05.03.2016  |  Boris Hasa

Blansko díky Mezlíkově penaltě zdolalo Bystrc

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli v tréninkovém centru mládeže Zbrojovky Brno předposlední přípravný zápas před startem jarní části divize. V Brněnských Ivanovicích o výsledku utkání s Bystrcí rozhodla jediná branka, kterou z pokutového kopu zaznamenal Pavel Mezlík.

přát., UT TCM Brno, sobota 5.3.2016, 18:00
0FC Dosta Bystrc-Kníničky
Sestava: Herink (46. Měřinský) - Urbánek (46. Imramovský), Veleba (46. Ďuriš), Smejkal, Závorka - Urban (69. Košulič), Matyska (75. Veleba), Lízal, Makiš - Musil (46. Juříček), Košulič (46. Chyla)
Sestava: Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Kratochvíl (46. Buchta), P. Mezlík (69. Kratochvíl) - Chloupek (55. Jarůšek), Trtílek (60. Chloupek), Nečas - P. Švancara
Branka: 24. Mezlík z pen.

Skóre se poprvé mohlo měnit po šesti minutách hry. Švancara z levé strany odcentroval na volného Trtílka, který orazítkoval tyč bystrcké svatyně. Ve 13. min. po rohovém kopu Švancary skončila nad brankou střela Kratochvíla. O sedm minut později mířil po spolupráci s Gromským do stejných míst Chloupek. Soupeř zahrozil šancemi Musila a Košuliče, jejich střelám však scházela přesnost.

Ve 24. min. založil Mezlík akci, která vyvrcholila přistrčením Švancary na Trtílka, jenž byl faulován v pokutovém území. Následnou penaltu s jistotou proměnil PAVEL MEZLÍK - 0:1.

Za deset minut Kratochvíl uličkou uvolnil Nečase, ten pálil do připraveného brankáře. Za tři minuty po akci Švancary a Trtílka se ke střele dostal Kratochvíl, ale mířil opět pouze do brankáře. Ve 42. min. se po pobídce Švancary vedlo obdobně také Šplíchalovi. Těsně před pauzou Nečas vybídl k zakončení Trtílka, jenž orazítkoval levou tyčku.

V 51. min. po dlouhém výkopu Jurana si míč zpracoval Švancara, jeho pokus skončil těsně nad. O tři minuty později nastřelil brankáře Chloupek. V 61. min. odmítl zvýšit vedení Nečas, jemuž naservíroval míč pod sebe Švancara, blanenský kapitán však z výhodné pozice branku přestřelil. Podobná situace se opakovala v 70. min., tentokrát po další přihrávce Švancary netrefil prostor mezi třemi tyčemi Kratochvíl.

V poslední desetiminutovce pak střelecké pokusy Chloupka a Jarůška kryl bystrcký brankář. Také soupeř ve druhé půli několikrát ohrozil blanenskou branku, jednou orazítkoval tyčku, dalším střelám scházela přesnost nebo je kryl pozorný Juran.