13.08.2019  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

První venkovní bod je hned v úvodu soutěže na světě, Blansko remizovalo s Baníkem Ostrava B 1:1

B l a n s k o - Čtyři body mají již na kontě fotbalisté FK Blansko, kteří si po úvodní výhře na Vyškovem připsali další bod po remíze s Baníkem Ostravou B. Jedinou branku našeho mužstva vstřelil v 73. minutě Daniel Přerovský. Porážku odvrátil až v 85. minutě domácí Miroslav Pak.

2.kolo, neděle 11.8.2019, 10:15
1FC Baník Ostrava B
Sestava: Murin - Russmann, Hasala, Velner, Foltyn, Buchta, Lokša (C), Bolf, Celba, Mooc, Kaloč
Náhradníci: Zouhar - Ptáček, Urban, Pak, Raab, Žák, Fukala
Trenér: Daniel Tchuř
Vedoucí: Jaroslav Janoš
Sestava: Doležal – Sedlo, Huška (C), Štrbák, Šulek – Buchta – Přerovský (79.Traore), Štrombach (89.Tulaydan), Urbančok (70.Paděra), Žák (82.Feik) – Schwendt (59.Bednář)
Náhradníci: Záleský - Traore, Paděra, Minx, Tulaydan, Bednář, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Josef Hajsler
Branky: 85. Pak - 73. Přerovský
Osobní tresty: ŽK: 18. Velner, 35. Buchta - nikdo
Doba hry: 45+0, 45+5
Počet diváků: 345
Rozhodčí: Slabý - Černoevič, Macrineanu
Delegát: Prokop

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko:
„Před zápasem bych bral bod všemi deseti, po zápase je ve mně trochu zklamání, že jsme to neuhráli do konce. V každém případě ale musím uznat, že herně byli lepší domácí, ale šancí jsme měli víc my a mohli jsme rozhodnout před vyrovnávací brankou. V zápase jsme chtěli eliminovat útočnou šablonu domácích a myslím si, že se nám to dařilo. Soupeře jsme do šancí nepouštěli a my jsme chtěli čekat na naši šanci z brejku nebo ze standartek. Už v první půli jsme si tam něco vytvořili včetně tyče Přerovského, ale do šaten jsme šli bez branek. Ve druhé půli jsme se snažili střídáním udržet tempo utkání, abychom neustále byli schopni hrozit nahoru a hlavně držet ten blok kompaktní, ale musím uznat, že nám v tom vedru „docházelo“. Nakonec se nám podařilo přežít takovou hluchou pětiminutovku kolem 70.minuty, kdy jsme byli opravdu pod velkým tlakem a vzápětí na to vstřelit vedoucí branku. Pak se lámal chleba, protože jsme tam měli dvě šance odskočit na 0:2, ale neproměnili jsme to a domácí nás potrestali 5 minut před koncem, kdy nám tam propadl tečovaný centr. V závěru jsme ještě měli jeden brejk dva na jednoho, ale špatně jsme to vyřešili. Je to škoda, protože se dalo vyhrát, i když to tady budou mít všichni těžké a možná ten bod doceníme později. Držení míče, kvalita v kombinaci byla jednoznačně na straně domácích, ale fotbal se hraje na góly a k těm jsme měli blíže my. S pokorou bod bereme a zkusíme ho potvrdit doma proti další rezervě ligového týmu, tentokráte Zlína.“