09.10.2016  |  Boris Hasa

Bojovný zápas poznamenalo zranění domácího Elšíka, tři body získaly Otrokovice

O t r o k o v i c e / B l a n s k o - Ani v pátém utkání v řadě se nepodařilo fotbalistům A týmu FK Blansko v Moravskoslezské lize bodovat. V dopoledním zápase v Otrokovicích, který poznamenalo zranění domácího útočníka Robina Elšíka, prohráli svěřenci Zbyňka Zbořila díky brance Tomáše Mlýnka 1:0.

10.kolo, neděle 9.10.2016, 10:30 | stadion FC Viktoria Otrokovice, Zlínská 240
1FC Viktoria Otrokovice
Sestava: Balážik - Zach, Kwaku, Dekleva, Jasenský - Mlýnek, Višněvský, Šuranský, Hradil - Vavruša (C), Elšík (39. M. Němec, 81. Ponížil)
Náhradníci: Juráň, M. Němec, Ponížil, Juřík
Trenér: Marek Sedlák
Sestava: Floder - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl (64. Kolařík), Kučera - Duda, Trtílek, D. Pospíšil (76. Chloupek) - Kutal (62. Koudelka)
Náhradníci: Kolařík, Chloupek, Koudelka, Motyčka, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 78. Mlýnek
ŽK: 14. Vavruša, 17. Mlýnek, 30. Kwaku - 47. Kučera
Rozhodčí: Robert Hájek - Josef Černý, Vlastimil Ogrodník
Delegát: Jiří Šalata
Hrací doba: 45+7 ; 45+2
Střely na branku: 7:7
Střely mimo branku: 6:5
Rohy: 6:8
Fauly: 12:16
Ofsajdy: 6:3

Trenér Zbořil měl kromě obránce Píška, který si odpykával jednozápasový trest za vyloučení proti Vyškovu, k dispozici kompletní kádr. Blanenští chtěli na stadionu, kde před více než osmi lety slavili historicky první postup do MSFL, přerušit bodový půst. Domácí se zase chtěli rehabilitovat z posledního utkání ve Velkém Meziříčí, kde utrpěli debakl 7:0.

Na těžkém terénu se hrál od začátku bojovný fotbal. První práci připravil domácímu brankáři v 5. min. Trtílek svižnou střelou, Balážik ji vyrazil. Na druhé straně se po rohovém kopu zmocnil odraženého míče Višněvský, zacílit přesně se mu však nepodařilo. Velkou zbraní jsou pro Otrokovice dlouhá autová vhazování Deklevy. Ve 22. min. se po této situaci dostal ke střele Šuranský, Floder byl pozorný. O pět minut později se do míče opřel Trtílek, jeho prudká střela skončila těsně nad břevnem.

Ve 34. min. přišel velmi nepříjemný okamžik, který odsunul fotbal na druhou kolej. Při obětavé snaze nacentrovat míč do vápna ještě před brankovou čarou domácí Elšík nepříjemně dopadl na zábradlí a utrpěl otřes mozku. Jedním z prvních, který poskytl zraněnému hráči první pomoc, byl i blanenský kapitán Lukáš Koláček. „Má středně těžký otřes mozku. Měl zapadlý jazyk, nemohli jsme mu otevřít pusu. Byl v bezvědomí, dvě minuty o sobě nevěděl. A má nějakou tržnou ránu na hlavě. Zprávy z nemocnice jsou takové, že by to nemělo být až tak špatné. Nicméně to byl nepěkný okamžik," popsal pro zlínský deník těžké okamžiky kouč Viktorie Otrokovice Marek Sedlák, který rovněž přispěchal svému svěřenci na pomoc.

Po necelých deseti minutách hra pokračovala. Ve 45. min. se dostal do střelecké pozice D. Pospíšil, Balážik musel vyrážet pokus blanenského záložníka na roh. První poločas pak uzavřela kombinační akce Blanska, na jejímž konci vypálil těsně vedle pravé tyče Kučera.

V 58. min. měli domácí k dispozici trestný kop, Jasenský mířil z hranice šestnáctky těsně nad. Za deset minut ze vzdálenosti 23 metrů orazítkoval opět po trestném kopu Šuranský břevno. Druhá půle jinak divákům příliš pohledných akcí a šancí nenabídla. Přesto se nakonec domácí příznivci branky dočkali. V 78. min. po sérii nedůrazně odvrácených míčů se míče zmocnil Šuranský, který pronikl do vápna a po jeho centru i s pomocí obranného zákroku Gromského snadno skóroval TOMÁŠ MLÝNEK - 1:0. Blansko už na odpověď síly nenašlo a připsalo si osmou porážku v sezóně.

ONLINE textový přenos

FC Viktoria Otrokovice - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 10. kola Moravskoslezské ligy:

1. HFK Olomouc - Kroměříž 2:1 (1:0), Vyškov - Hlučín 0:1 (0:1), Hulín - Velké Meziříčí 4:2 (3:1), Petřkovice - Uničov 4:0 (1:0), Slovácko B - Mohelnice 1:0 (0:0), Sigma Olomouc B - Líšeň 4:0 (1:0), Zlín B - Třebíč 0:0

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Od začátku bylo jasné, že to žádný velký fotbal nebude. Těžký terén napovídal tomu, že to bude spíš boj, než nějaká velká kombinační hitparáda. Domácí hrozili z každého dlouhého autu, ale celkem jsme si s tím poradili. My jsme tam měli několik střel ze střední vzdálenosti, ale bránu jsme netrefili. Jeden slibný brejk jsme sehráli dobře, ale z levé strany vychytal Pospíšila domácí brankář. Ve 35.minutě šel fotbal stranou. Po těžkém zranění domácího Elšíka se poločas už jen dohrál. Ve druhé půli se obraz a kvalita hry nezměnila. Domácí měli opticky víc ze hry, ale do šancí jsme je nepouštěli. Náš scénář byl jasný, chtěli jsme hru oživit střídáním a pokusit se zápas překlopit na naši stranu, ale v závěru jsme si dali opět polovlastní branku. Opět jsme prohráli o gól a je to už takový náš evergreen. Když už zápas celkem slušně odpracujeme do obrany, tak zase jsme málo nebezpeční nahoru a už po několikáté rozhodují maličkosti. Stejně tak, jak jsme prohráli, tak jsme dnes klidně mohli vyhrát. Bylo to o gólu a ten se štěstím dali v závěru domácí. Na druhou stranu je to jen fotbal a dnes o něj až tak nešlo. Hlavně ať se dá Robin Elšík brzy dohromady, nebyl to pěkný pohled a přeji mu brzké uzdravení.“