04.08.2019  |  MJ

Premiéra s cenným skalpem, Blansko zdolalo na Údolní Vyškov 3:1

B l a n s k o - Vstup do Moravskoslezské fotbalové ligy se mužům Blanska vydařil. Na domácím hřišti zdolali svěřenci trenéra Zbořila v pomyslném "krajském derby" Vyškov 3:1 a vybojovali první tři body do tabulky. Výsledek utkání výrazně ovlivnil první poločas, kdy Blansko několikrát podržel skvěle chytající Doležal a dvě slepené branky v jeho závěru.

1.kolo, neděle 4.8.2019, 10:15
Sestava: Doležal – Kropáček (64.Urbančok), Huška, Štrbák, Sedlo – Paděra – Přerovský (87.Minx), Žák (77.Tulaydan), Šulek, Bednář (74.Traore) – Štrombach (82.Feik)
Náhradníci: Záleský - Urbančok, Traore, Minx, Tulaydan, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Radek Souček
1MFK Vyškov
Sestava: Spurný - Hanuš, Smrčka, Oulehla, Smékal, Langer, Klesa, Lahodný, Jaroš, Rus, Němeček
Náhradníci: Sova - Ibrahim, Matocha, Zbořil, Krejčí, Sečkář
Trenér: Jan Trousil
Vedoucí: Martin Neděla
Branky: 39. Šulek, 43. Žák, 83. Sedlo - 77. Smékal
Osobní tresty: ŽK: 66. Přerovský, 70. Bednář - 24. Smrčka
Doba hry: 45+1, 45+3
Počet diváků: 1288
Rozhodčí: Bebenek - Antoníček, Křepský
Delegát: Vidlák

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko:
„Hned na úvod musím zmínit, že nás všechny potěšila fantastická návštěva 1.280 diváků. Vyškov v minulé sezóně hrál o postup do druhé ligy a nakonec skončil na 5.místě, takže jsme měli velký respekt k soupeři i soutěži, ale na druhou stranu jsme chtěli vstoupit úspěšně do nové sezóny. První kola bývají spíše o bojovnosti a chtění, než o nějaké velké fotbalové kvalitě a to se potvrdilo i dnes. První šanci zápasu jsme měli my, ale Štrombach to po skvělém uvolnění netrefil a mohli jsme za to pykat. V trojšanci Vyškova nás fantasticky podržel Doležal a pravidlo nedáš-dostaneš platilo i tady. Šulek nás dostal do vedení a hned na to jsme sehráli asi nejhezčí akci zápasu a Žák proměnil ideální nahrávku Bednáře na 2:0. Druhý poločas jsme chtěli kontrolovat hru a hrozit po rychlých kontrech, což se nám i dařilo, ale nesehrávali jsme to finále dostatečně kvalitně. Mohlo nás to i vytrestat, protože hostům se podařilo po našem nedůrazu ve vápně snížit a hned na to mohl vyrovnat Klesa. Uklidnění přinesl až třetí gól Sedla, kterým jsme rozhodli o důležitém vítězství v tomto derby zápase. Jsem rád jak za návštěvu, tak výsledek, ale hrát umíme určitě lépe a chvíli si budeme zvykat i na kvalitu a rychlost třetí ligy.“