo rychlého zakončení ještě snažil přehodit stopera. Poté už však nebyl schopný přesněji zakončit. V 57. minutě se odhodlal ke střele Bokůvka, ale bohužel mířil vedle Maňákovy branky. 60. minuta přinesla další gólovou radost domácích. Po přímem kopu z hloubky pole si v blanenském pokutovém území nejlépe počínal domácí kanonýr Kasala, který hlavou zvýšil na 2:0. I přes nepříznivý stav si Blansko vypracovalo ještě dvě slibné možnosti. V 73. minutě se střídající Motyčka prodral středem obrany až sám před Maňáka, který jeho střelu vyrazil. Poslední možností, která mohla změnit stav utkání, byl přímý kop v 83. minutě z 18 metrů, ale Pšikalovi střelu opět domácí brankář vyrazil. Bzenečtí hráči se poté v závěru jednoduše dostávali do odkryté obrany hostů a měli velkou šanci z brejku, kdy Kasalu vychytal Záleský.

Už dlouho se nenaskytlo našemu mužstvu na hřišti soupeře tolik slibných brankových příležitostí. Domácí využili maximálně vše z toho mála, co měli, podržel je brankář a často i obětavě hrající obránci, kdy i se štěstím zblokovali naše příležitosti. Doufejme, že příští domácí zápas s Vrchovinou bude Blansko v zakončení úspěšnější.