Po skvěle zvládnutých utkáních proti Zlínu a Hlučínu čeká na fotbalisty Blanska další test. V rámci 21. kola Moravskoslezské fotbalové ligy zavítá do Blanska, na jaře poprvé na Údolní, celek nedalekého Startu Brno. Nováček, který loni postoupil z Divize, začal podzimní pouť třetiligovou soutěží velmi obstojně a aktuálně drží 8. místo tabulky se ziskem 30 bodů. Na blanenské tak má Start náskok 3 body a 2 místa v tabulce. Soupiska Startu doznala v zimní pauza poměrně velkých změn, neboť odešlo celkem 11 hráčů (z nich například gólman Chmiel do Frenštátu pod Radhošťem nebo Martin Sedlo do Nikolčic - oba tyto hráče si mohou fanoušci vybavit z dřívějšího působení v blanenských barvách). Z nově příchozích vybíráme například Filipa Jíchu z Vyškova nebo Tomáše Prakse, který střílel branky v dresu Rosic. Začátek jarní části brněnskému celku vyšel, neboť odvezl 3 body ze Zlínska, poslední 2 kola ale shodně prohrál 0:3 - v městském derby s Bohunicemi, a také doma proti Hranicím. Gólový půst tak trvá již více jak 180 minut. Blanenští budou chtít tento půst prodloužit a hnát je k tomu bude povedený výkon v Hlučíně, kde po výsledku 4:1 uzmuli všechny 3 body. "V průběhu zápasu jsme chtěli zvyšovat tempo hry, a to se povedlo. Tento záměr jsme předvedli už loni doma se Slováckem, tehdy to k bodům nevedlo, ale celý tým se hodně posunul, a proto z Hlučína vezeme zaslouženě 3 body," hodnotil zápas i asistent trenéra Erik Mihola. Poslední měření sil na podzim vyznělo lépe pro soupeře, Blansko má tedy sokovi co vracet. Přijďte ve sváteční pátek na Údolní a podpořte borce v honbě za další výhrou! Výkop zápasu je naplánován na 15. hodinu.

Autor - Adam Přikryl