23.01.2010  |  Boris Hasa

Čafka nasázela A týmu pět branek

Čafka nasázela A týmu pět branek

L í š e ň / B l a n s k o - Ve druhém utkání na zimním turnaji v Líšni fotbalisté FK APOS Blansko selhali a podlehli 2. týmu krajského přeboru ČAFC Židenicím 0:5. V tabulce jim prozatím patří poslední místo. (Foto: Lubomír Stehlík/DENÍK ROVNOST)

 
 
přát., sobota 23.1.2010, 17:00
0FK Blansko
Sestava: Palatka (41. Trubák) - Bezděk (50. Klügl), Němec, K. Janíček (54. Zich), Šíp - Nečas, Cupal, Kleveta, Beneš - Matuška (51. Starý), Jelínek (51. Pernica) Trenér: Roman Šindelka
5ČAFC Židenice
Sestava: není
Poločas: 0:3
Branky: Polák 2, Vykouřil, Šmýd, Reiter

Komentář k zápasu

Úvod utkání byl ze strany blanenských hráčů slibný. Hodně při chuti byl aktivní Jan Nečas, kterému zdatně sekundovali středopolaři Tomáš Kleveta a Jan Cupal. První šanci si vypracovalo Blansko po akci Beneše, jehož centr z levé strany zakončil Matuška v dobré pozici těsně nad. Další slibné kombinace bohužel nekončily důrazným zakončením a soupeř se postupně čím dál více osměloval. V 19. min. se musel činit brankář Blanska Palatka, který po první chybě obrany vychytal osamoceného útočníka. Pět minut nato se ke střele odhodlal Kleveta, mířil vedle. Jak se má správně zakončovat ukázal soupeř dvakrát v rychlém sledu v rozmezí 27. a 29. minuty. Nejprve se po přihrávce středem hřiště dostal k míči osamocený útočník Židenic, který z 20 metrů nedal Palatkovi šanci. Vzápětí po průniku levou stranou a centru zakončil zcela volný protihráč do odkryté branky a bylo to už 0:2. Nevydařený poločas z pohledu našeho mužstva pak soupeř dovršil brankou do šatny a upravil už na 0:3.

Po změně stran se blanenští snažili ihned snížit stav. Nejprve střílel vedle Beneš a poté v zakončení neuspěl ani Nečas. Ostrými tak opět střílel soupeř, tentokrát však měl úlohu jednodušší, protože zakončující hráč hlavičkoval zcela osamocený ve vápně - 0:4. Po prostřídání hru Blanska oživili Starý a Pernica. Nejprve pohotová střela Starého z 57. min skončila po teči rohovým kopem poté v 61. min. v síti neskončil tečovaný trestný kop Němce. Další šance ke snížení přišla v 63. min. po rohovém kopu Starého hlavičkoval osamocený Beneš nad. Bohužel se naše obrana nevyvarovala další hrubé chyby. Při vlastním rohovém kopu putoval odražený míč za velké vápno, k němu měl přeci jen dál obránce Klügl, toho soupeř využil k samostatnému úniku. Na jeho konci se pokoušel protihráč obejít Trubáka, který nejprve zasáhl míč poté však i soupeře a byla z toho penalta. Tu Židenice bezpečně proměnily a upravily konečný stav na krutých 0:5. Blansku se nepodařilo snížit ani ze 100% šance v 83. min. Beneše předložil míč Starému, ten však z bezprostřední blízkosti branku Židenic přestřelil.

Další výsledky:
1. FC Brno B - Framoz Rousínov 6:1 (2:0)
Branky: 11. Huška, 25. Belejík, 71. vlastní, 74. Buchta, 81. Pacák, 89. Hansson - 79. z pen. Mikloška

Dosta Bystrc - Palavan Bavory 3:0 (1:0)
Branky: Moučka, Veselý, Hladný

SK Líšeň - Rostex Vyškov 1:0 (1:0)
Branka: Oprchal

Ohlasy trenérů

Roman Šindelka, trenér Blanska: „Samozřejmě jsem velice zklamaný a naštvaný. Dvacet minut hrajeme dobře, pak však dvakrát inkasujeme a ze hry se stane totální chaos. Hlavně obraně jsme udělali opravdu hodně chyb. Nedařilo se nám ani v útoku. Dokážeme si vypracovat šance, při jejich zakončení nám schází důraz a větší hladovost po gólech. Častokrát jsme zvolili i špatné řešení. Místo důrazného zakončení si ještě třikrát přihráváme a když je zase šance ještě přihrávat, tak se ukvapujeme a střílíme.“
Související články

Reportáž

Audio

  • Petr Šíp po debaklu s Židenicemi
    This div will be replaced

» více audia

Fotogalerie
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu