15.09.2019  |  Kryštof Severa

Šlágr kola v režii domácích!

B l a n s k o - Fantastických 1423 diváků mohlo na Údolní sledovat galapředstavení svěřenců Zbyňka Zbořila, kteří dokázali uhlídat elitní hráče soupeře a ve šlágru kola zvítězit 3:1. Díky tomu se také posouvají na čelo soutěže.

7.kolo, neděle 15.9.2019, 10:15 | (1423 diváků)
Sestava: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Paděra – Ilko (77.Traore), Kopičár (88.Bednář), Žák (74.Tulaydan), Urbančok (70.Přerovský) – Schwendt (68.Fabuš)
1SK Sigma Olomouc B
Sestava: Trefil - Štěrba (76.David), Kerbr, Látal, Voleský (57.Galus), Spáčil (K)(84.Grygar), Chytil (77.Baďura), Yunis, Zima, Zlatohlávek (73. Langer), Zmrzlý
Branky:6.Žák, 23.Sedlo, - 86. Kerbr (PEN).
Žluté karty:: 46.Šulek - 17. Zlatohlávek, 48.Spáčil, 91.Grygar.
Rozhodčí: Tomanec – Volek, Gasnárek
Počet diváků: 1423

Do zápasu výborně vstoupilo Blansko, které již po šesti minutách vedlo. Filip Žák se protlačil k zakončení, využil zaváhání Trefila a poslal míč do sítě poprvé - 1:0. Všem domácím fanouškům zatrnulo v osmé minutě, kdy jeden z domácích hráčů zahrál rukou a sudí Tomanec ukázal na penaltový puntík. K exekuci pokutového kopu se postavil Yunis, ale Martin Doležal jeho ránu vystihla vysloužil si tak bouřlivý aplaus téměř patnácti stovek diváků.

Své zaváhíání mohl Yunis napravit záhy, když se dostal k hlavičce po centru Kerbra, ale branku Blanska nedokázal trefit. Ve dvaadvacáté minutě se hnal do šance Ilko, ale byl při svém průniku faulován a Blansko dostalo k dispozici standardku. Při ní propadl míč k Martinu Sedlovi, jenž posunul ukazatel skóre na hodnotu 2:0.

V závěru poločasu bylo jasně vidět, že je Sigma vývojem utkání zaskočená a oproti tomu Blansko hrálo s naprostou lehkostí a mohlo přidat i další branky, bohužel pro domácí však nedokázalo trefovat prostor mezi třemi tyčemi.

Ve druhé půli se hra odehrávala primárně ve středu pole, občas se však jeden z týmů dostal do jasné příležitosti a ve 49. minutě chyběly Štrbákovi jen milimetry k tomu, aby dostal míč do sítě. O pár chvil později se již domácí fanoušci mohli radovat. Pavol Ilko dostal míč na pravou stranu, pohrál si s obráncem a střelou z otočky poslal fanoušky do euforického stavu potřetí - 3:0.

Snížit z pohledu Sigmy mohl hostující Langer, ale v dobré pozici na míč nedosáhl a Doležal mohl zůstat klidným. S ubíhajícím časem se Sigma díky své kvalitě dostávala do větších šancí, ale většinu z nich dokázal zlikvidovat brankář Doležal. V pětaosmdesáté minutě se po jednom ze zákroků ve vápně skácel jeden z hostujících hráčů a sudí Tomanec ukázal na penaltový puntík podruhé.

Míč si tentokrát postavil Milan Kerbr a zkušený ligový hráč nezaváhal a střelou pod břevno nedal Doležalovi žádnou šanci. Další branku již diváci na stadionu na ulici Údolní neviděli a Blansko se tak posunulo do čela tabulky MSFL.