2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - I druhý domácí zápas fotbalistů Blanska ve třetí lize skončil prohrou. A zase o jediný gól. Proti Uničovu se nedokázal prosadit žádný z blanenských střelců, smrtící ránu zasadil ve 45. minutě hostující Vejvoda. „Uničov nám ukázal, o čem je třetí liga. Ale faktem zůstává, že jsme dnes nepodali výkon jako v prvních dvou kolech,“ glosoval po utkání domácí trenér Zbyněk Zbořil.

Hrací doba: 45+1 ; 45+2

Floder - Šplíchal, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kolařík, Duda - Gromský (74. Koudelka), Trtílek (55. Chloupek), Minx (46. Motyčka) - Kutal
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Koudelka, Buchta, Motyčka, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Uvízl - Rajnoha, Purzitidis, Vejvoda (C), Koutek - Jeřábek (85. Kasal), Nuc (81. Dostál), Juřátek, T. Vasiljev (87. Můčka) - Komenda, Krč
Náhradníci: Dostál, Kasal, Můčka, Nakládal
Trenér: Jiří Balcárek

Favorizovaní hosté nastoupili do utkání svižným tempem, nedokázali z něj ale kromě optického tlaku vydolovat žádnou vážnější šanci. „Věděli jsme, že nás čeká nováček v euforii, který nebude šetřit krokem a bude hodně běhat. Je to nepříjemný tým, na to jsem hráče upozorňoval,“ zdůraznil trenér Uničova Jiří Balcárek.

Ve 14. minutě se šteloval na hlavičku Gromský, ale balon mu nepřistál na hlavě tak, jak by potřeboval. Pět minut před koncem první půle měl o poznání lepší hlavičkovou příležitost Trtílek. Jenže balon nasměroval do brány s malou razancí a dobře postavený hostující gólman Uvízl ho vyčapal.

Minutu před koncem prvního poločasu stihl Floder zlikvidovat jednu šanci hostů, jenže druhá už skončila za jeho zády. Vejvoda dokázal přetavit rohový kop v gól do šatny, který domácí tým uzemnil. I přes nepříjemnosti v závěru prvního poločasu naskočilo Blansko do druhé půle koncentrovanější. V 54. minutě se proletěl vzduchem Floder, aby vytěsnil balon z brány a v další akci mu pomohl na brankové čáře Píšek. V 62. minutě vypustil nepříjemnou jedovku Krč, autor čtyř ze šesti letošních branek Uničova. Floder balon vytlačil mimo tyče.

Domácí se snažili do poslední chvíle zachránit remízový výsledek. Všechny síly vrhli do útoku, na hřiště přišel útočník Jan Koudelka, navrátilec do blanenského dresu, a Píšek se posunul do útoku. Největší šanci měl na kopačce Petr Kutal, který se mohl stát hrdinou, kdyby střelou z úhlu prostřelil Uvízla. Jenže gólman Uničova míč vyrazil.

„Šance jsme si vytvořili a je škoda, že jsme příležitost na bod, kterou nám soupeř nechával až do závěru, nevyužili. Sportovně musím uznat, že by remíza nebyla zasloužená. Ale na to se v pondělí už nikdo neptá,“ dodává k hodnocení zápasu Zbořil.

Jeho tým si v začátku sezony prošel těžkým losem, přesto utkání proti favoritům skončila těsnými prohrami o jedinou branku. A překvapivě jasnou výhrou ve venkovním utkání. „Blansko jsem viděl v Mohelnici a výsledek ho určitě povzbudil, proto jsme utkání nechtěli podcenit,“ vysvětloval Balcárek, že i favorit jako je Uničov měl z blanenského týmu respekt.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Uničov 0:1 (0:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 3. kola Moravskoslezské ligy:

Sigma Olomouc B - HFK Olomouc 7:0 (4:0), Hulín - Petřkovice 0:1 (0:0), Vyškov - Zlín B 2:0 (1:0), Líšeň - Třebíč 0:3 (0:1), Hlučín - Mohelnice 0:0, Velké Meziříčí - Kroměříž 5:4 (3:3)