30.04.2016  |  Boris Hasa, Foto: Gabriela Turner

Domácí tvrz padla, Blansko prohrálo s Uherským Brodem

B l a n s k o - Poprvé v sezóně vyšli fotbalisté A týmu FK Blansko v domácím prostředí bodově i střelecky naprázdno. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli s Uherským Brodem 0:1, když jedinou branku vstřelil v 50. minutě z pokutového kopu Martin Pacl.

24.kolo, sobota 30.4.2016, 16:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Prosecký - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - P. Mezlík - Chloupek (72. Jarůšek), Nečas (C) (68. Kratochvíl), Trtílek, Buchta - P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Flachs, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
1ČSK Uherský Brod
Sestava: Kohoutek - M. Pochylý, Vrága, M. David (C), Sedláček - Dolina, Hruboš, Večeřa (85. Nevařil), Pacl - Jaroněk (67. Michalec), Mančík (77. Kúdela)
Náhradníci: Kúdela, Nevařil, Michalec, Man
Trenér: Martin Onda
Branka: 50. Pacl z pen.
ŽK: 18. Gromský, 64. Chloupek, 73. Šplíchal - 55. Vrága, 59. Večeřa, 82. Dolina
Rozhodčí: Hanák - Řezníček, Hanáková
Delegát: Juránek
Hrací doba: 45+0 ; 45+1

Domácí chtěli navázat na tříbodový zisk z Havlíčkova Brodu a poprvé porazit ten Uherský. Z devíti předchozích vzájemných utkání totiž s tímto týmem nedokázali vyhrát. Vzájemná bilance čítala 0 výher Blanska - 5 remíz - 4 výhry Uherského Brodu, skóre 7:12 v neprospěch Blanska.

Za prolomením nepříznivé série vykročili svěřenci trenéra Zbořila rázně. Už v úvodní minutě střílel po rohu Švancary Chloupek a míč tečoval na pravou tyč Müller. Prakticky vzápětí ve výhodné pozici ve vápně nesedla střela Chloupkovi. Také v dalším průběhu první půle měli domácí více ze hry. Na začátku 16. minuty našel Švancara ve vápně Chloupka, jeho střelu obrana hostů zblokovala. Blanenští si za první poločas vybojovali možnost zahrávat několik rohových kopů a standardních situací, hosté však všechny tyto situace ustáli bez úhony.

Svěřencům trenéra Ondy se podařilo nejvážněji ohrozit domácí branku ve 40. minutě, když Prosecký vyrazil střelu Pacla, dorážející Večeřa následně přestřelil.

Také v úvodní minutě druhé půle měli domácí velmi blízko ke vstřelení branky. Po centru Gromského sklepl Trtílek míč Nečasovi, který však nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Kohoutka. Jako blesk z čistého nebe přišel ve 49. minutě rozhodující moment utkání. Centr Pacla přistál ve vápně na ruce Müllera a rozhodčí nařídil pokutový kop. MARTIN PACL míč poslal bezpečně k levé tyči a Blansko tak po 401 minutách na domácím hřišti inkasovalo branku - 0:1.

Vyrovnání mohlo následovat vzápětí. Po faulu na unikajícího Trtílka v 54. minutě se k exekuci trestného kopu postavil Švancara, jeho povedená střela přes zeď se zastavila na pravé tyči. V dalším průběhu se domácí snažili najít klíč k překonání hostující obrany, ale další vyložené šance už si vypracovat nedokázali. A když na druhé straně v 64. min. neskórovali Dolina a o deset minut později z trestného kopu také Pochylý, skončilo utkání hubeným vítězstvím hostů. Poprvé v letošní sezóně tak Blanenští prohráli na domácím trávníku, aniž by dokázali vstřelit branku.

Reparát mohou svěřenci trenéra Zbořila složit již tuto středu 4. května, kdy od 16:30 hostí na stadionu na Údolní v předehrávce 30. kola FK Šumperk.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - ČSK Uherský Brod 0:1 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 24. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Hodonín 2:4 (0:0), Rosice - Ždírec nad Doubravou 4:0 (3:0), Přerov - Šumperk 1:2 (1:1), Tasovice - Havlíčkův Brod 1:1 (0:0), Kozlovice - Pelhřimov 4:0 (1:0), Vrchovina - Stará Říše 2:1 (0:1), Polná - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Momentálně nejsme v úplně top stavu, co se týká zranění a absencí hráčů, ale i tak jsme to dnes měli zvládnout. Když prohrajete doma 0:1 z penalty za nastřelenou ruku, tak to mrzí, ale zápas se lámal jinde a dnešní špatnou produktivitou jsme se o vítězství připravili sami. Hned v úvodní minutě jsme nastřelili tyčku a v první čtvrthodince měli tři dobré šance na gól. Úvodní půlhodina byla plně v naší režii, ale nedokázali jsme dohrát do konce několik dobrých křídelních akcí. V první půli jsme měli i deset rohů a několik standardek kolem vápna, ale hosté mají vysoké hráče a v obranné i útočné šestnáctce jsou velmi silní. V poločase jsem hráčům neměl moc co vytknout, byli aktivní, chtěli hrát, měli převahu, chyběl tomu jen gól. Nástup do druhé půle jsme měli opět dobrý, ale i v největší šanci zápasu jsme selhali a nedokázali míč dotlačit do brány ani z brankové čáry. Rozhodující moment zápasu přišel hned poté a štve mě, že o výsledku rozhodne penalta za nastřelenou ruku někde na vápně, ale i to přináší fotbal. Věřil jsem, že jsme schopní zápas ještě otočit, ale kromě nastřelené tyče Švancarou z přímého kopu jsme se už do vyložené šance nedostali. Celý zápas jsme hráli do plných a v závěru nám už chyběly síly a kvalita přehrát houževnaté hráče hostí. Poslední domácí zápas jsme si vyhrát nezasloužili, protože Kozlovice byly jednoznačně lepší, ale dnes mě prohra mrzí, protože určitě nevyhrál lepší tým. Ale takový je někdy fotbal a my jsme si to štěstí vybrali právě v minulém domácím utkání. Hned ve středu nás čeká další zápas proti mužstvu s asi nejlepší jarní formou a zkusíme dnešní prohru odčinit. Dnes se nemáme za co stydět, chyběly tomu jen góly.“

Sestřih důležitých momentů

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu