2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

L í š e ň - V 6. kole líšeňského zimního turnaje prohráli fotbalisté FK APOS Blansko s 1. FC Brno B 1:5. Jedinou branku našich barev zaznamenal v 54. minutě po ukázkové hlavičce Marek Pernica. V dresu Brna B proti němu nastoupil bratr Luděk. (Na snímku Marek Pernica a Zdeněk Polák).

přátelské utkání , 20. února 2010, 1.FC Brno "B" - FK Blansko

1.FC Brno "B"

5:1

Poločas: 2:0
Branky: 36. a 50. Pacák, 29. Mičko, 54. Farmačka, 68. Cupák - 57. Pernica M.

Poláček (41. Hladký) - Pejič, L. Pernica, Polák, Čoupek - Malý, Cupák, Paděra (41. Farmačka), Mičko - Šťourač (41. Czucz), Pacák (60. Šťourač) Trenér: Petr Maléř

Trubák - Zich, Klimeš, Němec, T. Janíček - Nečas, Jelínek, Beneš (41. Antal), Starý - Bezděk - M. Pernica Trenér: Roman Šindelka

Blanenští narazili na kvalitního soupeře, který byl jednoznačně kombinačně na výši. Trenér Roman Šindelka musel v sestavě oželet hned několik zraněných či nemocných hráčů. Pikantní bylo toto utkání pro útočníka Marka Pernicu, proti němuž nastoupil v dresu Brna jeho bratr Luděk, který s fotbalem začínal v tehdejším ASK Blansko.

V zápase hraném 2x 40 minut drželo taktovku pěvně v rukou brněnské mužstvo. Blanenští se v úvodní půlhodině museli bránit několika rohovým kopům. Po jednom z nich rozvlnil síť Trubákovy branky Luděk Pernica, rozhodčí však odmávali ofsajd. Obrannou hráz Blanenských mladí Brňané překonali až ve 29. minutě. Po autu vypálil Mičko, jehož tečovaná střela zapadla za bezmocného Trubáka - 1:0. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu pak Pejič rozjel rychlou akci na pravé straně. Bosenský bek vysunul do úniku Šťourače, který přihrávkou pod sebe našel volného Pacáka a ten z malého vápna zakončil prakticky do prázdné branky - 2:0.

Po změně stran nejprve v 50. min zvýšil ranou k levé tyči Pacák na 3:0. Hned poté v 52. min. se Farmačka probil stejně jako Pacák středem obrany a efektním i efektivním obloučkem přelstil Trubáka - 4:0. Blanenští se čestného úspěchu dočkali za další dvě minuty. Na centr Farníka zleva si naběhl mezi obránce Marek Pernica a hlavičkou pod břevno nedal Hladkému šanci - 4:1. Brňané mírně polevili v agresivitě a přistupování k hráčům. Toho mohli Blanenští využít v 60. minutě. Trojice Farník, Nečas, Antal rozjela brejkovou akci na jejímž konci byl Farník v dobré střelecké příležitosti, míč mu však zůstal pod nohou a následná střela pravačkou byla slabá. Definitivní podobu výsledku dal v 68. min. Cupák, jehož trestný kop proletěl přes chumel hráčů a zapadl přesně k zadní tyči - 5:1. Blansko mohlo korigovat v 73. minutě, kdy našel Nečas centrem naskakujícího Marka Pernicu, kterému tentokrát hlavička nesedla podle představ.

I když A mužstvo se svým soupeřem vysoko prohrálo, zaslouží si za přístup a bojovnost pochvalu. „Je to trošku zvláštní, podle výsledku to moc nevypadá, ale utkání se mi hodnotí vcelku dobře. Měli jsme problémy, aby nás bylo vůbec jedenáct a nakonec to nevypadalo tak hrozně. Myslím si, že výsledek 1:5 je pro nás i krutý,“ poznamenal po utkání Libor Němec.