19.05.2014  |  Miloš Vašák st.

Rezerva doma přehrála Řečkovice

Rezerva doma přehrála Řečkovice

B l a n s k o - Rezerva FK Blansko si připsala druhou domácí výhru v sezóně. V rámci 22. kola 1.B třídy, skupiny A zdolali svěřenci trenéra Študenta brněnské Řečkovice 4:0 a stále mohou pomýšlet na záchranu.

 
 
22.kolo, neděle 18.5.2014, 16:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
4FK Blansko B
Sestava: Švancara - M. Vašák ml., Mokrý, Kopecký, Buchta (79. Brichta) - Zavoral, Horáček, Pokorný, P. Beneš - Pokoj, Jarůšek (80. Suchý)
Náhradníci: Brichta, A. Vašák, Suchý
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
0SK Řečkovice
Poločas: 1:0
Branky: 26. P. Beneš, 58. Jarůšek, 72. Pokorný, 90. Horáček

Komentář k zápasu

Proti Rečkovicím se do sestavy po zranění vrátili Jarůšek a Pokoj a oba dva byli nebezpeční na hrotu útoku. Pokoj míče od záložníků dobře pokrýval a připravoval příležitosti pro spoluhráče. Z A týmu tentokrát vypomohli Pokorný, Horáček a Buchta.

Měli jsme nepatrnou převahu, kluzký terén někdy však komplikoval dobře rozehrané situace, které dobře rozehrával ze středu pole Horáček. Přesto se do šance dostal dvakrát Jarůšek, ale neměl patřičné štěstí v zakončení. Až ve 26. min. Jarůšek poslal z pravé strany centr do pokutového území, kam si naběhl PETR BENEŠ a tvrdou střelou otevřel skóre - 1:0.

Hra byla poté do poločasu trošku neurovnaná a nepřesná z obou stran, ale do šance jsme soupeře nepustili.

Po změně stran jsme zlepšili pohyb, zpřesnili přihrávky a k vidění byly pohledné akce. V 58 min. zatáhl z pravé strany míč TOMÁŠ JARŮŠEK a přízemní střelou zvýšil na 2:0. Soupeř občas zahrozil delšími nakopnutými míči, ale naše obrana pracovala velmi dobře bez chyb. Další povedená akce se zrodila v 72. min., kdy Pokoj uvolnil dobře naběhnutého MARTINA POKORNÉHO, který si zaseknutím poradil s obráncem a přehodil brankáře - 3:0.

V tuto dobu jsme měli hru pod kontrolou a mohli přidat další branky. Především Pokoj přehazoval brankáře a Jarůšek trefil tyč, velmi aktivní byl také Zavoral. Poslední minuta utkání přinesla opět hezkou akci, kdy z levé strany rychle zatáhl míč P. Beneš po zaseknutí míče našel před velkým vápnem JANA HORÁČKA, který si dobře všiml postavení brankáře a technickou střelou ho přehodil - 4:0.

Další výsledky 22. kola 1.B třídy, skupiny A:

Švábenice - Lipovec 2:3 (1:3), Medlánky - Rousínov B 1:0 (0:0), Rájec-Jestřebí - Tišnov 4:0 (1:0), Doubravice nad Svitavou - Čebín 0:1 (0:1), Letonice - Podolí 1:1 (1:1), Bohdalice - Svratka Brno odloženo

Ohlasy trenérů

Miloš Vašák st., FK Blansko B: „S takovým zakončením jsme měli zvládnout spoustu předchozích zápasů. Faktem je, že sestavu skládáme vždy na poslední chvíli. Kluci hrají na různých postech, tak to někdy chvíli vše trvá. Dnes je zapotřebí pochválit především obranu, protože nepustila soupeře do jediné šance. Promoklý terén ne každému vyhovoval a v prvním poločase nám trošku vázla kombinace. Po změně stran byla na naší straně vidět vyšší herní kvalita. Hráči získali jistotu a více si dovolili. Věřím, že v podobném stylu sehrajeme i příští domácí zápas se Švábenicemi.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu