Uničov

01.05.2024 | 17:00

Uničov

01.05.2024 | 17:00

Na fotbalisty Blanska čeká první výjezd sezóny. V neděli se totiž představí ve Zlíně proti místnímu B-týmu. Domácí vybojovali v úvodním kole bod, když remizovali v Hranicích, stejně jako blanenští doma proti Rosicím. Zda si některý z týmů připíše první plný bodový zisk, budeme moci sledovat na Vršavě od 10:30 nebo na portálu onlajny.cz.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Ševci, jak se místním zlínským sportovním oddílům přezdívá, skončili v loňské sezóně na 8. místě, což znamenalo o 1 místo lepší umístění než Blansko. Stačilo jim k tomu 45 bodů za 13 vítězství, 6 remíz a 15 porážek ve 34 utkáních. Nutno však poznamenat, že kádr soupeře tvoří převážně hráči juniorského věku, což v kontextu ostatních týmů a jejich skladbě kádru znamenalo velmi slušný výsledek.

V přípravě sehráli zlínští několik utkání. V polovině července zavítali do Kroměříže, která loni prožila vítěznou sezónu a pro letošní rok postoupila mezi smetánku do Fortuna Národní ligy. V utkání kralovala defenziva obou celků, utkání rozhodla 56. minuta a vlastní gól Hartmana. V dalších utkáních poté remizovali v Ostravě s Béčkem Baníku 1:1, v domácím prostředí si poradili s rezervou Zbrojovky 2:0 a v generálce na start MSFL opět remizovala 1:1, tentokrát proti Béčku Slovácka.

V úvodním kole MSFL poté čekala na Zlín cesta do Hranic. Domácí vedli po gólu Hapala, dvougólový Mlýnek ale obrátil vývoj na stranu ševců. Domácí srovnali 5 minut před koncem také dvougólovým Hapalem. „Škoda inkasované branky v závěru střetnutí a škoda toho, že jsme si v závěru začali hodně pomáhat fauly. Tím jsme Hranice pustili do tlaku a umožnili jsme jim zahrávat řadu standardních situací, na což jsme nakonec také doplatili. Jinak ale klukům nemám nic moc co vytknout, protože hráli aktivní kombinační fotbal, pracovali na krev, a pokud v nastolené cestě budou pokračovat, půjdou ještě nahoru,“ věří zlínský trenér Jan Jelínek. „Utkání jsme mohli definitivně rozhodnout za stavu 2:1, kdy jsme neproměnili další dvě gólové šance. Pak už bychom to asi uhráli. Do té doby jsme totiž hráli velmi dobře. Hranice si však změnou stylu hry vytvořily územní převahu a po jednom ze závarů naši pasivitu potrestaly,“ konstatoval na závěr.

Změny v kádru:
Přišli: Martin Frolek (FC Baník Ostrava B), Adam Buchta (FC Zlínsko)
Odešli: Jan Silný (konec host. z FK Jablonec → 1. SK Prostějov), Filip Němeček (FC Slovan Rosice), Jan Šiška (SFK ELKO Holešov)

Z KÁDRU BLANSKA

Fotbalisté FK Blansko nastoupili v pátek 04. srpna k prvnímu kolu MSFL, které jim přidělilo soupeře z Rosic. Domácí poslal do vedení hned ve 2. minutě Jambor, hosté se ale postupně dostali do zápasu a z ojedinělé akce udeřili, když se volejem prosadil Koláčný. Ve druhé půli byla k videní prakticky pouze jedna šance v samém závěru a pokračovala řada tvrdých zákroků a nervozita. Remíza byla po tomto průběhu asi spravedlivým výsledkem. Diváci se tak na úvod sezóny dočkali na Údolní remízy 1:1.

„Nedostatky jsem viděl v získávání odražených míčů. Rosice hodně přihrávek nakopávaly na své útočníky a my jsme tyto balóny nesbírali, viděl jeden z nedostatků premiérový střelec Dan Jambor. K utkání se vyjádřil také hlavní kouč Jiří Vorlický, který prozradil, že před utkáním cítil nervozitu, důkladně se na Rosice připravoval a musel i upravit styl hry.

Blanenský tým potvrdil v týdnu příchod dvou mladých hráčů. Mužstvo doplnili František Čejka a Richard Foltýn.

František Čejka, věkem ještě dorostenec, je odchovancem boskovického fotbalu a posledních 5 let strávil v mládeži brněnské Zbrojovky. Levonohý fotbalista s velkým potenciálem už si v pátek proti Rosicím připsal první start v dresu Blanska. Z Boskovic přichází na přestup a stává se tak kmenovým hráčem FK Blansko!

Richard Foltýn přichází do Blanska z Velkého Meziříčí. Jednadvacetiletý hráč prošel mládeží Zbrojovky Brno, Líšně i Zlína. Mimo Velkého Meziříčí působil také v Břeclavi a ve Znojmě. Proti Rosicím byl již připraven na lavičce náhradníků a na svůj první start v dresu Blanska v MSFL zatím čeká.

Zda nové tváře vyběhnou na trávníku v areálu Vladislava Marečka na Vršavě, můžete sledovat od 10:30 hodin na stadionu nebo v textovém přenosu na Onlajny.cz

Poslední sestava Blanska z utkání proti Rosicím:
Nešetřil - Chyla, Černý, Smrčka (C), Porč - Kocůrek (78. Čejka), Holman (90. Šíp) - Jambor (64. Rajčinec), Sedlák, Tulajdan (64. Kamenský) - Feik

Poslední sestava Rosic z pohárového utkání ve Skašticích:
Bachůrek - Jura, Hellebrand J., Frolek (89. Hönig), Mlýnek V. (90. Buchta), Červinka (81. Mlýnek M.), Hartman, Švach, Polášek, Bužek (81. Fojtů), Kulíšek (89. Slouk)

Poslední 3 vzájemná soutěžní utkání:
21. kolo MSFL (2022/23), 25. března 2023
FK Blansko - FC Zlín B 1:0 (1:0)
Branky: 33. Chyla
Blansko: Nešetřil - Chyla (61. Pecuch), Černý, Feik, Porč - Spáčil - Rajčinec, Smrčka (C) (89. Šíp), Šedivý (61. Tulajdan), Dani Lual (61. Williams) - Kapur (90+2. Jaroš)
Zlín B: Šiška - Silný (61. Kovinič), Jura, Jeřábek, Hellebrand, Kulíšek, Číž, Tkáč (70. Mlýnek V.), Němeček (C) (89. Trtek), Polášek (70. Mlýnek M.), Bužek

4. kolo MSFL (2022/23), 28. srpna 2022