2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Po velmi cenné remíze v Rosicích zajíždělo blanenské "Áčko" k sobotnímu utkání do Žďáru nad Sázavou. Tým z Vysočiny málokdy na svém hřišti ztráci body, a i v tomto případě se to bohužel potvrdilo. Blansko dlouho drželo s domácimi krok, ale nakonec po dvou brankách v posledních 20 minutách soupeři podlehlo 2:0.

26. kolo , 19. května 2018, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FK Blansko

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

2:0

Poločas: 0:0
Branky: 70. Bureš, 79. Vopršal
Osobní tresty: ŽK: 14. Sodomka R., 26. Fiala, 60. Vopršal, 88. Konrád - 17. Závodný, 72. Chloupek
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Mayer P. - Mayer J., Hudec
Delegát: Kundelius

Konrád - Peňáz, Komínek , Fiala, Štursa - Vitásek, Janů (68 Bureš), Trojánek (77 Henzl), Sodomka R. (89 Švoma), Nedvěd - Vopršal
Náhradníci: Sobotka, Bureš, Růžička, Henzl, Švoma
Trenér: Petr Nedvěd

Záleský - Gromský, Bárta, Šplíchal (K), Bokůvka - Kratochvíl (62 Chloupek), Kuldan, Závodný, Dvořák - Sodomka (43 Petřík), Trtílek (75 Feik)
Náhradníci: Veselý, Feik, Chloupek, Petřík, Šmerda
Trenér: Martin Maša

Začátek zápasu patřil blanenskému týmu a je jenom škoda, že se našim hráčům nepodařilo více akcí, jako byla ta z druhé minuty utkání, kdy se na bezvadné kombinaci podíleli především Bokůvka s Dvořákem. Druhý jmenovaný ve finální fázi v pokutovém území volil přihrávku místo prostřelení brankáře. V 8. minutě zatáhl míč po pravé straně Trtílek, ale jeho centr přeletěl těsně před brankou domácích. Později se dostali do hry i domácí, měli několik rohových kopů. Jejich hra byla založená na velké bojovnosti, tvrdosti a doplatil na to Tomáš Sodomka, který musel ve 42. minutě kvůli zranění střídat. Domácí měli slibnou příležitost ve 43. minutě, kdy Nedvěd nedokázal z bezprostřední blízkosti zakončit.

V druhé půlce střílel ve 46. minutě Vopršal, ale Záleský byl připraven. V 56. minutě přišla druhá velká šance Blanska, když Kratochvíl našel přesně Dvořáka, ten potáhl míč a zakončil, ale brankář Konrád bravurně vyrazil.V 71. minutě se naše mužstvo odhodlalo do rychlého protiútoku, ale po netaktické ztrátě míče následoval rychlý brejk domácích, po kterém se z centrovaného Trojánková míče prosadil hlavičkou nepokrytý Bureš, jenž poslal domácí do vedení - 1:0. O minutu později měl příležitost po centru Fialy Peňáz, hlavou však minul Záleského bránu. V 80. minutě přišla druhá hrubka Blanska, kdy se nepodařilo odehrát na hranici "šestnáctky" míč. Ten se rázem dostal k Vopršalovi, který přízemní střelou nedal Záleskému šanci - 2:0.

Z Vysočiny tak odjíždíme zbytečně bez bodu. Domácí předvedli hodně bojovný výkon, některé zákroky byly za hranicí regulérnosti a šance si téměř nevytvořili. Za týden v sobotu čeká naše kluky důležitý zápas se Stráním, které bojuje o setrvání v divizi.