Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

Vlak jménem MSFL nezastavuje a na fotbalisty Blanska čeká 4. kolo, ve kterém se v pátek představí na brněnské půdě místního Startu Brno. Tým, který má základnu v městské čtvrti Lesná, je nováčkem soutěže, když postoupil z divize D. Soupeři se zatím daří a na úvodní porážku navázal dvěma výhrami, blanenští by rádi konečně naplno bodovali a odrazili se ze spodních vod tabulky. Uvidíme, zda se jim přání vyplní. Utkání odstartuje v 18 hodin na stadionu v Loosově ulici.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Startu po několika pokusech konečně vyšel postup z Divize D a pro letošní rok si zajistil vstupenku do 3. nejvyšší tuzemské soutěže. Divizi náš soupeř opanoval dominantním způsobem, neboť z 26 utkání zvítězil hned ve 20 případech a poražen byl pouze ve 3 utkáních. To znamenalo zisk 63 bodů. Největší pronásledovatel ze Žďáru prohrál také 3 utkání, zaznamenal však o 3 remízy více, které v celkovém součtu způsobily rozdíl 6 bodů, které žďárským chybělo pro postup.

V přípravě si svěřenci kouče Frimmela naordinovali celkem 4 přípravná utkání. Postupně v nich vyzvali Prostějov (0:4), Opavu (1:4), Kuřim (4:1) a Velké Meziříčí (4:0). V MOL Cupu soupeř vyzrál v předkole na celek Tasovic (5:3), následně ale podlehl Lanžhotu po penaltách (2:3).

Úvod soutěže Start nezvládl a podlehl Zlínsku na domácí půdě 0:3 (Zlínsko je nový název pro celek Kvítkovic, pozn. redakce). Utkání rozhodli hosté již v první půli dvěma brankami Dziuby a Kašpárka, pojistku poté přidal Kiška. V dalších kolech už ale bylo pro Start veseleji. V brněnském derby vyzval opět doma Bohunice, které porazil 1:0 po gólu Šumbery z 5. minuty. Výhrou dopadl i první výjezd, když se před Startem museli sklonit hráči Hranic, kteří padli 1:2 po velmi krutém výsledku. Domácí vedli od 9. minuty brankou Rolince, přesto však našli brněnští hráči dvakrát odpověď. V 92. minutě vyrovnal Březina, v minutě 95. překlopil výsledek na druhou stranu z penalty Havlín.

„Měli jsme kopat dvě penalty. Pomezní rozhodčí signalizuje, že tam byl míč, ale ten šel i s hráčem. Pak tam byl zájezd zezadu. Vyloženě přehlédnutá penalta,“ kroutil hlavou trenér Hranic Matějka. „Nejprve jsme si nepohlídali jednu situaci a pak sudí pískne penaltu, přestože my jsme měli mít dvě,“ nebyl spokojený Matějka a uznal: „Pokazili jsme si to. Jsem rozpumpovaný a těžko se to v emocích hodnotí, ale ztratit zápas v nastavení bolí. Když se nám nedařilo herně, měli jsme to uhrát na 1:0.“

Změny v kádru:

Přišli: Petr Duda, Radek Matulka (oba SFK Vrchovina), Lukáš Rogožan, Simon Vantuch, Adam Špelda (všichni tři FC Zbrojovka Brno), Martin Zikl, Šimon Šumbera (oba SK Líšeň), Martin Papež (FK Hodonín), Michal Szewieczek (FK Třinec), Martin Březina (1.SC Znojmo FK), Jozef Halcin (Inter Bratislava)

Odešli: Tomáš Okleštěk (SK Moravské Knínice), Ondřej Doubravský (TJ Tatran Bohunice), Jan Vyklický (TJ Břidličná), Andrii Stasiuk (FK Dosta Bystrc - Kníničky) Patrik Demeter, Robin Demeter (oba Rakousko), Michal Hubr (?)

Z KÁDRU BLANSKA

Fotbalisté FK Blansko ani na třetí pokus nezvítězili. Ve 3. kole přivítali na Údolní lídra tabulky a zatím stoprocentní Hlučín. První poločas by se dal rozdělit do 2 polovin. V té první se hrál nejprve opatrný fotbal, ve kterém jsme nenašli mnoho šancí. Postupně se ale oba týmy začaly více osmělovat. Domácí šli do vedení po penaltě, kterou proměnil kapitán Blanska Smrčka, hosté ale za 3 minuty odpověděli dobrou akcí Moučky. Ve druhé půli udeřil Hlučín hned za 2 minuty, kdy se prosadil Smékal, pojistku přidal v 78. minutě Kania. Blansko se připomnělo několika šancemi, ale Murina v bráně už nepřekonalo. Domácí hráči tak stále čekají na plný bodový zisk a mají na kontě pouhý bod.

„Věděli jsme o silných stránkách Hlučína. Snažili jsme se eliminovat jejich krajní hráče a hrát z bloku. V prvním poločase se nám to, myslím si, dařilo, do ničeho jsme soupeře nepustili, až na jednu situaci, která znamenala srovnání,“ hodnotil utkání kapitán Filip Smrčka. „Největší problém zatím vidím v efektivitě. Strašně se na každý gól nadřeme, dnes se od nás odvrátilo i štěstí. Se Startem očekávám vypjaté a náročné utkání, Start je nováčkem. Uděláme všechno proto, abychom přivezli konečně 3 body do Blanska,“ uzavřel.

Chybět budou i nadále Blažík, Jaroš a Šedivý, kteří doléčují svá zranění, zbytek kádru by měl do Brna odcestovat.
Utkání můžete sledovat v pátek od 18 hodin na stadionu v Loosově ulici nebo na portálu onlajny.cz.

Sestava Blanska z posledního utkání s Hlučínem:
Kubica - Feik, Černý (59. Kocůrek), Kamenský - Holman (69. Rajčinec), Smrčka (C) (77. Šíp) - Chyla (77. Čejka), Sedlák, Jambor, Porč - Tulajdan (69. Studený)

Sestava Startu z posledního utkání s Hranicemi:
Chmiel - Kaláb (88. Vantuch), Avdič (C), Papež (63. Havlín), Duda, Rogožan (72. Březina), Sedlo, Matulka, Szewieczek, Zikl, Šumbera

Poslední vzájemné soutěžní utkání:
1. kolo MOL Cupu (2021/22), 11. srpna 2021
TJ Start Brno - FK Blansko 0:2 (0:2)
Branky: 52. Elekana (pen.), 90. Mach
Start: Sova - Sedlo, Pařízek, Avdić (C), Kříž - Ryšavý (76. Štourač), Mikeš (65. Musil), Hubr (76. Frimmel) - Doubravský, Havlín (65. Mach), Kaláb
Blansko: Nešetřil - Feik, Blažík, Smrčka (46. Chyla), Pyš - Minařík - Elekana (59. Kroutil), Mach, Alexa, Hladký - Machálek (C) (52. Tulajdan)

Autor - Adam Přikryl