23.10.2010  |  Boris Hasa

Karáskova trefa utnula bodový půst

B l a n s k o - Po třech porážkách v řadě konečně fotbalisté FK APOS Blansko zabrali a domácím hřišti porazili malátnou Spartu Brno 1:0. Jedinou branku vstřelil již v 8. minutě Jan Karásek.

12.kolo, sobota 23.10.2010, 14:30
Sestava: Sehnal - Bubeníček, Němec L., Zich, Šíp - Nečas (77. Blatný), Hájek, Farník (90. Pernica), Bezděk (46. Janíček K.) - Karásek, Bednář (C)
Náhradníci: Janíček K., Pernica, Klimeš, Blatný, Němec F.
Trenér: Roman Šindelka
0FC Sparta Brno
Sestava: Horna - Kotouč, Wagner M., Nápravník, Florián - Forman, Milotínský (C) (70. Presl), Dolíhal, Pavlas (60. Maroši) - Hlavinka, Lerch
Náhradníci: Presl, Krejčí, Bielik, Maroši, Ustohal
Trenér: Josef Hodeček
Branka: 8. Karásek
Střely na branku: 6:1
Střely mimo: 9:3
Rohy: 8:1
Fauly: 12:18
Ofsajdy: 6:2
ŽK: 75. Nápravník (Sparta)
Rozhodčí: Reich - Ságl, Beneš Jar.
Delegát: Juránek

Blansko začalo souboj o sebevědomí aktivně. Ve 3. minutě našel Němec ve vápně Bezděka, kterému se však nepodařilo míč ideálně zpracovat. Poté zakončoval útočnou akci hlavičkou nad Nečas. V 8. min. se Nečas proměnil v nahrávače, když ideálně našel naběhnutého Karáska, který střelou k pravé tyčce poslal Blansko do vedení - 1:0.

Poté přišla černá desetiminutovka stopera Sparty Michala Wagnera. Nejprve promáchl ve 22. min. na hranici velkého čtverce, Nečasovi se však zakončit nepodařilo. Ve druhém případě hostující obránce svojí neobratností dopomohl k průniku Karáskovi, jehož přihrávku pod sebe si zpracoval Bezděk, brankář Horna společně s obránci však situaci dokázal vyřešit. Potřetí M. Wagner málem ukázkově prostřelil vlastního brankáře Hornu, když po trestném kopu napálil míč do břevna.

Na konci prvního poločasu se aktivní Karásek probil do vápna, následně byl obráncem stažen, penalta se však nepískala.

Po změně stran pokračovalo Blansko v aktivní hře a chtělo co nejdříve výsledek potvrdit. V 52. min. nevyužil Bednářovu pobídku Karásek, jehož střela šla vedle levé tyče. Poté se Bednář dobře uvolnil, s jeho přízemní střelou si Horna poradil. V 62. min. Farník ideálně posadil míč na hlavu Nečasovi, který mířil těsně nad. Po brance pak hodně volala situace v 65. min., kdy Kamil Janíček poslal do brejku Bednáře, který své sólo zakončil lobem mimo Hornovu svatyni.

V závěrečné desetiminutovce viděli diváci ještě dvě 100% šance v podání domácích. Nejprve v 84. min. Bednář vyšperkoval celou akci přihrávkou na volného Blatného, výborný Horna v brance Sparty tuto šanci zmařil stejně jako poslední šanci Farníka v 90. min., kterému předložil ideálně přihrávku Karásek.

I přes tyto neproměněné šance Blansko zaslouženě vyhrálo a po 5 zápasech opět naplno bodovalo. V příštím kole čeká naše borce souboj s lídrem tabulky na jeho půdě. Utkání s RSM Hodonín se hraje na půdě soupeře ve 14:00.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.

Roman Šindelka, FK APOS Blansko: „Vítězství jsme potřebovali jako sůl, protože už v klubu panovala napjatá atmosféra. Brzy jsme vedli 1:0, vypracovali jsme si i několik dalších šancí, bohužel se nám už žádnou nepodařilo proměnit. Soupeře jsme za celý zápas do ničeho nepustili. Pro nás je škoda, že jsme nevstřelili další branky a nedohráli zápas ve větším poklidu. Takto to bylo napjaté až do konce. Těžko říct, co nám v zakončení schází. Hráče nabádám, aby byli více sobečtí a zakončovali důrazněji. Snad to do příštích zápasů zlepšíme.“

Milan Zika, FC Sparta Brno: „Blansko si zasloužilo vyhrát, protože bylo jednoznačně lepší. Bylo důraznější, rychlejší a především ve druhém poločase si vypracovalo několik vyložených šancí a jenom díky brankáři Hornovi jsme prohráli pouze 1:0. Dnes jsme nepracovali tak, jak bychom měli. Venku navíc hrajeme zakřiknutě, bojíme se něco udělat. Chyběli nám tři hráči ze základní sestavy, což byli Lang, Záboj a především Renda Wagner, který byl s ligovým dorostem Brna v Teplicích. To už je opravdu hodně, navíc do útoku jsme nasadili původem stopera. Z domácího týmu bych vyzvedl Karáska, který vyhrával hodně soubojů a Bednáře, který sice branku nedal, ale na divizi je to opravdu velmi kvalitní hráč.“