2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

U n i č o v / B l a n s k o - Blízko bodovému zisku byli na půdě vedoucího týmu Fortuna MSFL fotbalisté A týmu FK Blansko. V prvním poločase však neproměnil pokutový kop Štěpán Kolařík, zatímco domácí Radoslav Juřátek ve druhé ano, což znamenalo těsnou prohru 1:0.

Hrací doba: 45+0 ; 45+3

Uvízl - Rajnoha, Vejvoda (C), Swiech, Juřátek - Nuc (79. Purzitidis), Binar, Dostál (46. R. Vasiljev), T. Vasiljev - Komenda, Krč (90. Kux)
Náhradníci: Nakládal - Purzitidis, R. Vasiljev, Weigel, Kux
Trenér: Jiří Balcárek

Floder - Gromský (86. Feik), Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kolařík (75. Kratochvíl), Kučera, Minx (86. Buchta) - Trtílek, Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Duda, Kratochvíl, Buchta
Trenér: Zbyněk Zbořil

V 18. kole se Blansko představilo na hřišti vedoucího týmu tabulky Uničova, který v dosavadním průběhu sezóny prohrál jediné utkání. Jarní část sezóny navíc odstartoval ve velkém stylu, když si z Velkého Meziříčí odvezl vysoké vítězství 4:1. Všechny čtyři branky obstaral nejlepší střelec MSFL Aleš Krč. Domácí trenér Jiří Balcárek provedl v sestavě jednu změnu. Místo Patrika Kasala nastoupil Dušan Dostál. Blanenský trenér Zbyněk Zbořil dal důvěru totožné jedenáctce hráčů jako v minulém zápase s Mohelnicí.

V prvním poločase, který velké množství stoprocentních šancí nenabídl, Blansko dokázalo s lídrem soutěže držet krok. Snažilo se o rychlý přechod, kterému však scházela přesnější finální fáze. Uničov poprvé zahrozil ve 12. min, ale volný Nuc z voleje branku přestřelil. V 18. min. po menším zaváhání Šplíchala, přeloboval Flodera zakončující Krč, ale blanenský brankář nakonec stihl u vzdálenější tyče míč z kopačky domácího kanonýra polapit.

Blansku se naskytla jedinečná příležitost jít do vedení ve 22. minutě. Po nepřesném odkopu domácích se míč ve vápně odrazil k Stehlíkovi, kterého při zpracování nedovoleně atakoval Swiech a rozhodčí nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Kolařík, jehož střelu k levé tyči však brankář Uvízl dokázal vyškrábnout na roh! Domácí poté využili mírného útlumu hostů a dokázali se během čtyř minut třikrát dostat do zakončení. Dvakrát mířil mimo tři tyče Komenda a po rohovém kopu Binara cíl nenašla ani hlavička kapitána Vejvody.

Ve 33. min. po přihrávce Trtílka zastavil slibný brejk Blanska nevydařené převzetí míče Minxem. Ve 35. a 37. min. zase scházely centimetry k hlavičce ve vápně Stehlíkovi.

Po změně stran zahrozil jako první domácí Juřátek, po přihrávce Komendy ale mířil jen nad. Blansko kontrovalo v 52. min., když po rohu Kučery hlavičkoval ve slibné pozici slabě Koláček. V 54. min. po přihrávce Trtílka vyrazil Uvízl střelu Stehlíka. O deset minut později se pokoušel dostačit do branky míč Komenda, ale blanenská obrana ho v čele s Floderem nakonec zmobilizovala. Rozhodující moment utkání přišel v 69. minutě. Po centru z levé strany a vzdušném souboji s Hanušem upadl ve vápně Komenda a rozhodčí nařídil druhý pokutový kop v utkání. Na rozdíl od hostů dokázali domácí této výhody využít. RADOSLAV JUŘÁTEK sice poslal střelu na stranu, kterou Floder vystihl, ale jeho zakončení mělo parametr nechytatelné - 1:0.

Ze závěru utkání stojí za zmínku ještě dvě situace. V 82. min. si Floder poradil s hlavičkou Krče na bližší tyči. V 89. min. pak po faulu na Trtílka poslal trestný kop těsně nad střídající Kratochvíl.

ONLINE změny stavu

SK Uničov - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 18. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Hulín 1:1 (0:1), 1. HFK Olomouc - Sigma Olomouc B 2:1 (0:0), Třebíč - Líšeň 2:3 (0:1), Kroměříž - Velké Meziříčí 3:0 (1:0), Mohelnice - Hlučín 3:1 (1:0), Slovácko B - Otrokovice 4:0 (2:0), Zlín B - Vyškov 3:2 (1:1)