2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R O U S Í N O V - Vítězně vstoupili do přípravy na nový ročník divize fotbalisté FK APOS Blansko. Po necelé půlhodině vedli nad Rousínovem vysoko 4:0. Po změně stran domácí zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a třemi brankami odvrátili hrozící debakl.

přátelské utkání , 11. července 2009, Tatran Rousínov - FK Blansko

Tatran Rousínov

3:4

Branky: Udržal 2, Dvořák - Traxl 2, Pernica, Kleveta

Švéda - Rychlík, Máša, Galia, Kupčík - Kalouda, Jedlička, Mikloška, Udržal - Fiala, Sedláček střídali: Berný, Dvořák

1. poločas:
Švancara - Bubeníček, Španěl, Janíček, M. Rybář - Nečas, Kleveta, Zich, Bednář - Traxl, Pernica

2. poločas:
Švancara - Bubeníček, Španěl, Kuda, Zich - Antal, Nečas (M. Rybář), Kleveta, Rychnovský - Traxl, Pernica

Během týdne musel Petr Vašíček zkousnout ztrátu stopera Petra Filipa, který zahájil přípravu v mateřské Jihlavě. V sestavě ho nahradil stoper Ondřej Španěl, který je v Blansku na testech z Olympie Ráječko. „Petr Filip se rozhodl, že zkusí štěstí v Jihlavě. My jsme si místo něj vyhlídli Ondru. Věřím, že se rychle adaptuje na náš herní styl a bude pro nás přínosem,“ popisuje situaci se stopery blanenský trenér.

Zajímavý byl pohled do středové řady, kde vedle Tomáše Klevety operoval Jan Zich, který si po půlroční anabázi v německém týmu ZFC Meuselwitz hledá angažmá. „S Honzou jsme v kontaktu takřka nepřetržitě, protože s námi na jaře několikrát trénoval. Jsme domluveni, že pokud mu nevyjde zahraniční angažmá, měl by u nás působit,“ dodává na adresu staronového hráče trenér Vašíček.

Ten měl po prvním poločase pádný důvod k úsměvu. Jeho svěřenci se totiž náramně činili, když rozvlnili síť domácí branky celkem čtyřikrát. Již v páté minutě po akci Bednáře střílel do odkryté branky Traxl. Po čtvrthodině hry Pernica mazácky prošel obranou domácích, obešel i brankáře Švédu a zvýšil vedení na rozdíl dvou branek. Za tři minuty Bednář po obdobné akci jako při prvním gólu naservíroval míč pod sebe Traxlovi, který ani tentokrát nezaváhal - 0:3. Vydařenou třicetiminutovku našich barev završila spolupráce Pernici s Klevetou, jenž bombou z bezprostřední blízkosti nedal Švédovi šanci. Hráčům Rousínova nebyla branka souzená. Nedokázali se prosadit ani ve 41. minutě z pokutového kopu, který skončil na pravé tyči Švancarovy branky. „Podařilo se nám částečně realizovat některé věci, které jsme si před zápasem řekli. Z toho pramenilo pár slušných kombinací. Díky tomu byl v poločase výsledek takový, jaký byl,“ hodnotil vydařené úvodní dějství hlavní trenér.

Po změně stran se obraz hry změnil. Rousínov přidal na důrazu a díky dvěma brankám v rozmezí 50. a 53. minuty se vrátil do hry. „Po prostřídání jsme polevili v koncentraci. Náš výkon byl bezstarostný, čehož dokázal soupeř využít. My jsme otestovali kluky, kteří letos vyšli z dorostu. Udělali jsme si obrázek, jak jsou na přechod do mužské kategorie připravení. Každopádně jsme ukázali, že pokud se nám budou vyhýbat zranění, měli bychom se pohybovat na špici tabulky,“ dodává blanenský lodivod.

K dalšímu přípravnému zápasu nastoupí fotbalisté FK APOS Blansko v úterý v Olomučanech proti juniorce 1. FC Brno. Výkop utkání je v 18:00.