01.05.2024 | 17:00

1

1

Uničov

V dalším kole MSFL čekalo Blansko utkání se Startem Brno. Domácí se brzy ujali vedení, když se po rohovém kopu prosadil Zikl. Stejný hráč měl i další dvě velké příležitosti, vedení ale nenavýšil. Blansko postupně přidávalo na tempu a dostavily se také slibné šance. Nejprve domácí brankář vychytal Tulajdana a později zlikvidoval také tutovky Studeného. Zkraje druhé půle mohlo Blansko vyrovnat, střely z hranice šestnáctky ovšem gólem neskončily. Uhodilo tedy na druhé straně a po standardní situaci se prosadil hlavou záložník Duda. Start si ve zbývajících minutách vedení pohlídal a těsně před koncem Ryšavý pečetil na konečných 3:0.

Delegát: Ondřej Šišma

Chmiel - Sedlo, Avdič, Szewieczek, Papež - Kaláb (64. Vantuch), Duda, Šumbera, Matulka (79. Ryšavý) - Rogožan (74. Havlín), Zikl (79. Březina)
Náhradníci: Špelda - Pařízek, Ryšavý, Halcin, Vantuch, Havlín, Březina
Trenér: Milan Frimmel

Nešetřil - Chyla (69. Kocůrek), Feik (C), Kamenský, Porč - Holman (79. Psota), Sedlák (84. Šíp) - Jambor, Studený (69. Fiala), Rajčinec - Tulajdan (84. Černý)
Náhradníci: Kubica - Kocůrek, Černý, Psota, Šíp, Fiala
Trenér: Jiří Vorlický

Sestava doznala několika změn. Do branky se vrátil Petr Nešetřil, na kraji zálohy nastoupil Rostislav Rajčinec a poprvé od začátku nastoupil Simon Studený. Blansko se kromě ostatních marodů muselo nově obejít také bez kapitána Smrčky, jenž má problémy s achillovou šlachou. Kapitánskou pásku místo něj navlékl Tomáš Feik.

Úvod utkání vyšel lépe domácímu Startu. V 6. minutě zahrával přímý kop Avdič a jeho nebezpečný pokus zablokovala obrana na roh. Po sérii rohových kopů se v 8. minutě poprvé měnilo skóre. Šumbera našel na malém vápně nikým nekrytého Zikla a ten přesnou hlavičkou k pravé tyči nedal Nešetřilovi šanci – 1:0. Domácí pokračovali aktivně a v rozmezí 16. a 17. minuty měli dvě stoprocentní příležitosti ke skórování. V obou situacích hrál hlavní roli střelec první branky Zikl, skóre se však neměnilo.

Blansko postupně přebíralo otěže zápasu a mělo několik šancí na srovnání. Ve 25. minutě Rajčinec křížným pasem přenesl míč na Jambora a ten zpětnou přihrávkou na hranici vápna vybídl ke skórování Tulajdana. Tvrdá střela blanenského útočníka ovšem mířila doprostřed branky a Chmiel vyrazil míč do bezpečí. Krátce nato napřáhl ke střele zpoza šestnáctky Studený, i tomuto pokusu však scházela větší přesnost a Chmiel míč lapil.

Šance Blanska pokračovaly. Ve 30. minutě se přetažený roh Kamenského snesl na nohu Studeného, jehož střelu z nadějné pozice reflexivním zákrokem vyrazil Chmiel. Následnou dorážku z kopačky Sedláka vykopl z brankové čáry jeden z obránců. O minutu později byl po přihrávce Jambora v další obrovské šanci Studený, ale ani tentokráte střelou uvnitř vápna Chmiela neprostřelil. Ve 43. minutě si Jambor navedl míč ke střele, ale střela mířila vysoko nad. První poločas zakončila šance Zikla, který po centru Šumbery hlavičkoval ve slibné pozici nad branku.

Začátkem druhého poločasu se blanenští hnali dál za vyrovnáním. Ve 49. minutě si Chmiel poradil se střelou Sedláka z hranice vápna. O 2 minuty to zkoušel ze stejné pozice Studený, míč ovšem těsně minul pravou tyč. Start odpověděl akcí Rogožana, který po přihrávce ze středu hřiště v jasné pozici zakončil mimo. V 61. minutě domácí navýšili své vedení. Šumbera rozehrál přímý kop ze středu pole a Duda hlavou ke vzdálenější tyči podruhé překonal Nešetřila – 2:0.

Po této brance se hráči Startu ještě více zatáhli a Blansko jen stěží hledalo cestu k soupeřově brance. V 71. minutě Rogožan šikovně prošel po pravé straně, branku ovšem těsně minul. Největší šanci blanenských ve druhém poločase měl 10 minut před koncem střídající Fiala, po přihrávce Jambora však tváří v tvář Chmiela nepřekonal. Na druhé straně Vantucha výborně vychytal Nešetřil. Tečku za utkáním dala v 85. minutě branka Ryšavého, jenž střelou ke vzdálenější tyči upravil na konečných 3:0.

Blansko tedy ani na čtvrtý pokus nedokázalo zvítězit. Hráčům se nedá upřít snaha, opět ale rozhodla kvalita v koncovce. Šanci na zvrat nepříznivé série budou mít blanenští už v PÁTEK 1. září, kdy na stadionu v Údolní ulici hostí celek Tatranu Bohunice. Utkání startuje v 17:00.

Autor: Zdeněk Veselý ml.