2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Vítězstvím 1:0 nad Rájcem-Jestřebí skončilo předposlední přípravné utkání fotbalistů FK APOS Blansko. O jedinou branku se ve 41. minutě postaral Kamil Janíček.

přátelské utkání , 28. července 2010, FK Blansko - FK Rájec-Jestřebí

1:0

FK Rájec-Jestřebí

Branka: 41. Janíček K.
Rozhodčí: Flek - Rek, Jalový
Diváků: 110

1. poločas: Švancara - Nečas J., Zich, Pokoj, Bubeníček - Hájek, Němec, Janíček K., Poprik - Bezděk, Pernica

2. poločas: Sehnal - Nečas J., Zich, Pokoj, Bubeníček - Hájek (82. Juránek D.), Němec, Janíček K., Blatný - Bezděk (76. Pernica), Pernica (63. Cupal P.)
Trenér: Roman Šindelka

1. poločas: Hlavoněk - Herman, Rusler, Nečas A., Maruš - Kolář - Nedělník, Opletal, Sedlák - Sova, Navrátil

2. poločas: Bláha - Nedělník, Rusler, Macík, Herman - Kolář - Holý, Opletal, Pokorný - Ostrý, Štěrba
Trenér: Jiří Záleský

Do utkání proti okresnímu rivalovi zasáhli v sestavě Blanska čtyři hráči, kteří v dresu soupeře dříve hrávali. Jsou jimi Radek Bezděk, Libor Němec, Kamil Janíček a Michal Hájek. Po odchodu Sehnala se na uvolněný post hrotového útočníka postavil právě jeden z ex-rájeckých Radek Bezděk. Z námluv klubu s dalším útočníkem Zdeňkem Traxlem nakonec sešlo, protože hráč dal přednost angažmá v Rakousku.

V prvním poločase si vytvořilo více brankových příležitostí naše mužstvo. Hned ve 3. minutě vysunul Němec přesným pasem do úniku mladíčka Poprika, ten akci zakončil lobem, který přeletěl břevno rájecké branky. Bojovnou pasáž hry s řadou osobních soubojů ukončila až 30. minuta. V ní se po levé straně prosadil bek Bubeníček, jehož pobídku napálil z hranice malého vápna nad Pernica. I přes neproměněnou šanci se Pernici velkou měrou podílel na vedoucí brance. Z pravé strany našel přihrávkou útočného kolegu Bezděka, který přihrál z jedné Kamilu Janíčkovi, na jehož střelu Hlavoněk nedosáhl - 1:0.

Po změně stran už hra tolik šancí nepřinášela. K vidění byla spíše řada osobních soubojů a slovních přestřelek. V dobrém světle se trenérovi Šindelkovi předvedli oba dorostenci Tomáš Blatný a Petr Cupal. První odehrál celý poločas na postu levého záložníka, druhý necelou půlhodinu na pravém okraji obrany. „Kluci z dorostu jsou šikovní. Mají velkou chuť se porvat o místo v základní sestavě. Určitě tu šanci mají,“ poznamenal na jejich adresu kouč Blanska.

Z útočných akcí z druhé půle stojí v podání Rájce za zmínku trestný kop Macíka, s jehož likvidací brankář Sehnal velké problémy neměl. Na druhé straně mohl těsně před koncem utkání potvrdit vítězství Nečas, který však svůj průnik zakončil střelou, s níž si Bláha poradil.

Blanenští tak v přípravě poprvé vyhráli navíc s čistým kontem. Důležitá herní prověrka je však ještě čeká tuto sobotu, kdy na domácím trávníku na Údolní v generálce na start divize budou od 16:30 hostit dalšího okresního rivala, tentokrát celek FC Boskovice.