28.05.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci podlehli Bohunicím

Starší žáci podlehli Bohunicím

B l a n s k o - Starší žáci prohráli v sobotním 19. kole krajského přeboru na domácí půdě s Bohunicemi 2:3. V závěru soutěže čeká svěřence trenéra Michala Šenkeříka ještě těžká práce.

 
 
19.kolo, sobota 25.5.2013, 12:15
2FK Blansko
Sestava: Holík - Šamalík, Feik, Študent, Kala - Sedlák, Šmerda, Gregor, Chroust - Amarbold, D. Zmeko
Náhradníci: Kakáč, Šustr, Šenkeřík, Kadlec
Trenér: Michal Šenkeřík
3TJ Tatran Bohunice
Poločas: 1:1
Branky: D. Zmeko 2

Komentář k zápasu

Velice důležité utkání se sousedem v tabulce se hrálo za stálého deště. I díky tomu byla hra z obou stran velice nepřesná a opatrná. Do první šance se v 10. min. dostali hosté a dokonce dali branku, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. V 15. min. po zmatcích v obraně se opět dostal do zakončení hostující hráč a otevřel skore utkání – 0:1.

Hned za minutu po chybě hostující obrany po samostatné akci vyrovnal D. Zmeko - 1:1. V závěru poločasu ještě nebezpečně z hranice pokutového území vystřelil Šmerda, ale to bylo z obou stran vše.

Druhá půle byla co do obrazu hry stejná. Ve 45. min. se po zbytečné ztrátě míče dostal ke střele hostující hráč a jeho padáček zapadl do šibenice naší branky - 1:2. Po obdržené brance jsme sice měli územní převahu, ale bez výraznější šance.

Postupně přibývaly standartní situace před bránou hostí a po jedné z nich Kala našel na zadní tyči D. Zmeka a ten opět vyrovnal - 2:2. V této fázi se hrálo hlavně na polovině hostí. V 60. min. jsme zahrávali rohový kop, k odraženému míči se dostal hostující hráč, který ho i díky nedůrazu našich obránců dovezl až k naší bráně, jeho střelu ještě Holík vyrazil, ale k míči se dostal opět díky důrazu jako první hostující hráč a dal na 2:3.

O minutu mohlo být ještě hůř, když opět jako nůž máslem prošli hosté až před Holíka, ale ten výborný zákrokem pohromu odvrátil. Bohužel do konce utkání kluci hráli již v křeči a tak si hosté odvezli všechny tři body, i když by spravedlivější byla spíše remíza.

Porážka a další překvapivé vítězství mužstev pod námi – Veselí se Svratkou, Medlánky na Zbrojovce – nás bohužel stále více přibližuje k boji o záchranu, zvláště když nás čeká v sobotu suverénní tým Svratky a v úterní dohrávce těžké Kohoutovice. Třeba nás kluci ale překvapí a přivezou nějaké body. Bylo by to víc než zapotřebí!
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2019 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu