2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Třetí vítězství v jarní části divize si na své konto připsali fotbalisté FK APOS Blansko. Po bezbrankovém prvním poločase rozhodl utkání ve 47. minutě svým pátým jarním gólem kanonýr Martin Sehnal.

Delegát: Poláček

Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp - Starý, Janíček K., Pokoj, Beneš (73. Farník) - Cupal (57. Němec) - Sehnal (90. Pernica)
Náhradníci: Juran, Němec, Pernica, Jarůšek, Farník, Nečas
Trenér: Roman Šindelka

Pospíchal - Suský, Kadlec, Šindelka, Bureš (73. Bojda) - Mašek, Malínek, Sysel (C), Vomela - Pohanka, Chmelík
Náhradníci: Toman, Bojda, Pometlo
Trenér: Petr Nedvěd

Utkání osmého týmu tabulky se třetím divákům příliš pohledných akcí nenabídlo. Obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany a tak bylo již po úvodní čtvrthodině zřejmé, že o výsledku může rozhodnout jediná branka.

K jejímu vstřelení se jako první mohli propracovat v 9. minutě Blanenští. Centr Sehnala našel ve vápně Starého, který tísněn brankářem Pospíchalem zakončil vedle. První nebezpečnou akci ze strany Žďáru měl na svědomí druhý nejlepší střelec divize Chmelík, s jehož střelou si Švancara v 19. min. poradil. Hra se poté odvíjela převážně ve středu hřiště. Více vzruchu přinesl až závěr prvního dějiství. Ve 40. min. vracel po rohovém kopu Starého míč před branku Bezděk, Sehnalova hlavička nádherně zaplula do levé šibenice, bohužel pro domácí stál blanenský útočník v ofsajdu. Ze stejného důvodu neplatila ani branka Starého ve 44. minutě.

Vstup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím. Nejprve Janíček vysunul Cupala, před nímž však stihl včas zakročit pozorný Pospíchal. Minutu na to se mohli domácí fanoušci radovat. Kamil Janíček rozehrál standardní situaci, míč ve vápně propadl k číhajícímu Sehnalovi, který se ze svého oblíbeného prostoru nemýlil - 1:0. Pro blanenského útočníka to byla již 5. branka v jarní části. Zajímavých momentů poté přeci jen přibylo. V 53. minutě se hosté už už radovali z vyrovnání, brankář Švancara však na poslední chvíli míč na brankové čáře zkrotil. O několik okamžiků později pálil z trestného kopu těsně vedle Kadlec. V 63. min. šel za míčem důrazně Sehnal, brankář Pospíchal proti němu vyběhl, místo míče zasáhl domácího útočníka, faul však rozhodčí neodpískal. V 71. minutě po sérii nepřesností ve vápně Blanska zakončoval v nadějné pozici těsně nad Mašek. Žďár se v závěrečné fázi snažil vyrovnat. V 80. min. Malínek po úniku opět ztroskotal na dobře postaveném Švancarovi. Remízu pak v nastaveném čase odmítl Pohanka, který po rohovém kopu orazítkoval břevno blanenské svatyně.

Domácí si tak díky 8. brance Martina Sehnala v sezóně i s notnou dávkou štěstí připsali tři body a opět se vzdálili sestupovým příčkám.

V anketě Hráč kola můžete opět volit tři nejlepší.