14.11.2018  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

Historický podzim završen velkým vítězstvím, Blansko na Údolní "zničilo" Velkou Bíteš 9:0!

Historický podzim završen velkým vítězstvím, Blansko na Údolní

B l a n s k o - K poslednímu soutěžnímu utkání roku 2018 nastoupili blanenští muži v neděli 11. listopadu proti celku z Velké Bíteše, který na tento duel nebude vzpomínat v dobrém. Po nadějném úvodu inkasovali hosté během 17 minut pět branek. V druhé půli přidali domácí další čtyři góly, čímž stanovili konečný výsledek na 9:0.

15.kolo, neděle 11.11.2018, 14:00
Sestava: Doležal - Feik (67. Šplíchal), Huška, Mezlík, Minx - Paděra, Buchta - Bednář (C), Tulaydan (73. Dvořák), Šmerda (67. Chloupek) - Traore
Náhradníci: Nešetřil - Dvořák, Šplíchal, Chloupek
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček
0FC Spartak Velká Bíteš
Sestava: Matiášek - Kuldan, Kopáček (56. Těšík), Merdita, Mrňa, Juříček, Kratochvíl, Bárta (C), Knos, Novotný, Pořízek (53. Burian)
Náhradníci: Pelán - Burian, Těšík, Hošek
Trenér: Jiří Mika
Vedoucí: Oldřích Machát
Branky: 11. a 12. Tulaydan, 15. z pen. a 28. Bednář, 54. z pen. a 61. Traore, 22. Šmerda, 48. Minx, 75. Chloupek
Osobní tresty: ŽK: nikdo - 82. Merdita
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 502
Rozhodčí: Volek - Hanák, Hovorka
Delegát: Hulcký

Poslední utkání letošní sezóny nabralo hned od začátku první půle velký spád. Nejprve několikrát zahrozili hosté z Velké Bíteše, ale poté se iniciativa výrazně přesunula na stranu domácích.

První střelou v utkání se uvedl v 5. minutě Šmerda, ale přestřelil. Poté dvakrát nebezpečně zahrozili hosté. Ztrátu Hušky využil k rychlému protiútoku Juříček, který zatáhl míč po levé straně a ohrozil Doležala. Zanedlouho poté vyslal přízemní centr do nebezpečného prostoru Pořízek, Doležal však byl pozorný a vyrazil míč na roh.

Od těchto chvil se hra naprosto změnila. V 11. minutě se Blanenští vydali do protiútoku. Minx získal míč na obranné polovině, vyslal po pravé straně Traoreho, který poté předložil míč nekrytému Tulaydanovi, jenž se nemýlil - 1:0. Z další akce o minutu později vyrazil gólman Matiášek centr Šmerdy tak nešikovně do Tulaydana, že jej musel podruhé lovit ze sítě během krátké chvíle - 2:0. V 15. minutě vybídl Šmerda Tulaydana, který byl v pokutovém území podražen. Následnou penaltu proměnil s přehledem kapitán David Bednář - 3:0. Chuť domácích, vstřelit další branky a udělat domácím fanouškům na závěr podzimu radost, neustávala. Ve 22. minutě byl znovu v akci Šmerda, a i on se dočkal vytouženého gólu, když přesně vypálil na zadní tyč - 4:0. Vynikající pasáž zápasu korunoval pátým gólem v prvním poločase Bednář, který na hraně ofsajdového postavení využil dobré pozice a levačkou precizně zakončil - 5:0. Po vstřelení páté branky Blanenští trošku ubrali z tempa a poklidnou kombinací se snažili vytvářet další šance. Za zmínku stojí střelecké pokusy Bednáře a Paděry.

Druhý poločas byl z domácí strany odstartován další brankou. Po parádní kombinaci z vlastní poloviny po ose Bednář-Traore-Paděra vsítil gól Minx - 6:0. V 53. minutě kopali domácí druhou penaltu v utkání, a to po faulu na Šmerdu. Střelcem branky byl tentokrát Traore - 7:0. Z ojedinělé šance poté za několik málo minut zahrozil aktivní Juříček, jeho střelecký pokus však zastavil Doležal. V 61. minutě si Bednář s Traorem doslova vychutnali obranu hostů a přidali osmý gól - 8:0. Definitivní tečkou utkání byla branka střídajícího Chloupka v 75. minutě, který zhruba z 25 metrů přesně vypálil k tyči - 9:0. Několik šancí Juříčka, jenž nastřelil i tyč, nebo Merdity již nic na stavu skóre nezměnilo.

Fotogalerie

Záznam z utkání

Další výsledky 15. kola Fortuna Moravskoslezské divize D

Tasovice - Polná 1:1