27.03.2010  |  Boris Hasa

Souboj sousedů v tabulce skončil dělbou bodů

B l a n s k o - Remízou 1:1 zahájili jarní boje v divizi fotbalisté FK APOS Blansko. Po bezbrankovém prvním poločase se v 59. min. dostali do vedení hosté. Konečnou dělbu bodů zařídil proměněným pokutovým kopem v 81. min. Kamil Janíček. (FOTO: Deník/Jan Charvát)

19.kolo, sobota 27.3.2010, 15:00 | (221 diváků)
Sestava: Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp - Starý, Janíček K., Pokoj (72. Pernica), Zouhar (55. Jarůšek) - Nečas - Sehnal
Náhradníci: Juran, Pernica, Jarůšek
Trenér: Roman Šindelka
1ČSK Uherský Brod
Sestava: Ondrůšek (C) - Horňák, Ligas P., Vrága, Čtvrtníček - Drápala, David, Dvořák - Bejtkovský, Daněk - Josefík (46. Kostelník)
Náhradníci: Kostelník, Lukeš, Ligas L., Mikulec
Trenér: Zdeněk Šebesta
Branky: 81. Janíček K. z pen. - 59. Kostelník
Střely na branku: 10:4
Střely mimo: 4:3
Rohy: 9:2
Fauly: 18:22
Ofsajdy: 2:9
ŽK: 67. Zich - 45. Josefík, 87. Ondrůšek, 88. Kostelník
Rozhodčí: Tobola - Lalík, Nejezchleb
Delegát: Laca
Počet diváků: 221

V 19. kole divize zavítal do Blanska 11. celek tabulky ČSK Uherský Brod. Ten již měl za sebou dvě jarní mistrovská utkání. Pro Blansko naopak znamenal sobotní zápas první boj o body v roce 2010.

Těsně před výkopem musel domácí trenér Roman Šindelka řešit složení základní sestavy. K absentující pětici hráčů Kleveta, Farník, Beneš, Němec a Jelínek se na poslední chvíli přiřadil i univerzál Cupal, kterého trápil nakopnutý kotník. Od začátku tak dostal příležitost dorostenec Tomáš Zouhar, který operoval na levé straně zálohy.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu. Obě mužstva si byla dobře vědoma faktu, že je ve hře prakticky šest bodů. První zajímavý okamžik se narodil v 9. min., kdy se za obranou Brodu ocitl útočník Sehnal, jemuž na poslední chvíli zabránil v zakončení dobrým obranným zákrokem Vrága. Za pět minut poslal pěkný centr z pravé strany Pokoj, hlavička Sehnala si však cestu mezi tyče nenašla. Další minuty patřily blanenskému Nečasovi. Nejprve jeho střelu z 19. minuty Ondrůšek chytil, následně se agilní domácí záložník pokoušel ve vápně přihrát Sehnalovi, míč však hostující obránci odpálili do bezpečí. Bezprostředně poté zakončoval opět Nečas, tentokrát mířil nad. Ve 26. min. střelu stejného hráče vytěsnil Ondrůšek na roh, po němž hostující brankář vyrazil nad svoji svatyni také hlavičku Starého. V této fázi utkání byli Blanenští aktivnější, ke kýžené brance však jejich snaha nevedla. Brod v prvním poločase branku Blanska příliš neohrozil, střelecky se osmělil pouze Bejtkovský ve 24. min., jeho pokus mířil vedle.

Po změně stran měli první vážnější moment na svědomí hosté. V 52. min. střílel z levé strany Dvořák, Švancara míč vyrazil před sebe. Poté zaměstnal v rozmezí dvou minut hostujícího brankáře obránce Šíp. Poprvé jeho přízemní střelu Ondrůšek chytil, ve druhém případě ostrý centr zleva vyrazil na roh. Psychickou výhodu nakonec v 59. min. získali hosté. Po zaváhání blanenské obrany se dvojice hostujících hráčů hnala na osamoceného Zicha, přihrávka z levé strany těsně přeskočila špičku kopačky domácího stopera a Kostelník již měl lehkou úlohu trefit téměř prázdnou branku - 0:1. Nervozita se tak logicky přenesla na Blansko. Po další chybě v rozehrávce musel Švancara vyrážet přízemní střelu na roh. Brod poté dobře zahustil vlastní polovinu a čekal na možnost brejku. Domácí lodivod reagoval stažením defenzivního záložníka Pokoje, kterého nahradil útočník Pernica. V 81. min. se domácí dočkali odměny za svoji bojovnost. Pohotovou přihrávku Jarůška si ve vápně zpracoval Sehnal, který byl následně faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Kamil Janíček a ranou k levé tyči vyrovnal - 1:1. V závěru zápasu si obě mužstva již nedokázala vypracovat vyloženou šanci a tak se body po závěrečném hvizdu rozhodčího dělily.

V anketě hráč kola můžete na úvodní straně do čtvrtka 19:00 hlasovat o tři nejlepší hráče tohoto utkání. Průběžně se vždy zobrazuje jméno hráče s největším počtem hlasů.

Roman Šindelka: „V prvním poločase jsme předvedli dobrý výkon. Musím podotknout, že nám chybělo 5 hráčů ze současné základní sestavy. Připravovali jsme se hlavně na standardní situace hostů, ty se nám dařilo ubránit. Bohužel jsme inkasovali po zaváhání naší obrany. V domácím prostředí je vždy složité výsledek otáčet. Kdybychom vedli a nakonec remizovali, asi bych byl naštvaný, ale po tom průběhu ten bod beru.“