29.07.2017  |  Iveta Borková

V nekompletní sestavě. Blansko dostalo týden před startem divize pět branek

V nekompletní sestavě. Blansko dostalo týden před startem divize pět branek

Blansko - Bystrc úřadovala na Údolní. Blansko hrající v neúplné sestavě prohrálo v poslední přípravě s Dostou 1:5. O jedinou branku domácích se postaral Luboš Chloupek, zápas po dohodě obou trenérů skončil po osmdesáti minutách.

 
 
přát., na Údolní, sobota 29.7.2017, 10:00
1FK Blansko
Sestava: Záleský - Závodný, Škrabal, Kratochvíl, Trtílek, Chloupek, Šmerda, Honsnejman, Feik, Hanák, Bokůvka
Náhradníci: Veselý, Mlčoušek
Trenér: Martin Maša
5FC Dosta Bystrc-Kníničky
Poločas: 0:3
Branky: 75. Chloupek - 24. Chyla, 30. Makiš, 39. Ovčačík (p.), 67. Makiš, 80. Nguyen

Komentář k zápasu

Celé fotbalové Blansko doufá, že pro ně bude v úvodu letošní sezony platit známé pořekadlo, že když je těžce na cvičišti, bude lehce na bojišti. Tým trenéra Maši prohrál s Bystrcí hrající o třídu níž rozdílem čtyř branek. Dva góly hostů vstřelil Ondřej Makiš.

Jan Trtílek začínající zápas na pozici stopera byl jasným důkazem toho, že Blansko nenastoupilo v kompletní sestavě. Trenér Maša musel zalátat tým, jak se dalo, povolal dorostence, přeházel posty. Chyběl mu především Pšikal se Šplíchalem a další možné posily, o nichž doufá, že mu je vedení klubu během příštího týdne přivede.

Do brány se v domácích barvách postavil David Záleský ze Zbrojovky, který by měl v sezoně obsadit post jedničky. A od začátku utkání měl víc práce než jeho protivník. Bystrc nastoupila do zápasu s větší aktivitou a především sehraností. V 11. minutě ukázal Trtílek poprvé, stejně jako několikrát později, že ani post stopera mu není cizí, a odhlavičkoval balon z hrozícího nebezpečí.

Ve 21. minutě zahrozili poprvé vážněji domácí. Bokůvka nastřelil břevno, následná dorážka šla nad.

O tři minuty později už padla blanenská hradba včetně Záleského. Obránci nedokázali na několikrát dostat balon z vápna. Míč nakonec propadl na kopačku Chyly a ten ho uklidil k levé tyči Záleského brány – 0:1.

Další smolný okamžik blanenského gólmana přišel ve 30. minutě. Střela z kopačky Makiše jej sice trefila, ale od těla se mu balon odrazil do sítě – 0:2.

Na druhé straně hřiště mířila Chloupkova mírná rána přesně do středu brány. Před Záleským odhlavičkoval po rohovém kopu další pohromu Feik, jenže po faulu na Chylu odpískali rozhodčí Bystrci penaltu a Ovčačík ji proměnil – 0:3.

Oba trenéři se dohodli, že druhý poločas neodehrají týmy standardních pětačtyřicet minut, ale jen lehce přes půlhodinu. Blansku chyběli hráči na střídání a Dosta měla zápas pod kontrolou. V 67. minutě přidal čtvrtou branku hostů střelec druhého gólu Makiš – 0:4.

Ke konci zápasu pohnuli ukazatelem skóre i Blanenští, konkrétně do té doby nenápadně hrající Luboš Chloupek , který svou dalekonosnou střelou téměř z poloviny hřište nachytal gólmana hostí – 1:4.

Bystrc si však vzala čtyřbrankový rozdíl zpět. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího dorazil do brány balon vyražený Závodným Nguyen – 1:5.

Ohlasy trenérů

Martin Maša, trenér Blanska: Dnes není moc co hodnotit, snažili jsme se nějak poskládat tým, abychom mohli zápas vůbec odehrát, chyběli nám tři hráči, hlavně Jan Pšikal a Jakub Šplíchal, takže dostali příležitost kluci z dorostu, aby se „obouchali,“ ale dospělý fotbal je něco jiného než dorostenecký a to si musí kluci v hlavách uvědomit. Musíme s vedením ještě zapracovat na tom, aby přišli někteří další hráči.

Libor Danihelka, trenér Bystrce: Bylo vidět, že domácí nejsou kompletní, že se jim po pádu ze třetí ligy mužstvo trošku rozpadlo, navíc trenér Maša říkal, že Blansku chybí někteří hráči. Pro nás je výsledek dobrý, akorát se na obou dvou stranách zranili hráči, což není moc příjemné. Za týden začíná soutěž Blansku, za čtrnáct dní nám. Jinak jsem se zápasem spokojený.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu