29.05.2020  |  Kryštof Severa

Znojmo se na Údolní drželo 15 minut, pak spustilo Blansko gólostroj

B l a n s k o - Druhý přípravný duel svěřenci Oldřicha Machali zvládli. Již v první půli zavelel k výhře Kopičár, na nějž navázal dvakrát Holiš a jednou Minx. Ve druhém poločase se ještě prosadila dvojice Fabuš - Sedlo a blanenští fotbalisté si tak připsali druhou výhru v přípravě, tentokrát 6:0.

0.kolo, pátek 29.5.2020, 17:30
Sestava: I. poločas: FMaňák - Feik, Huška, Štrbák, Klusák - Ilko, Přerovský, Kopičar, Tulaydan, Minx - Holiš
II. poločas: Záleský - Sukup, Kropáček, Lahodný, Sedlo - Bartolomeu, Žák, Urbánek, Souček - Duba, Fabuš
01.SC Znojmo FK
Sestava: Repáň (45. Koukal) - Malár, Vocílka, Avdić, Pacula - Coma (46.Kohoutek) - Moravec, Okleštěk - Martinek (70.Dvořáček), Kaššai (80.Polický) - Kirchner (60.Pohanka)
Góly: 15. Kopičár, 24. a 41. Holiš, 28. Minx, 47. Fabuš, 73. Sedlo.
Rozhodčí: Nejezchleb.

Druhý přípravný duel Blansku vyšel o poznání lépe než ten předchozí. V rámci jihomoravského derby se utkalo se Znojmem a bylo se na co dívat. Hned v úvodních minutách totiž Blansko ohrožovalo Repáňovu klec. Ten dokázal se svou obranou odolávat jen čtvrt hodiny, neboť poté se k odraženému míču dostal Adrián Kopičár, jenž svou ukázkovou ránou vymetl šibenici znojemské branky - 1:0. Blansko pokračovalo v aktivním napadání a ve 24. minutě přidalo další branku. Ilko vybojoval míč ve vápně, v jasné pozici však volil přihrávku na Štefana Holiše, jenž zachoval klidnou hlavu a poslal míč za Repáně - 2:0. O čtyři minuty později utekl Jan Minx, který poslal míč podél Repáně do sítě - 3:0. Čtyři minuty před koncem poločasu se po nádherném centru Klusáka dostal k hlavičce opět Štefan Holiš a dokonal poločasové skóre 4:0.

Druhou půli zahájilo Blansko stejně jalo tu první. Hned od prvních minut se tlačilo kupředu a hned z kraje nastřelil Bartolomeu tyč. Na gól se čekalo pouze 4 minuty, neboť poté z levé strany odcentroval Bartolomeu, jehož pokus usměrnil do sítě Tadeáš Fabuš. Aktivita Blanska pokračovala a Koukal v bráně Znojma se musel činit. Jeho snaha mu vydržela do 73. minuty, kdy centr Ondřeje Sukupa propadl až na Martina Sedla jehož první pokus sice Koukal vyrazil, ale křídelní bek Blanska si míč opět našel a dorazil jej do sítě - 6:0. Blansko udrželo zápas pod kontrolou a zvítězilo velkým rozdílem 6:0.

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu