B r n o / B l a n s k o - V předposledním přípravném utkání před startem jarní části divizní sezóny prohráli fotbalisté FK Blansko na hřišti Sparty Brno s tamním účastníkem krajského přeboru 2:1. Jedinou branku zaznamenal ve 13. minutě Michal Skoupý.

UT, FC Sparta Brno , 8. března 2014, FC Sparta Brno - FK Blansko

FC Sparta Brno

Branka Blanska: 13. M. Skoupý

Blanenští začali utkání aktivněji. V 6. min. Horáček vybojoval míč, posunul ho na Gromského, ten vysunul Pospíšila, po jehož centru pohotově zakončil M. Skoupý. Střelu brankář Stehlík vyrazil, nakonec však akci zastavil ofsajd. V 8. min. skončila nad brankou střela Nečase. Za necelou minutu pak Gromský poslal do pokutového území přetažený centr, hlavičkující Müller mířil opět nad.

Ve 13. min. propadl po zaváhání domácího obránce dlouhý výkop Jurana až k důraznému Michalu Skoupému, který si poradil s vyběhnuvším Stehlíkem a ranou pod břevno otevřel skóre utkání - 0:1.

Z vedení se však svěřenci trenéra Hajského dlouho neradovali. V 19. min. se po rohovém kopu dostal ve vápně míč k zcela volnému protihráči, pro něhož nebyl problém ho dopravit do branky - 1:1. Ve 22. min. skončila po centru Kubíčka nad brankou hlavička domácího útočníka. Ve 27. min. předvedli svěřenci domácího kouče Rostislava Horáčka rychlou akci, vedenou po levé straně blanenské obrany, následně míč putoval na nabíhajícího hráče do šestnáctky, který pohotově překonal Jurana - 2:1.

Ve 34. min. se v důrazném souboji nepříjemně střetl Buchta s brankářem Stehlíkem, naštěstí oba aktéři vyvázli bez zranění.

Po přestávce již byl k vidění více boj než fotbal. V 59. min. byl u velkého vápna faulován pronikající Hepp, následný trestný kop Čoupka vytáhl Stehlík nad břevno. V 66. min. skončila opět nad konstrukcí domácí svatyně střela z kopačky M. Skoupého. Na druhé straně zachránila v 73. min. Jurana od inkasování levá tyč.

V 77. min. po jednom z centrů do vápna míč proskotačil až k osamocenému Čoupkovi, který z voleje přestřelil. Na druhé straně se vyznamenal Juran, který zkrotil prudkou střelu domácího hráče z 18 metrů.

Poslední přípravné utkání čeká fotbalisty FK Blansko příští sobotu 15. března, kdy se od 13:30 střetnou s Boskovicemi na jejich hřišti.