21.08.2016  |  Deník/Iveta Borková

Další těsná prohra. Blansko podlehlo Uničovu

B l a n s k o - I druhý domácí zápas fotbalistů Blanska ve třetí lize skončil prohrou. A zase o jediný gól. Proti Uničovu se nedokázal prosadit žádný z blanenských střelců, smrtící ránu zasadil ve 45. minutě hostující Vejvoda. „Uničov nám ukázal, o čem je třetí liga. Ale faktem zůstává, že jsme dnes nepodali výkon jako v prvních dvou kolech,“ glosoval po utkání domácí trenér Zbyněk Zbořil.

3.kolo, sobota 20.8.2016, 16:30
Sestava: Floder - Šplíchal, Píšek, Müller, Koláček (C) - Kolařík, Duda - Gromský (74. Koudelka), Trtílek (55. Chloupek), Minx (46. Motyčka) - Kutal
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Koudelka, Buchta, Motyčka, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil
1SK Uničov
Sestava: Uvízl - Rajnoha, Purzitidis, Vejvoda (C), Koutek - Jeřábek (85. Kasal), Nuc (81. Dostál), Juřátek, T. Vasiljev (87. Můčka) - Komenda, Krč
Náhradníci: Dostál, Kasal, Můčka, Nakládal
Trenér: Jiří Balcárek
Branka: 45. Vejvoda
ŽK: 90. Müller, 92. Kolařík - 87. Dostál
Rozhodčí: Jakub Vojkovský – Jakub Bureš, Karel Mikeska
Delegát: Jaroslav Káňa
Hrací doba: 45+1 ; 45+2

Favorizovaní hosté nastoupili do utkání svižným tempem, nedokázali z něj ale kromě optického tlaku vydolovat žádnou vážnější šanci. „Věděli jsme, že nás čeká nováček v euforii, který nebude šetřit krokem a bude hodně běhat. Je to nepříjemný tým, na to jsem hráče upozorňoval,“ zdůraznil trenér Uničova Jiří Balcárek.

Ve 14. minutě se šteloval na hlavičku Gromský, ale balon mu nepřistál na hlavě tak, jak by potřeboval. Pět minut před koncem první půle měl o poznání lepší hlavičkovou příležitost Trtílek. Jenže balon nasměroval do brány s malou razancí a dobře postavený hostující gólman Uvízl ho vyčapal.

Minutu před koncem prvního poločasu stihl Floder zlikvidovat jednu šanci hostů, jenže druhá už skončila za jeho zády. Vejvoda dokázal přetavit rohový kop v gól do šatny, který domácí tým uzemnil. I přes nepříjemnosti v závěru prvního poločasu naskočilo Blansko do druhé půle koncentrovanější. V 54. minutě se proletěl vzduchem Floder, aby vytěsnil balon z brány a v další akci mu pomohl na brankové čáře Píšek. V 62. minutě vypustil nepříjemnou jedovku Krč, autor čtyř ze šesti letošních branek Uničova. Floder balon vytlačil mimo tyče.

Domácí se snažili do poslední chvíle zachránit remízový výsledek. Všechny síly vrhli do útoku, na hřiště přišel útočník Jan Koudelka, navrátilec do blanenského dresu, a Píšek se posunul do útoku. Největší šanci měl na kopačce Petr Kutal, který se mohl stát hrdinou, kdyby střelou z úhlu prostřelil Uvízla. Jenže gólman Uničova míč vyrazil.

„Šance jsme si vytvořili a je škoda, že jsme příležitost na bod, kterou nám soupeř nechával až do závěru, nevyužili. Sportovně musím uznat, že by remíza nebyla zasloužená. Ale na to se v pondělí už nikdo neptá,“ dodává k hodnocení zápasu Zbořil.

Jeho tým si v začátku sezony prošel těžkým losem, přesto utkání proti favoritům skončila těsnými prohrami o jedinou branku. A překvapivě jasnou výhrou ve venkovním utkání. „Blansko jsem viděl v Mohelnici a výsledek ho určitě povzbudil, proto jsme utkání nechtěli podcenit,“ vysvětloval Balcárek, že i favorit jako je Uničov měl z blanenského týmu respekt.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Uničov 0:1 (0:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 3. kola Moravskoslezské ligy:

Sigma Olomouc B - HFK Olomouc 7:0 (4:0), Hulín - Petřkovice 0:1 (0:0), Vyškov - Zlín B 2:0 (1:0), Líšeň - Třebíč 0:3 (0:1), Hlučín - Mohelnice 0:0, Velké Meziříčí - Kroměříž 5:4 (3:3)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Uničov nám ukázal o čem je třetí liga, ale je fakt, že jsme dnes nepodali výkon jako v prvních dvou kolech. V první půli jsme nesplnili to, jak jsme chtěli hrát. Měli jsme velké hřiště a v podstatě celý poločas běhali bez míče. Uničov působil sebevědomě v kombinaci, i když do vyložených šancí jsme je moc nepouštěli a proto je velká škoda, že naši velkou šanci neproměnil Trtílek. Nás by to určitě povzbudilo a mohlo by se stát cokoliv. Nakonec jsme inkasovali do šatny po vráceném rohovém kopu a to byla velká škoda. Když už jsme i po takovém špatném výkonu drželi remízu, tak jsme to měli do poločasu uhrát. Po změně stran se obraz hry nezměnil, ale už jsme to líp zavírali a i my jsme začali hrozit. Nějaké šance jsme si tam vytvořili a je škoda, že když nám soupeř dal naději na bod až do závěru, tak jsme je měli potrestat. Sportovně ale musím uznat, že by remíza byla nezasloužená, ale na to se v pondělí už nikdo neptá. Dnes jsme nezopakovali dobrý výkon v rychlém přechodu do útoku po zisku míče z Mohelnice. Hodně jsme kazili, zbavovali se jednoduše míče a nevážili si nabídnutých možností na brejkové situace. I když byl Uničov výkonnostně někde jinde, tak prohrajete 0:1 po standardce a to vždy mrzí. Ale jedeme dál a o další body se porveme v dalších zápasech.“

Sestřih důležitých momentů